در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چرا بازار بیت کوین خیلی کسل کننده شده است؟

0 1,296

اگر شما ثروت کوچکی را بدست آورده و یا از دست داده اید یقینا به دلیل حرکت ناآرام و رام نشدنی بیت کوین بوده است. ماه سپتامبر احتمالا کسل کننده ترین ماه بیت کوین از زمان پیدایش آن می باشد.

عامل مدیریت دارایی دیجیتال(EDAM) در حال تحلیل تعدادی نظریه به منظور پی بردن به علت این قضیه و تنها برای غالب شدن بر این اوضاع است.

چه سرنوشتی رخ داده است؟

در طول چند سال گذشته، نمودار قیمت بیت کوین(BTC) نوسانات را نشان می داد. قیمت بیت کوین مانند یک توپ که به سمت زمین پرتاب می شود، در حال بالا و پایین رفتن بود. هیچ ریتم و منطقی در حرکت های آن مشاهده نمی شد و از هیچ الگویی پیروی نمی کرد تا بتوان پیش بینی کرد که قیمت بعدا به کدام سمت خواهد رفت.

پس از آن، قیمت بیت کوین پایین آمد. این رویداد برای بسیاری از افراد دلسرد کننده بود و به سختی می توان گفت تنها یک ضرر دنیوی به حساب می آمد، به خصوص که قیمت جهش زده بود و همان راه را به سمت پایین برگشته بود.

شاخص نوسان 30 روزه در 17 ماه گذشته در کمترین میزان قرار دارد که در مقایسه با شروع سال جاری که تقریبا 7.5 درصد بوده است، تنها چیزی حدود 2.5 درصد نوسان دارد. قیمت ها از تاریخ 8 مه 2017، هنگامی که 1731.40 دلار بود تاکنون به این اندازه پایدار نبوده است.

حجم معاملات بیت کوین در ماه سپتامبر به کمترین میزان رسید و به گزارش بیت فینکس میزان معاملات این ماه 643000 بیت کوین بوده است. در ماه آگوست میزان معاملات 920000 بیت کوین بود و بیشترین مقدار حجم معاملات مربوط به دسامبر سال 2017 با میزان 2.12 میلیون بیت کوین می باشد.

قضاوت شما، افتخار شما

پس از منفصل شدن کامل این ایده که افزایش شفافیت و کارایی بازار، نقدینگی را به شکل دقیقی از عرضه و تقاضا تبدیل می کند، یک تیم در EDAM مجبور به بررسی گزینه های دیگر شد.

آیا این الگوهای نوسانی آرام ناشی از افزایش HODLer ها بوده است؟ شاید درصد بیشتری از بازار در حال پذیرش بیت کوین به عنوان یک ذخیره مالی هستند. تحلیل گران این نظریه را “یک نظریه جالب اما ناکامل” می دانند.

هر چند بعد از انجام تحقیقات زیاد، آن ها فکر می کنند، به طور خیلی ساده هیجان بازار تمام شده و تقریبا کسل کننده شده است.

به آینده فکر کنید

امید است کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نهایتا ETF بیت کوین را تصویب کند، که باعث شروع علاقه و گرایش به سمت بازار می شود. اما باید از خودمان بپرسیم که چرا خواهانیم بیت کوین به عنوان یک جایگاه اول دارای جذابیت باشد.

به غیر از افرادی که خیلی سریع ثروتمند شدند، اغلب ما باید به طور کسالت آوری بیت کوین خود را نگه داریم. آنها به بیت کوین اهمیتی نمی دهند و چه موفق شود یا شکست بخورد، تنها به پولی که می توانند کسب کنند اهمیت می دهند.

عده ای از ما که از بیت کوین سود کسب کردند، بیشتر از آن نیازی به تیترهای خبری و حباب های ناپایدار ندارند. البته، این جامعه به یک افزایش در پذیرش عمومی نیاز دارد اما ما به دنبال رشد مداوم و پایدار در بازار نیز هستیم.

وضعیت کسل کننده بازار توجه افراد را نمی تواند جلب کند، و تنها قادر خواهد بود آرام و بدون سروصدا به تجارت خود ادامه می دهد و از این رو وضعیت بیت کوین ممکن است برای مدت طولانی به همین شیوه بماند.

 

منبع Bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.