در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ارزهای هوش مصنوعی که باید در سال 2024 زیر نظر گرفت

0 530

ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی در حال حاضر یکی از پر رونق ترین و پرطرفدارترین در بازار ارز رمزنگاری هستند. در این مطلب نحوه انتخاب بهترین ارزهای هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری در سال 2024 و نکاتی درباره معامله آنها آمده است.

بهترین ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی برای سال 2024

از سه ماهه چهارم سال 2022 و پس از انتشار عمومی ربات چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) هوش مصنوعی در بین هولدرهای ارز رمزنگاری محبوب شده است. برخی از تیم های توسعه ارز رمزنگاری تصمیم گرفتند عناصر هوش مصنوعی را در استراتژی های بازاریابی و توسعه فناوری خود ادغام کنند.

ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی دارایی های دیجیتالی (آلت کوین) هستند که به نوعی با هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، مدل های زبان بزرگ، “داده های انبوه” و غیره مرتبط هستند.

طبقه ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی شامل بخش های مختلفی است، زیرا تیم های توسعه از محبوبیت هوش مصنوعی به روش های مختلف استفاده می کنند.

اکثر ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی بدون دخالت در توسعه و پذیرش هوش مصنوعی و به عنوان بخشی از استراتژی های ارتباطی و بازاریابی خود به AI متکی هستند.

اما برخی دیگر از ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی عناصر AI و ML را در محصولات خود ادغام کرده اند.همچنین، تیم های متعددی از ارزهای رمزنگاری استفاده می کنند تا برای آزمایش ها، تحقیقات و توسعه هوش مصنوعی خود سرمایه جمع آوری کنند.

از زمان رونق گرفتن هوش مصنوعی در اواخر سه ماهه چهارم سال 2022، تعدادی از ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی افزایش درصدی سه رقمی داشته اند. بیشترین افزایش آنها در سه ماهه اول و چهارم  سال 2023 به ثبت رسیده است.

هوش مصنوعی یا AI چیست؟

هوش مصنوعی به ایجاد سیستم های کامپیوتری اشاره دارد که می توانند با تقلید از هوش انسان وظایفی را انجام دهند. این ابزار از طیف وسیعی از تکنیک ها و روش ها برای شبیه سازی فرایندهای ذهنی انسان مانند تجزیه و تحلیل، استدلال، حل مسئله، ادراک و درک زبان استفاده می کند. هدف هوش مصنوعی ایجاد ماشین هایی است که می توانند خود را با اطلاعات و موقعیت های جدید تطبیق دهند و ویژگی هایی مانند خلاقیت و خودسازی مداوم داشته باشند.

یادگیری ماشین یا ML زیرمجموعه ای از هوش مصنوعی است که بر ساخت الگوریتم هایی تمرکز دارد که کامپیوترها را قادر می سازد تا یاد بگیرند و با استفاده از داده ها پیش بینی کنند. یادگیری عمیق (زیرشاخه ای از ML) از شبکه های عصبی مصنوعی الهام گرفته از مغز انسان برای انجام وظایف پیچیده مانند تشخیص تصویر و گفتار استفاده می کند.

هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلفی از جمله پردازش زبان طبیعی، روباتیک، بهداشت و درمان، امور مالی و وسایل نقلیه خودران کاربرد دارد. AI با خودکار کردن وظایف، ارائه بینش های مبتنی بر داده و تقویت تصمیم گیری انسانی، پتانسیل متحول کردن صنایع را دارد. در حالی که هوش مصنوعی مزایای بسیار زیادی دارد، برخی نگرانی های اخلاقی و مسائل مربوط به حریم خصوصی را به وجود آورده است.

ارزهای هوش مصنوعی 

ارزهای هوش مصنوعی دارایی های دیجیتال هستند که به نوعی با بخش های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مرتبط هستند. این ارزهای رمزنگاری لزوما از فناوری هوش مصنوعی استفاده نمی کنند. اکثر آنها از این ابزار برای تبلیغات استفاده می کنند. ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی سه نوع هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

ارزهای رمزنگاری: بازاریابی

بیشتر ارزهای هوش مصنوعی در این دسته قرار دارند و از هوش مصنوعی صرفا برای تبلیغ و بازاریابی استفاده می کنند. آنها ممکن است خود را به عنوان ” اولین میم کوین هوش مصنوعی”، “کلکسیونی از NFT های تولید شده توسط هوش مصنوعی” و غیره معرفی کنند. هوش مصنوعی نقش مهمی در طراحی فناوری آنها ندارد.

