در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

3 دلیل احتمالی افت قیمت بیت کوین

1 4,370

لحظه ای که بسیاری از معامله گران در مورد آن اضطراب داشتند و پیش بینی کرده بودند، روز گذشته اتفاق افتاد و قیمت بیت کوین به زیر 7800 دلار سقوط کرد و سرانجام در 7400 دلار متوقف شد. این امکان وجود دارد که روند کاهش قیمت هنوز تمام نشده باشد.

بسیاری از معامله گران پیش بینی کردند که یک حرکت زودتر از موعد رخ دهد که بر اساس این واقعیت است که بیت کوین از 26 سپتامبر در محدوده 7800 دلار تا 8300 دلار نوسانات قوی و پایداری داشته است و عدم موفقیت مداوم این دارایی دیجیتال در عبور از سطوح مقاومت 8200 دلار و 8300 دلار سبب حرکت نزولی و کاهش ارزش بیت کوین شد.

در زیر به چند دلیلی که سبب کاهش ناگهانی قیمت بیت کوین شده است، می پردازیم.

1) تکنیکال: رسیدن به سطح حمایت برای نهمین بار

از زمان افت قیمت بیت کوین به زیر 9500 دلار در 24 سپتامبر، بیت کوین 8 بار در نوبت هایی جداگانه به زیر 7800 دلار سقوط کرده و روز گذشته برای نهمین بار این اتفاق افتاد. بنابراین از نظر فنی بیت کوین قبلا روندهای نزولی را در بازه های زمانی کوتاه مدت داشته و این گرایش به بازار نزولی با فاصله های طولانی تری رخ داده است.

مقدار نقدینگی اهرم بیت مکس روز گذشته 200 میلیون دلار کاهش یافت. یک تحلیلگر توییتر به نام تایواندان گفت، شکست بیت کوین در بیت مکس می توانست با فروش 3600 بیت کوین در بیت استامپ شروع شود. وی افزود پیشنهادها در کمتر از 15 دقیقه از 7800 دلار به 6200 دلار رسید.

داده ها نشان می دهد که اندکی قبل از افت شدید قیمت در سایر صرافی ها، قیمت ها در بیت استامپ به شکل چشمگیری کاهش یافته است.

جالب اینجاست که طبق اطلاعات Skew میزان قراردادهای آتی بیت کوین به بالاترین مقدار چند ماهه خود و به 110000 بیت کوین(900 میلیون دلار) رسید. این رقم و این پیک یک ساعت قبل از این که افت شدید قیمت رخ دهد، حاصل شد.

2) رفتن زاکربرگ به واشنگتن

مشابه بازارهای سنتی، بازار ارزهای رمزنگاری نیز به شدت تحت تاثیر رسانه ها قرار دارد و ممکن است اخبار اخیر، این شوک قیمتی را تشدید کرده باشد.

روز گذشته مدیرعامل فیس‌بوک، مارک زاکربرگ، در مورد پروژه لیبرا، تبلیغات سیاسی و افزایش اخبار جعلی بر روی این پلتفرم به واشنگتن رفت تا توضیحاتی را در این باب به قانونگذاران آمریکا ارائه داد. به نظر می رسد، هر بار که کنگره ایالات متحده در مورد ارزهای رمزنگاری صحبت می کند، قیمت بیت کوین کاهش می یابد.

علاوه بر این خبر که موجب ترس شده بود، سیلویا گارسیا، نماینده کنگره آمریکا در 22 اکتبر پیش نویس لایحه ای را ارائه داد که طبق آن تمام ارزهای پایدار به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند. در صورت تصویب این لایحه تمام ارزهای پایدار و شرکت های صادر کننده آنها تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قرار خواهند گرفت.

3) موفقیت کوانتومی گوگل می تواند سرمایه گذاران بیت کوین را بترساند

خبر دیگری که می تواند بر قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشد، اعلامیه گوگل مبنی بر دستیابی موفق به محاسبات کوانتومی است. یعنی یک دستگاه قادر به پردازش و انجام کارهایی است که یک اَبَر کامپیوتر 10000 سال طول می کشد تا بتواند آنها را انجام دهد.

به نظر می رسد وجود رایانه های کوانتومی که قادر به حل الگوریتم های پیچیده هستند، باعث شده تا سرمایه گذاران رمزنگاری از احتمال تهدید شبکه بیت کوین، عصبی شوند و احتمالا طبق گفته مجله های نیویورک تایمز و بلومبرگ از این فضا خارج شوند.

واضح است که در بازه زمانی کوتاه مدت اتفاقات زیادی رخ داده که بر قیمت بیت کوین بسیار موثر بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Mehdi می گوید

    به نظر من بازی نوسان قیمت بیت کوین تنها در دست کسانی است که مقدار زیادی بیت کوین دارند و از نوسان قیمت استفاده میکنند قیمت را بالا میبرند میفروشند و پایین میاورند و میخرند