در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

در حال حاضر بیت کوین به چه چیز نیاز دارد؟

0 1,152

زمان حال یک زمان هیجان انگیز برای طرفداران ارزهای رمزنگاری است. پس از چند ماه که بیت کوین دارای یک ثبات نسبی قیمت بود و در یک بازه باریک قیمتی خرید و فروش می شد، قیمت این ارز به طور ناگهانی دچار افت شد. از حدود قیمت 6500 دلار در پایان هفته اول نوامبر قیمت بیت کوین در عرض دو هفته کاهش یافت و به 3500 دلار رسید. درست زمانی که فکر می کردیم در حال ورود به یک عصر جدید برای ارزهای رمزنگاری هستیم، این افت شدید باعث شد که به روزهای بد قبل برگردیم. زمانی که بیت کوین به شدت نوسان داشت. اخیرا در طول 24 ساعت قیمت بیت کوین از 3448 دلار به 4100 دلار رسید.

این اولین باری نیست که بیت کوین دچار حرکت های ناگهانی می شود. از دست دادن 50 درصدی ارزش یک سقوط نرم است. البته زمانی که با سقوط 87 درصدی قیمت از 1141 دلار به 152 دلار مقایسه می شود. این سقوط از پایان ماه نوامبر سال 2013 تا اواسط آگوست 2015 طول کشید. یا سقوط 83 درصدی در ماه آوریل سال 2013 که در طی دو روز قیمت بیت کوین از 259 دلار به 45 دلار رسید. همچنین سقوط قیمت از 31 دلار به 2 دلار که در سال 2011 رخ داد و یک سقوط 94 درصدی را ثبت کرد. بیت کوین هر بار از این سقوط ها جان سالم به دربرد. با هر سقوط اعتقاد بر این بود که بیت کوین بالغ تر شده و یک بار دیگر صعود خواهد کرد.

اما بعد از این چه خواهد شد؟ بیت کوین به چه چیزی برای خارج شدن از این نوسانات و ورود به یک دوره جدید نیاز دارد؟ باید چه حمایتی از بیت کوین داشته باشیم تا این ارز و سایر ارزهای رمزنگاری بتوانند به جایگاه بالقوه خود در زندگی دست یابند؟

اولین چیزی که بیت کوین به آن نیاز دارد ثبات است. بیت کوین نیاز به ثبات بیشتری نسبت به هر ارز دیجیتال دیگری دارد. جایگاهی که سایر ارزهای رمزنگاری نیز از  آن پیروی می کنند. هنگامی که ارز اول دنیای رمزنگاری در یک محدوده باریک قیمتی شروع به مبادله کند، سایر ارزها نیز به زودی همین روند را پی می گیرند. مبادله کنندگان به این ترتیب می توانند ارزهای جدید را از طریق ICOها، مانند شیوه ای که مبادله کنندگان سهام خرید و فروش انجام می دهند، تهیه کنند.

ثبات قیمتی طولانی مدت ممکن است در بی ثباتی موقت قیمتی حال حاضر نهفته باشد. جایی که ترس وجود دارد همیشه یک فرصت نیز هست. با این حال بسیاری از مبادله کنندگان سود خود را از دست داده اند. آنها تلاش می کنند برای این که دوباره به عقب برنگردند، ارزهای خود را بفروشند.

در حال حاضر اقتصاد و به ویژه کسب و کارهای دیجیتال به یک ارز الکترونیکی بین المللی که تحت کنترل بانک های مرکزی نباشد نیاز دارد. آنها به افرادی نیاز دارند که به جای انتقال ارزهای خود هنگام سقوط بازار، ارزهای خود را نگه دارند.

این بدان معنی خواهد بود که کسب و کارهای دیجیتال که امید به دریافت و استفاده از بیت کوین دارند، دیگر در این مسیر نیازی به ورود نهادهای سرمایه گذاری به فضای رمزنگاری نخواهند داشت. البته ورود بانک ها و صندوق ها به این فضا بسیار خوشایند است. حضور آنها باعث افزایش نقدینگی و همچنین افزایش اعتماد و اطمینان به ارزهای رمزنگاری می شود. حضور آنها باعث می شود که نشان دهند بیت کوین بیشتر از آنچه که تصور می شود، قابل اعتماد است. با این حال، نهادهای سرمایه گذاری در حال حاضر در این فضا حضور دارند. گزارش ها حاکی از آن است که این نهادها به صورت فردی و از طریق اشخاص برای سرمایه گذاری در این فضا استفاده کرده اند. این نهادها به خاطر ثبات وارد شده بودند.

کسب و کارها نیاز به تثبیت بیت کوین دارند. آنچه که واقعا مورد نیاز آنها است، بازگشت به روزهایی است که تاجران مایل به استفاده و پذیرش بیت کوین بودند و مشتریان نیز مایل به پرداخت از طریق این ارز بودند.

نوسانات قیمت  و هزینه بالای معاملات، ارائه دهندگان خدمات را مجبور می کند تا به دنبال یک ارز دیجیتال بین المللی برای مشتریان ایده آل خود باشند.

اما هدف از ایجاد بیت کوین تبدیل آن به یک دارایی نبوده است. آن به منظور میلیونر کردن افراد نبوده و حتی کسانی که در زمان نامناسب اقدام به خرید و فروش کرده اند متحمل ضرر شده اند. هدف از ایجاد آن آسان شدن معاملات بین المللی بود. به این معنا که راهی است برای خرید و فروش بدون دستکاری. همچنین با این هدف که در اینترنت خدمات مالی را ارائه دهد که پیش از این وجود نداشته است.

این نیاز هنوز هم پا بر جا است. خریداران و فروشندگان هنوز هم باید به دنبال راهی برای انجام معاملات، بدون پرداخت هزینه های زیادی که توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی دریافت می شود، باشند. کارآفرینانی که کسب و کارهای آنلاینی را ایجاد کرده اند هنوز نیاز به ارزی دارند که در کنترل خودشان باشد. آنها نیاز به مشتریانی دارند که بتوانند به راحتی بیت کوین بخرند و آن را در جایی امن نگهداری کنند و هنگامی که قصد خرید آنلاین دارند بتوانند در هر جایی از آن استفاده کنند.

در واقع قیمت بیت کوین مهم نیست. بیت کوین مجبور نیست دوباره به قیمت 20000 دلار برسد. لازم نیست که قیمت آن برای میلیونر شدن شما افزایش یابد. اگر چه که این امر یک حس خوب در شما ایجاد می کند. بیت کوین فقط باید آنچه را که هدف از ساخت آن بوده انجام دهد. یعنی آسان کردن مبادلات مالی در محیط کسب و کارهای دیجیتال.

برای داشتن یک کسب و کار دیجیتال باید نوسانات شدید ارزهای رمزنگاری پایان یابد.

منبع forbes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.