ارزهای هوش مصنوعی : فناوری

برخی از ارزهای هوش مصنوعی در مکانیسم های فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ادغام شده اند. برای مثال، این توکن ها می توانند بخشی از طراحی توکنومیک یک شبکه اثبات سهام باشند که از یک اکوسیستم GPU توزیع شده برای مدل های زبان بزرگ پشتیبانی می کند. در این صورت، ارز رمزنگاری برای کسب درآمد از منابع یا ابزارهای مرتبط با هوش مصنوعی ضروری است.

ارزهای هوش مصنوعی: جذب سرمایه

از این نوع ارزها برای جمع آوری سرمایه جهت توسعه پروژه های هوش مصنوعی استفاده می شود. برخلاف ICO و IDO، شرکت ها و توسعه دهندگان از ارزهای رمزنگاری به عنوان روشی آسان، شفاف و فراگیر برای جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران خُرد استفاده می کنند. هر هولدر ارز رمزنگاری با این ارزهای رمزنگاری می تواند سرمایه گذاری در توسعه و پذیرش هوش مصنوعی را امتحان کند.

بهترین ارزهای هوش مصنوعی برای زیر نظر گرفتن در سال 2024

در ادامه برخی از امیدوار کننده ترین ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی را معرفی خواهیم کرد که باید آنها را در سال 2024 زیر نظر گرفت. 

رندر نتورک (RNDR)

رندر نتورک اولین ارز رمزنگاری هوش مصنوعی است که در سال 2017 ایجاد و عرضه شد. رندر توکن (RNDR) برای پردازش تصاویر سه بعدی و افکت‌های ویژه در صنعت فیلم‌سازی و بازی‌سازی استفاده می‌شود و بر پایه بلاکچین اتریوم ساخته شده است. در این شبکه، کاربران می‌توانند از ظرفیت پردازشی کامپیوترهای دیگر در سراسر جهان به صورت ابری استفاده کنند و در عوض، هزینه‌های پردازش را با استفاده از ارز دیجیتال رندر توکن (RNDR) پرداخت کنند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

فرایند رندرینگ یکی از پرهزینه‌ترین و زمان‌بر‌ترین پردازش‌هایی است که برای انجام آن نیاز به سیستم‌های قوی با پردازنده‌های قوی است. رندر توکن (RNDR) با هدف ساده‌سازی این فرایند برای شرکت‌ها و توسعه‌دهندگانی که نیاز به قدرت پردازش قوی دارند، پلتفرمی برای اتصال کاربران به یک‌دیگر به منظور تسهیل فرایند رندرینگ فراهم کرده است.

فچ اِی‌آی (FET)

فچ اِی‌آی یک پروژه هوش مصنوعی مبتنی بر فناوری بلاک چین با چشم انداز و هدف جهانی در ارائه بستری برای فعالیت های اقتصادی بدون دخالت انسان و واسطه ها است. توکن فچ بر روی شبکه اتریوم ایجاد شده و یک توکن ERC-20 است.
استاندارد ERC-20 چیست؟ توکن های ERC20 چگونه ایجاد می شوند؟

فچ یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز است که از هوش مصنوعی برای ایجاد یک “دفتر کل هوشمند” جهت برقراری ارتباط دستگاه به دستگاه به صورت مستقل استفاده می کند. پروژه فچ سعی دارد یک راه‌حل جامع و ترکیبی از فناوری‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، یادگیری ماشین و بلاک چین را ارائه کند.

یکی از ویژگی های پلتفرم فچ ای آی این است که دارای قابلیت رشد و فعالیت در مقیاس جهانی است. این پلتفرم با استفاده از قراردادهای هوشمند کاربران را به منبعی از اطلاعات و همچنین software agent یا عامل نرم افزاری وصل می کند. 

سینگولاریتی‌نت (AGIX)

سینگولاریتی‌نت اولین پلتفرم غیرمتمرکر مبتنی بر بلاک چین متمرکز بر منابع هوش مصنوعی است که هدف آن ایجاد یک سازو کار هوش مصنوعی غیرمتمرکز است. این پلتفرم چارچوبی برای ساخت و تبادل اپلیکیشن های هوش مصنوعی ارائه می کند و همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا سرویس های هوش مصنوعی را ایجاده کرده و تجاری سازی کنند.

سینگولاریتی برای سرعت بخشیدن به پیشرفت های هوش مصنوعی در زمینه های مختلف فناوری طراحی شده است. این پلفترم علاوه بر ارائه منابع محاسباتی برای توسعه هوش مصنوعی، ” AI Publisher” را برای انتشار اپلیکیشن های مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می کند.

ارز AGIX را می توان استیکینگ کرد و از آن به عنوان پلی بین بلاک چین های اتریوم و کاردانو استفاده کرد. بنابراین، هولدرهای AGIX می توانند به راحتی از توسعه هوش مصنوعی در پلتفرم سینگولاریتی‌نت بهره ببرند.

