در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نزولی شدن بازارهای سهام؛ آیا بیت کوین این روند را دنبال خواهد کرد؟

0 2,380

بازار بیت کوین بعد از رویداد هاوینگ تا حدودی آرام شده است. این ارز در سطح های بالایی منطقه 8000 دلار معامله می شود و نوسانات آن کمتر شده اند.

به گفته یکی از معامله گران مشهور ارز رمزنگاری، این حرکت قیمت – یا فقدان آن – منجر به ورود بیت کوین به یک مرحله بلاتکلیفی شده است. این معامله گر در توییتی نوشت:

طبق قوانین من هنوز هیچ تغییری در ساختار بازار به سمت یک جهت مشاهده نمی کنم. کاهش قیمت به زیر سطح 8529 منجر به روند نزولی می شود و اولین هدف، سطح 7800 دلار خواهد بود. شکستن به بالای سطح 9500 دلار می تواند قیمت را به سمت سطح 10500 دلار و بیشتر سوق دهد.

نظر تحلیلگران درباره جهت حرکت بیت کوین

در حال حاضر، تحلیلگران با استناد به فاکتورهای تکنیکال و فاندامنتال معتقد به سناریوی روند صعودی قیمت هستند. مایک نووگراتز، مدیر اجرایی گلکسی دیجیتال، در برنامه تلویزیونی ” Fast Money ” شبکه سی ان بی سی اظهار داشت که با وجود همه بسته های محرک اقتصادی بانک های مرکزی و دولت ها، بیت کوین به عنوان یک دارایی کمیاب در حال ثابت کردن ارزش خود است.

نوو گراتز خاطر نشان کرد که چشم انداز کلان و روشن بازار ارز رمزنگاری به همراه ورود پُل تودور جونز، سرمایه دار سرشناس آمریکایی، به این بازار نشانه های مثبتی برای روند صعودی قیمت بیت کوین هستند.

یکی از معامله گران بازار ارز رمزنگاری که نظر مشابهی درباره روند صعودی دارد، اظهار داشت قیمت بیت کوین اخیرا کاهش یافت. طی این کاهش توانست سه سطح مهم را نگه دارد و شرایط را برای بازگشت روند صعودی  فراهم کند. این سطح ها عبارتند از: یک منطقه مقاومت تاریخی، روند صعودی شکل گرفته در کف 3700 دلار و منطقه نقدینگی در سطح 8000 دلار.

بازار سهام ممکن است جهت حرکت بیت کوین را تغییر دهد

در حالی که چشم انداز تکنیکال بیشتر صعودی است تا نزولی، اما سقوط بازار سهام می تواند به سرعت آن را تغییر دهد. شاخص های S&P 500  و بازارهای جهانی سهام، مانند بیت کوین از زمان کاهش شدید ماه مارس تاکنون در حال بازیابی بوده و بیش از 30 درصد رشد داشته اند. اما تحلیلگران پس از کاهش 2 درصدی شاخص های آمریکا در روز سه شنبه، نگران معکوس شدن این روند شدند.

براساس گزارش های قبلی بیت کوینیست، یک تحلیلگر نمودار زیر را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد یکی از شاخص های آن برای S&P 500 به زودی به منطقه نزولی وارد خواهد شد. 

S&P 500

آخرین باری که این شاخص به سمت منطقه نزولی حرکت کرد، S&P 500 روی 3300 واحد بود که با افت 35 درصدی به 3150 واحد کاهش یافت. این بدان معناست که اگر تاریخ تکرار شود،  بازار سهام به زودی شاهد کاهش شدید خواهد بود ، چون روند بازار منفی شده است.

فاندامنتال های بازار سهام هم زیاد خوب نیستند. چارلی بیللو اظهار داشت که S&P 500 در مسیر کاهش شدید قرار دارد. اگر بازار سهام سقوط کند، قیمت بیت کوین نیز به احتمال زیاد کاهش خواهد یافت. چون بانک فدرال رزرو کانزاس سیتی اعلام کرد که در دوره های “رکود اقتصادی”، بیت کوین همبستگی مثبتی با شاخص S&P 500 در سطح 5 درصد دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.