در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

4 اشتباه بزرگ مبادله‌گران مبتدی ارزهای رمزنگاری

0 1,715

مبادلات با ارزهای رمزپایه، مثل بیت کوین، در بورس و بازار متعلق به این ارزها، فعالیتی است که برای کسب سود نیاز به کار ، تلاش و تحقیق دارد. همانطور که هر فعالیت دیگری در تجارت نیاز به توسعه و پیشرفت برخی ویژگی های خاص مثل داشتن یک ذهن و تفکر منطقی و داشتن دقت کافی دارد، مبادلات ارزهای رمزنگاری نیز این پیش نیازها را دارد.

بسیاری از افراد به سراغ صرافی های رمزنگاری می روند و انتظار دارند فورا و با حداقل تلاش، از اختلاف و نوسانات قیمتی حداکثر سود را کسب کنند. با این حال بازار روند طبیعی خود را طی می کند و یک معامله گر آماتور ممکن است به زودی از این نوع فعالیت به دلیل ضررهای زیاد و پیاپی دلسرد شود.

دنیای ارزهای رمزنگاری مانند شبکه ای پیچیده که امکان سرمایه گذاری، خرید، فروش و مبادلات را در پلتفرم های مختلف می دهد، کار می کند. در حقیقت پشت سرمایه گذاری های موفق در بازار رمزنگاری چیزی متفاوت با بازارهای مهم مثل فارکس یا بازار سهام وجود ندارد.

شما باید بتوانید زمانی که اخباری می شنوید، تصمیم درست و قاطعی بگیرید. اما علاوه بر این، برای کسب سود در مبادلات ارزهای رمزنگاری در طولانی مدت، لازم است کارهایی که نباید انجام دهید را نیز بدانید.

در اینجا به چند اشتباه رایج بین افراد تازه وارد به بازار ارزهای رمزنگاری اشاره می شود. بهتر است حتما آنها را رعایت نمایید تا بر اثر این اشتباهات، سرمایه خود را ازدست ندهید.

1) تحقیق نکردن

خرید و فروش ارزهای رمزنگاری

مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است: این شما هستید که از پولی که به سختی بدست آمده، برای خرید ارز رمزنگاری استفاده کرده اید. اگر صرفا بر اساس گفته متخصصان در توییتر، صرافی ها و غیره که می گویند کی زمان خرید یا فروش است، اقدام به انجام مبادلات کرده اید و خودتان هیچ زمانی را صرف این امر نکرده اید، خود را در دردسر بزرگی انداخته اید. ممکن است به همین دلیل تمام سرمایه خود را از دست بدهید.

حتما در مورد محصول یا ارزی که قصد خرید و سرمایه گذاری در آن را دارید، تحقیق کنید. زیرا عدم انجام این کار باعث می شود تا ارزش واقعی ارز خود را ندانید و در محاسبات خود اشتباه کنید. اگر انتخاب شما برای خرید یک ارز بستگی به نظر دیگران دارد، پس باید برای کسب سود و انجام تراکنش های خود به این نظرات تکیه کنید. حتی زمانی که قصد فروش دارید باید منتظر نظر دیگران باشید. خود را در چنین وضعیتی قرار ندهید. بازاری که مبادلات خود را در آن انجام می دهید بررسی کنید.

انجام تحقیقات و تمرین نه تنها در درک بهتر مکانیسم ارز مورد نظر و ارزش آن سودمند خواهد بود، بلکه بازده خوبی نیز برای شما به همراه خواهد داشت. به یاد داشته باشید این که خودتان کار را یاد بگیرید، آسان ترین راه موفقیت است.

2) صبور نبودن

قیمت ارزهای رمزنگاری

بازار ارزهای رمزنگاری واقعا بی ثبات است و قیمت ارزها هر لحظه در حال تغییر و نوسان است. با این حال برخی از این تغییرات قیمتی ممکن است با برنامه ریزی باشد. انجام گفت و گو در مورد تغییرات بسیار ناچیز قیمتی در تالارهای گفت و گو و شبکه های اجتماعی امری عادی شده. این صحبت ها می تواند معامله گران تازه کار را مجبور به خرید یا فروش کند.

تصمیم گیری هایی که تحت تاثیر هیجانات، احساسات و اطلاعات تایید نشده باشد، می تواند منجر به ضررهای بزرگی شود. اگر چه اجتناب از چنین اشتباهات و هیجاناتی بسیار دشوار است، به ویژه زمانی که در توییتر یا شبکه های اجتماعی با جملاتی مثل “وای خدای من، مقدار سرمایه گذاری در حال افزایش است” یا “بنابراین به نظر می رسد عمر بیت کوین رو به اتمام است و بهتر است بیت کوین خود را بفروشید”، مواجه می شوید.

وقتی معامله گران نتوانند در چنین شرایطی آرامش خود را حفظ کنند، دچار اشتباه خواهند شد. این اشتباه گاهی ممکن است هزینه زیادی داشته باشد. بنابراین بهترین کاری که باید در این شرایط انجام داد، حفظ آرامش و برنامه ریزی کردن است. تعیین اهداف، مثل اهداف کوتاه مدت و بلند مدت بهترین کاری است که باید انجام داد. تعیین این اهداف احساسات شما را در مسیر درست هدایت کرده و از ضررهای بزرگ دور می کند.

