در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سقوط شدید بیت کوین و لیکوئید شدن بیش از 3.5 میلیارد دلار

0 1,009

معامله‌گران با سقوط بیت‌کوین به زیر سطح 43000 دلار در 7 سپتمامبر کاملا غافل‌گیر شدند. این سقوط سریع قیمت باعث لیکوئید شدن بیش از 3.5 میلیارد دلار از قراردادهای آتی باز شد.

سقوط بیت‌کوین
در 24 ساعت گذشته در مجموع 3.54 میلیارد دلار در صرافی‌ها لیکوئید شد. تعداد قراردادهای لیکوئید شده 330243 قرار داد بود. بزرگ‌ترین قرارداد لیکوئید شده در هووبی گلوبال بود که 43.7 میلیون دلار ارزش داشت.

احساسات صعودی به خاطر روز کارگر در ایالات متحده آمریکا (اولین دوشنبه ماه سپتامبر) و استفاده از بیت‌کوین به عنوان پول رسمی در کشور السالوادور در حال افزایش بودند، اما با سقوط 16 درصدی قیمت این ارز برتر در روز سه شنبه، این احساسات به سرعت فروکش کردند.

داده‌های کوین‌تلگراف مارکتس‌‌‌پرو و تریدینگ‌ویو نشان می‌دهند که فشار فروش در ساعات اولیه معاملات آغاز شد و تا ظهر افزایش یافت. قیمت بیت‌کوین خیلی سریع به پایین‌ترین سطح در 42873 دلار سقوط کرد، اما خریداران برای خرید در سطح‌های پایین هجوم آوردند و قیمت را به سطح 46500 دلار رساندند.

قیمت بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت‌کوین

لیکوئید شدن حجم زیادی از موقعیت‎های لانگ با فشار فروش بیت‌کوین

ویلی وو، تحلیل‌گر دورن زنجیره‌ای،  که توییت زیر را در مورد تحولات 7 سپتامبر ارسال کرد، تجزیه و تحلیل مبتنی برواقعیت از وضعیت فعلی بازار ارائه داد.

لیکوئید شدن
معامله‌گران بازار سهام ریسک نکردند و با باز شدن بازار سهام موقعیت‌های خود را کاهش دادند.
برخی بیت‌کوین را فروخته‌اند.
سطوح متوسط ورودی (فروش).
لیکوئید شدن 1.1 میلیارد دلار از قراردادهای باز بیت‌کوین.
به طور کلی توسط فاندامنتال‌های شبکه پشتیبانی نمی‌شود.
در حال حاضر، صرافی‌ها شاهد خروج بیت‌کوین هستند (خرید).

همانطور که ویلی وو اشاره کرد، بازارهای مالی بزرگ‌تر روز معاملاتی را درحالی آغاز کردند که معامله‌گران ریسک نکردند و موقعیت‌های خود را کاهش دادند. این باعث فشار فروش در بازار ارز رمزنگاری شد و در طول روز این فشار افزایش یافت.

فشارفروش بعدی منجر به لیکوئید شدن 1.1 میلیارد دلار از قراردادهای باز بیت‌کوین شد، اما داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران عجله‌ای برای بستن موقعیت‌های خود ندارند و فعالیت‌های اخیر حاکی از آن هستند که صرافی‌های ارز رمزنگاری به حالت خرید باز گشته‌اند.

توییت بعدی وو نشان می‌دهد که حرکت 7 سپتامبر در بازار چقدر غیر منتظره بود و این نکته را یادآوری می‌کند که سرمایه‌گذاران باید همیشه به مدیریت ریسک در بازار ارز رمزنگاری توجه کنند. وی گفت:

کاملا مطمئن نیستم که WTF به تازگی اتفاق افتاده باشد، اما این مجموعه‌ای از رویدادها بود که یکی پس از دیگری رخ دادند. فشار فروش عمدتا در بازارهای مشتقات (مانند اکثر سقوط ها) صورت گرفت.

این سقوط خارج از پیش‌بینی‌ها بود

تجزیه و تحلیل بیشتر سقوط بیت‌کوین در 7 سپتامبر توسط مایکل ون د پوپ ارائه شد که نقش معامله‌گران استفاده‌کننده از اهرم در حرکت قیمت را در این روز برجسته کرد.

طبق گفته ون د پوپ، اگر بیت‌کوین بتواند بعد از این کاهش شدید به بالای منطقه 47000 تا 48000 دلار برسد، این کاهش قیمت یک رویداد خارج از روند پیش‌بینی شده قبلی خواهد بود و یک فرصت خوب برای خرید تلقی خواهد شد و روند صعودی احتمالا از سر گرفته می شود.

همه معامله‌گران غافلگیر نشدند

طبق توییت یک تحلیل‌گر با نام مستعار Crypto_Ed_NL، با حرکت نزولی 7 سپتامبر همه معامله‌گران بازار غافلگیر نشدند. وی ضمن انتشار نمودار زیر در توییتی نوشت:

آیا احساس خوش‌شانسی می‌کنید که در حرکت نزولی امروز لیکوئید نشدید؟ منتظر کاهش دیگرقیمت باشید… شاید هنوز تمام نشده باشد.

حرکت نزولی
نمودار قیمت بیت‌کوین

توییت بعدی شامل نمودار زیر بود که نشان می‌داد که سناریو درست همانطور که Crypto_Ed_NL هشدار داده بود، رخ داد.

بیت‌کوین
نمودار 15 دقیقه‌ای قیمت بیت‌کوین

Crypto_Ed_NL گفت:

بیت‌کوین به مستطیل سبز رسید. بیایید ببینیم چگونه از این سطح برگشت می‌کند… به نطر من این باید اصلاح قیمت باشد.

در زمان انتشار این مطلب بیت‌کوین در حدود سطح 45500 دلار معامله می‌شد . ارزش کل بازار ارز رمزنگاری  تقریبا 2 تریلیون دلار و نرخ تسلط این ارز بزرگ بازار 42.3 درصد بود.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.