در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تحلیلگران می گویند قیمت YFI به زودی به سقف 50000 دلار خواهد رسید

0 952

تحلیلگران معتقدند که رشد دیفای و برخی عوامل نظیر محصولات جدید می توانند قیمت توکن یرن فایننس (YFI) را در کوتاه مدت به 50000 دلار برسانند.

در روزهای گذشته، قیمت این ارز در صرافی بایننس به بالاترین سطح قیمتی در 43966 دلار رسید. این اتفاق در حالی رخ داد که بازار ارز رمزنگاری هنوز  به خاطر اصلاح شدید 17.5 درصد بیت کوین (که در برخی صرافی ها قیمت آن تا 9800 دلار کاهش یافت) روند نزولی داشت.

با بازیابی آهسته بیت کوین، قیمت YFI از 9 سپتامبر تاکنون بیش از 100 درصد افزایش یافته و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که به زودی این توکن یک روند صعودی به سمت سطح 50000 دلار آغاز خواهد کرد.

قیمت YFI
نمودار روزانه قیمت YFI

دلیل روند صعودی YFI چیست؟

مجموعه ای از فاکتورها روند صعودی احتمالی توکن YFI را تقویت می کنند که عبارتند از: تکنیکال های قوی، محصولات جدید، کسب درآمد از طریق پروتکل های دیفای، محبوبیت روزافزون استخرهای نقدینگی دیفای.

پیش از روند صعودی اخیر، قیمت YFI در سطح 20000 دلار نسبتا ثابت بود. این سطح نزدیک به سطح حمایت بزرگ 19500 دلار است. پس از نوسان طولانی مدت در یک منطقه ، سرانجام این توکن یک روند صعودی انفجاری آغاز کرد.

توکن YFI همچنین محصولات جدیدی را روانه بازار کرده که یکی از آنها استیبل کردیت یو اس دی ( StableCredit USD) است. لیزا جِی وای تان، یکی از محققان اکونومیکس دیزاین، توضیح داد که این محصول یک سیستم وثیقه جدید است که از پلتفرم وام دهی آوه استفاده می کند. تان گفت:

در این سیستم به جای وثیقه یک دارایی، از مدل چند وثیقه ای میکردائو استفاده شده است. می توانید هر دارایی را که بخواهید به عنوان وثیقه قرار دهید. با استفاده از پروتکل وام دهی آوه می توانید حداکثر تا 75 درصد وثیقه های ارائه شده خود وام بگیرید.

چشم انداز محصولات حال حاضر YFI مانند yVaults و Yinsure.finance همراه با راه اندازی محصولات جدید به روند صعودی این توکن کمک خواهند کرد.

روند قیمت YFI

تحلیلگران تکنیکال گفتند وقتی که YFI از سطح 34650 دلار  عبور کرد، ساختار صعودی جدیدی را ایجاد کرده است.

یک معامله گر با نام مستعار “بنیامین بلانتس” قبل از صعود به بالای سطح 40000 دلار گفت که احتمالا YFI به سقفی جدید در سطح 50000 دلار خواهد رسید. وی افزود:

به نظر من بسته شدن شمع روزانه در بالای سطح 34650 دلار بسیار مهم بود. من معتقدم که توکن YFI به بالاترین سطح قیمتی در 50000 دلار خواهد رسید. می خواستم یک کاهش شدید را به این نظر اضافه کنم، اما در حال حاضر فکر نمی کنم که این اتفاق رخ دهد.

مایکل ون د پوپ نیز گفت که قیمت توکن YFI احتمالا به سطح 75000 دلار خواهد رسید. به طور مشابه، قبل از صعود به سطح 43966 دلار، ون دپوپ  50000 دلار را یک منطقه مقاومت احتمالی دانست.

توکن YFI
سطح های کلیدی برای YFI

معامله گران پیش بینی می کنند که اگر YFI به بالای سطح 50000 دلار برسد، قیمت آن احتمالا به سطح 70000 دلار خواهد رسید. در این سطح قیمت، ارزش بازار YFI حدود 2 میلیارد دلار خواهد بود. ون د پوپ گفت:

تعیین مناطق هدف احتمالی YFI. ارزهای معروف و پرطرفدار واقعا خوب عمل می کنند. مثل همیشه، قوی ترین برگشت قیمت را دارند. آیا هدف 75000 دلار امکان پذیر است؟

تقویت حرکت بعد از اعلام کوین بیس

کوین بیس در تاریخ 1 سپتامبر اعلام کرد که توکن YFI ا در کوین بیس پرو فهرست می کند و به کاربران اجازه معامله این توکن را در 14 سپتامبر می دهد. این صرافی توضیح داد:

YFI یک پلتفرم مالی غیر متمرکز (دیفای) است که هدف آن انجام اقداماتی مانند جمع آوری نقدینگی و ایجاد بازاریابی خودکار با جابجایی وجوه ارائه دهندگان بین پلتفرم هایی مانند آوه، دی وای دی ایکس و کامپوند است.

تقریبا بلافاصله پس از ورود به فهرست، قیمت این توکن 20 درصد افزایش یافت و از آن زمان تاکنون قیمتش به حدود 40000 دلار رسیده است. دارایی های موجود در کوین بیس معمولا قبل از فهرست شدن افزایش قیمت دارند و پس از مدت کوتاهی سقوط می کنند. اینکه این اتفاق برای YFI رخ خواهد داد یا نه، معلوم نیست و باید منتظر ماند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.