در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

همه نگاه ها به سمت سطح کلیدی 8000 دلار

0 389

طی چند هفته گذشته، بیت کوین عملکرد شگفت انگیزی از خود نشان داد و در چند روز گذشته تا سطح 7100 دلار (در صرافی بیت استمپ) افزایش یافت. این در حالی است که قیمت آن در کاپیتولاسیون 12 و 13 مارس به کف قیمت در سطح 3800 دلار کاهش پیدا کرد. اگرچه روند صعودی به اندازه کافی قوی نیست، بیت کوین در حدود سطح 6600 معامله می شود و تثبیت قیمت در منطقه 6000 دلار تعیین کننده حرکت بعدی این ارز خواهد بود.

فیلب فیلب، معامله گر شناخته شده بیت کوین، که اقدام قیمت بیت کوین را در سه ماهه آخر سال 2019 و ژانویه سال 2020 پیش بینی کرده بود، گفت:

 با وجود این اقدام قیمت، بیت کوین با تعدادی سطح مقاومت کلیدی مواجه شده است.

بیت کوین باید سطح 8000 دلار را بشکند

فیلب فیلب در تحلیل اخیر تریدینگ ویو به اهمیت سطح 8000 دلار اشاره کرد. به گفته وی در این نقطه چند سطح مقاومت قوی، مشاهده شده در زمان بازار نزولی سال 2018، وجود دارد. به نظر وی، سطوح تکنیکال بعدی، در سطح 8000 دلار ( در هفته های آتی تغییر خواهد کرد) قرار دارند:

  • میانگین متحرک 200 روزه
  • میانگین متحرک 100 روزه
  • میانگین متحرک 50 روزه
  • میانگین متحرک 20 ماهه
  • سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد بیت کوین از سقف قیمت در فوریه تا کف قیمت در سطح 3800 دلار
  • سطح پیوت پوینت سالانه

آیا بیت کوین می تواند از این سطح عبور کند؟

سوال مهم این است: ” آیا بیت کوین می تواند سطح 8000 دلار را بشکند و از آن عبور کند؟ متاسفانه، تحلیلگران درباره این سوال اختلاف نظر دارند. طبق گزارش های قبلی، بیت کوین در حال دنبال کردن  الگوی bump-and-run کف ( (BARR) است. این الگو یکی از الگوهای معتبر در جوامع تکنیکال بوده که توسط بالکوکسی کشف و معرفی شد.

به نظر می رسد که بیت کوین در مرحله چهارم کف الگوی BARR است که باید طی یک یا دو هفته آینده از مرحله یک صعود کند و به حدود سطح 9000 دلار برسد. بدین معنی که کل کاپیتولاسیون می تواند به زودی معکوس شود. 

بازار های سنتی به سقوط خود ادامه می دهند و همچنان ریسک بالایی دارند، در نتیجه بازار بیت کوین را تحت تاثیر قرار می دهند. کریس برنیزایک ، در Placeholder Capital، در این خصوص گفت:

اگر معامله گران در بازارهای جهانی همه سهام خود را بفروشند، مانند آنچه در هفته دوم مارس رخ داد، بیت کوین و ارز رمزنگاری هم شاهد فروش زیاد خواهند بود.

کانترینگ کلارک، معامله گر بازار، ضمن تکرار این نظریه اظهار داشت :

در صورتی که بازارهای سهام در کوتاه مدت دوباره روند نزولی بگیرند، بیت کوین هم کاهش قیمت خواهد داشت. واقعیت این است که شیوع کروناویروس صنایع بزرگ و عمده جهان را تحت تاثیر قرار داده و بعید به نظر می رسد که معامله گران بازار ارز رمزنگاری، ارزهای خود را نگه دارند.

این تحلیلگر توضیح داد که هنوز نمی توان گفت که کدام شرکت های ارز رمزپایه، از جمله صرافی های بیت کوین، تحت تاثیر رکود جهانی قرار گرفته اند و بیت کوین را بیشتر در معرض خطر قرار می دهند.

در حالی که بازار سهام در روز سه شنبه و چهارشنبه سبز شد و شاهد رشد قوی بود( ثبت رکورد چند دهه در روز سه شنبه با توجه به افزایش شاخص داو جونز)، کووید 19 همچنان در سراسر جهان با سرعت در حال گسترش است. افزایش شدید بیکاری در بین کشورها نشان می دهد که ممکن است مدتی طول بکشد تا اقتصاد به روال عادی خود بازگردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.