در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

قیمت بیت کوین چقدر میتواند پایین بیاید؟

0 227

بیت کوین تقریباً 10 درصد کاهش یافته است و بحث هایی را در مورد میزان کاهش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت ایجاد کرده است.

قیمت بیت کوین ( BTC ) تقریباً 4000 دلار از زمان تصویب صندوق های نقدی قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده کاهش یافته است که نشان دهنده احساس رو به رشد در بازار است. در همین حال، الگوهای نمودار فنی به احتمال ادامه فروش در روزها یا هفته های آینده اشاره می کنند.

بعد از آن چه اتفاقی می تواند بیفتد و قیمت بیت کوین چقدر می تواند پایین بیاید؟

حداکثر هدف بیت کوین 34850 دلار است.

همانطور که در نمودار روزانه زیر مشاهده می شود، تثبیت مسیر قیمت بیت کوین در یک کانال صعودی را نشان می دهد. 

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه؛ موج قرمز) پشتیبانی نزدیک به 42120 دلار را فراهم کرده است و قیمت ها از 14 ژانویه بالاتر از آن در نوسان بوده است . نشان دهنده فقدان حرکت صعودی قوی است.

علاوه بر این، RSI اخیراً در مقایسه با اوج های بالاتر بیت کوین، اوج های پایین تری را تشکیل داده است که نشانه ای از واگرایی نزولی در حال رشد است.

بنابراین، اگر قیمت بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه برسد، می تواند به دنبال حمایت بعدی در نزدیکی خط روند پایین تر کانال صعودی باشد. این خط روند با میانگین متحرک نمایی 200 روزه بیت کوین (موج آبی) نزدیک به 34850 دلار همزمان است، که از مرحله تثبیت سه ماهه چهارم سال 2023 تاکنون مشاهده نشده است.

بانکداران بیت کوین را به 25000 تا 30000 دلار کاهش خواهند داد

با این حال، مفسران بازار مانند Crypto Poseidonn سقوط قیمت بیت‌کوین را در محدوده 25000 تا 30000 دلار پیش بینی می‌کنند و خاطرنشان می‌کنند که این همان جایی است که خریداران اخیر بیت کوین را انباشته کرده‌اند.

در سناریوی اول، سرمایه‌گذارانی که بیت‌کوین را بین 25000 تا 30000 دلار بر اساس انتظارات تایید ETF خریداری کرده‌اند، سود زیادی نخواهند داشت، زیرا بانکداران احتمالاً حق بیمه قابل‌توجهی نسبت به این قیمت‌ها به آنها پرداخت نمی‌کنند.

بنابراین، با نزدیک شدن بیت کوین به 30000 دلار، بانکداران ممکن است از سرمایه گذاران خرید کنند و پایین بازار جدیدی ایجاد کنند.

با این حال، ممکن است در سناریوی دوم، بازار کمتر از 25000 دلار را اصلاح کند، و به سرمایه گذاران نهادی جدید اجازه می دهد حتی بیت کوین بیشتری را با اهرم به دست آورند.

یکی دیگر از تحلیلگران، Rhaonnor، استدلال می کند که بازار قبلاً در رالی ETF بیت کوین قیمت گذاری کرده است، و پیشنهاد می کند که محدوده بین 24000 تا 32000 دلار باید حفظ شود.

با این حال، همه موافق نیستند زیرا معامله گر il Capo of Crypto انتظار دارد این سطح احتمالاً قبل از قیمت هدف نهایی 12000 دلار شکسته شود. 

معامله گر il Capo of Crypto در ماه گذشته استدلال خود را در مورد X توضیح داد : «نرخ‌های بهره طی سال‌های 2004-2007 در حال افزایش بودند و زمانی که FED چرخید، بازار شروع به کاهش به پایین‌ترین سطح کرد»  . اکنون ما در وضعیت مشابهی هستیم.»

آیا بیت کوین می تواند سیر صعودی خود را از سر بگیرد؟

توانایی بیت کوین برای نگه داشتن قیمت های خود در بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه تعیین می کند که آیا در کوتاه مدت صعود بیشتری خواهد داشت یا خیر.

همانطور که لوکاس کیلی، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Yield App و کریستوس ماکریدیس، بنیانگذار و مدیر عامل هوش مصنوعی پویا پیش بینی کرده بودند، قیمت بیت کوین می تواند در هفته های آینده به 50000 یا 60000 دلار افزایش یابد .

او اضافه کرد:

ما یک عقب نشینی جزئی خواهیم دید، اما چیزی برای نوشتن در مورد آن نخواهد بود.ممکن است کمی طول بکشد تا از آستانه 50000 دلار عبور کند.اما تا ژوئن، نصف شدن از مسیر خارج خواهد شد و قیمت باید بالاتر باشد.

جالب توجه است که الگوی بیت کوین نشان دهنده افزایش احتمالی قیمت به سمت محدوده 50,000 تا 60,000 دلار است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

این الگو نشان می دهد که قیمت بیت کوین تا مارس 2024 می تواند به 56200 دلار برسد.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.