در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

علل افزایش 75 درصدی قیمت اتریوم در یک هفته

1 1,469

از شانزدهم دسامبر طی مدت یک هفته، قیمت اتریوم 75 درصد رشد کرد و از 83 دلار به 138 دلار افزایش یافت.

در طول هفته گذشته، اتریوم قیمت های پایینی را در صرافی های بزرگ مانند بیت مکس و بیت فینکس ثبت کرد.

قیمت اتریوم طی یک افزایش اصلاحی شدید و متاثر از تقاضای بیش از حد، اوج گرفت.

همه وقایع برای اتریوم مثبت نیست

اگر چه قیمت اتریوم در بازه ی زمانی کوتاهی 75 درصد افزایش پیدا کرد، اما همچنان 91 درصد از   بالاترین قیمت آن در نرخ 1,448 دلار کمتر است.

در بازارهای سنتی افت 20 درصدی از سطوح بالای قیمتی، آن را نزولی قلمداد می کند. به همین ترتیب، حتی با وجود یک اصلاح افزایشی بزرگ، اتریوم و سایر ارزهای رمزنگاری در بازار نزولی قرار دارند و جهت بهبود این وضعیت در تلاش هستند.

شکست ناگهانی قیمت از سطوح مقاومت اصلی نیز می تواند یک دارایی را در در کوتاه مدت در معرض افت های بزرگ قرار دهد، به ویژه اگر نتواند حجم مبادلات بالایی را برای خود حفظ کند.

هاسکا، تحلیلگر فنی ارز رمزنگاری، بیان می کند اتریوم به دلیل نوسانات بالا و افزایش اخیر، ارز بهتری برای نگهداری در کوتاه مدت است.

این تحلیلگر گفت:

تفاوت کاملا قابل توجهی بین ساختار اتریوم و بیت کوین وجود دارد. اتریوم ارز بهتری برای بورس بازی در کوتاه مدت است و بیت کوین ارز بهتری در بلند مدت است.

در حال حاضر، یک معامله گر ارز رمزنگاری با نام مستعار “The Crypto Dog” بیان می کند، بیت کوین با چندین سطح مقاومت در رنج 4000 تا 6000 دلار روبرو است و تا زمانی که بیت کوین از این محدوده خارج نشود، گفتن اینکه بازار رمزنگاری به سطح کف رسیده است کار دشواریست.

این معامله گر گفت:

بازه ی 4000 تا 4500 دلار در مقاومت اصلی قرار دارد و ما می توانیم به زودی از این سطح عبور کنیم. قیمت نیز ممکن است بالاتر برود اما فکر نمی کنم بالاتر از سطح 5400 دلار و یقینا بالاتر از 6300 دلار برود.

در نیمه دوم ماه دسامبر، بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل و بسیاری از دارایی های رمزنگاری سودهای نسبتا بزرگی را در برابر دلار کسب کردند.

یک سناریو ایده آل برای بازار رمزنگاری، افزایش تدریجی آن از نقطه حاضر تا ماه ژانویه سال آینده است، به طوری که با یک گرایش مثبت وارد سال 2019 شود.

آیا بازار رمزنگاری می تواند حرکت خود را حفظ کند؟

پیش از افزایش 75 درصدی اتریوم، قیمت بیت کوین کش سه برابر شد و از نرخ 75 دلار به 238 دلار افزایش پیدا کرد و قیمت بیت کوین از 3210 دلار به 4000 دلار افزایش پیدا کرد.

دارایی های رمزنگاری اصلی حجم مبادلات روزانه ی خوبی را از خود نشان می دهند و حجم مبادلات روزانه کل بازار رمزنگاری در حال گذر از 20 میلیارد دلار است. تا زمانی که بیت کوین و اتریوم قادر به حفظ حجم مبادلات خود باشند، ارزهای رمزنگاری که دارای ارزش بازار کم هستند ممکن است از روند قیمت این دو دارایی دیجیتال پیروی کنند.

جوزف لوبین، یکی از بنیانگذاران اتریوم گفت:

من وضعیت کنونی را سطح کف سال 2018 می دانم. این سطح کف به علت ترس، عدم اطمینان و تردید (FUD) موجود در افراد حاضر این جامعه در میان چهارمین و پنجمین دارایی های رمزنگاری است.

منبع CCN

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سهیلا می گوید

    به نظرتون توی 2 ماه آینده روند اتریوم چطوریه ؟