پیروی و در نظر گرفتن همه چیز در هر لحظه غیرممکن است. صبورترین افراد هنوز هم پیروز می شوند. در درجه اول به تجربه خود متکی باشید و اطلاعات ورودی خود را دوباره بررسی کنید. اگر طرح و نقشه ای را در ذهن دارید، قبل از انجام، به آن فکر کنید. شاید بررسی مجدد آن شما را از خطر سقوط دور کند.

3) عدم حفظ امنیت مناسب

امنیت کیف پول بیت کوین

یکی دیگر از اشتباهات معمول معامله گران مبتدی عدم پیاده سازی امنیت کافی است. به این ترتیب سرمایه خود را در معرض خطر سرقت قرار می دهند. تنها راه جلوگیری از این اتفاق، دریافت کلیدهای خصوصی در یک کیف پول امن است. این کلیدها باید در جایی امن نگهداری شود. کیف پول های متنوعی در فضای ارزهای رمزنگاری وجود دارند، اما مطمئن ترین آنها کیف پول های سخت افزاری هستند. زیرا به اینترنت متصل نمی شوند و بنابراین سرقت از این کیف پول ها برای سارقان اینترنتی تقریبا غیر ممکن است.

تا به حال صدها میلیون دلار ارز سرقت شده، زیرا افراد تمام ارزهای خود را در صرافی هایی که در معرض خطر هک و سرقت هستند یا در کیف پول های نامناسب و ناامن نگهداری می کنند. همیشه از کیف پول هایی استفاده کنید که کنترل کلیدهای خصوصی آن در اختیار شما باشد. حفظ امنیت را امری ساده و پیش پا افتاده در نظر نگیرید، زیرا می تواند باعث سرقت و از دست دادن تمام دارایی شما شود.

با پیشرفت فناوری، کلاهبرداران و هکرها نیز خود را به روز می کنند تا بتوانند کنترل دارایی های نا امن و باد اورده را در دست بگیرند. حتی اگر در حال حاضر سرمایه ناچیزی دارید و قصد سرمایه گذاری بلند مدت ندارید، باید امنیت ارزهای خود را حفظ کنید. استفاده از رمز عبور دو عاملی، استفاده از رایانه شخصی برای انجام مبادلات، رمزگذاری اطلاعات و … را حتما رعایت کنید.

4) FOMO؛ ترس از دست دادن

این یکی از بزرگترین ترس های معامله گران جدید است. این یعنی در موقعیت هایی مثل، اقدام به فروش ارز به دلیل ترس از دست دادن سود، خرید به مقدار حداکثر به دلیل ترس از دست دادن موقعیت خرید یا ترس از دست دادن موقعیت شرکت در یک ICO مطمئن، قرار بگیرید. این ها دلایلی است که می تواند شما را مجبور به سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاری در پروژه های مشکوک اغلب باعث از دست رفتن سود و حتی تمام دارایی می شود.

اگر تصور می کنید چون همه به سمت ارز یا پروژه ای خاص هجوم برده اند، پس شما هم باید زودتر کاری انجام دهید، احتمالا خود را در خطری بزرگ انداخته اید. رهایی از FOMO دشوار است، اما می توانید با آن مقابله کنید. برای انجام این کار مجموعه قوانینی را برای خود تدوین کرده و به آنها پایبند باشید. همچنین محدوده سود و ضرر خود را تعیین نموده و بر اساس آن برنامه ریزی و خرید و فروش کنید.

هر روز اتفاقات جدیدی در فضای رمزنگاری رخ می دهد. پس آرام باشید و بگذارید این ترس فروکش کند.

صبر جزو راه حل های انجام مبادلات در ارزهای رمزنگاری است. مقداری ضرر کردن نباید شما را بترساند. این بازار بسیار بزرگ بوده و در حال توسعه است و پول کافی برای همه هست. با این حال به یاد داشته باشید که کسب درآمد در بازار ساده است، اما نگهداری از آن بسیار دشوار.

نتیجه گیری

اجازه ندهید حرص و طمع به شما غلبه کند. هرگز یاد گرفتن و آموزش را اتلاف وقت ندانید. آموزش باعث می شود بانک اطلاعاتی شما تقویت شود و امروز یا فردا برای کسب سود به شما کمک می کند.

همیشه به یاد داشته باشید که هر روز در دنیای ارزهای رمزنگاری امکانات جدیدی ارائه می شود. بهترین نقطه برای شروع، انجام تحقیقات و کسب اطلاعات است.

همچنین اجازه ندهید ترس از دست دان فرصت خرید یا فروش باعث ضرر شما شود. درک این نکته ضروری است که مبادلات ارزهای رمزنگاری آنچنان که به نظر می رسد ساده و راحت نیست و ریسک بسیار بالایی دارد که معامله گران هر لحظه با آن روبرو هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.