آکاش نتورک (AKT)

آکاش نتورک یک فضای ابری ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است که سرویس محاسبات ابری را ارائه می‌دهد. آکاش نتورک یک سوپرکلاود متن باز است که برای خرید و فروش ایمن و آسان منابع محاسباتی طراحی شده است. کاربران شبکه آکاش می توانند اپلیکیشن های خود را مانند گذشته با AWS یا Digital Ocean روی آن پیاده سازی کنند.

مهم‌ترین هدف این شبکه، ارائه خدمات به عموم کاربران است. هر کاربر می‌تواند خودش مالک فضای ابری باشد، زیرساخت ابری را پیاده‌سازی کند و منابع محاسباتی استفاده‌ نشده و مازاد را به سایر کاربران بفروشد.

سیستم محاسبات ابری شبکه آکاش از اصل مزایده ها استفاده می کند: در نتیجه، منابع ابری آن 20٪ ارزان تر از پیشنهادات رقبا است. به منظور حداکثر پایداری و سفارشی سازی، آکاش روی فناوری ‌های پیشرفته‌ای مانند کوبرنتیز (Kubernetes) و کازموس (Cosmos) ساخته شده است. کوبرنتیز یک پلتفرم متن باز برای استقرار و مدیریت کانتینرها (اپلیکیشن‌های نرم‌افزاری کم حجم) است.

اوریجین‌تریل (TRAC)

اوریجین‌تریل تلاشی بلند پروازانه برای استفاده از فناوری های بلاک چین و هوش مصنوعی به منظور مقابله با جعل و نقض حق چاپ است. اوریجین‌تریل با ترکیب فناوری‌های بلاک چین و «گراف دانش» (Knowledge Graph) شبکه‌ای به‌هم‌پیوسته و یکپارچه از مشارکت‌کننده‌ها و داده‌هایی که مبادله می‌کنند، ایجاد کرده است. گراف دانش که فناوری اصلی استفاده‌شده در شرکت‌هایی مانند گوگل، متا، آمازون وآی‌بی‌اِم است، به پایگاه داده‌ای گفته می‌شود که از منابع مختلف تغذیه می‌کند تا بهترین نتیجه را ارائه دهد. این فناوری از یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی، تحلیل داده و راهکارهای دیگر بهره می‌برد.

اوریجین‌تریل پروتکلی برای مدیریت زنجیره تأمین است و با هدف بهبود اعتماد و شفافیت در این فضا طراحی شده است. این پروتکل به تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان، مصرف‌کنندگان و همه نهادهای دخیل در زنجیره تامین، کمک می‌کند تا بتوانند داده‌های مربوط به خدمات و محصولات را در هر مرحله از این زنجیره به دفترکلی تغییرناپذیر اضافه یا اطلاعات موردنیاز خود را از آن برداشت کنند.

نومرایر (NMR) 

نومرایر یک صندوق تامینی غیرمتمرکز است که از هوش مصنوعی برای تصمیم گیری سرمایه گذاری استفاده می کند. این پلتفرم از یک مدل علم داده رقابتی و منحصر به فرد برای ایجاد مدل های پیش بینی استفاده می کند که سپس می توان آن را برای انجام معاملات در بازارهای مالی سنتی به کار برد. نومرایر یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم است که به توسعه دهندگان و دانشمندان حوزه داده امکان ایجاد و آزمایش مدل های یادگیری ماشین را می دهد.

کاربران می توانند مدل های خودکار را برای معاملات ارزهای رمزنگاری ایجاد و فعال کنند و آموزش دهند. موفق ترین نویسندگان به خاطر مشارکت شان ارز رمزنگاری NMR را پاداش می گیرند. همچنین، کاربران می توانند ارز NMR خود را برای پشتیبانی از آن استیکنیگ کنند و پاداش ها را با نویسندگان سهیم شوند.

پال اِی‌آی (PAAL)

پال اِی‌آی یک پلتفرم پیشرفته هوش مصنوعی است که در اکوسیستم ابزارهای هوش مصنوعی ارز رمزنگاری محور جایگاه اول را دارد. این پلتفرم شامل یک ربات گفتگو جی‌پی‌تی مانند برای داده های ارز رمزنگاری، ابزار تحقیق در مورد ارزهای رمزنگاری، یک ماژول هوش مصنوعی به عنوان سرویس، مدل زبان بزرگ (LLM) برای ارز رمزنگاری و یک منوی مجموعه داده سفارشی شده است. 

سهامداران PAAL می توانند از درآمد پروژه بهره مند شوند. این پروژه از سال 2023 بخشی از پلتفرم “Google Startup Cloud” بوده است.

اورای‌چین (ORAI)

اورای‌چین اولین اوراکل مبتنی بر هوش مصنوعی برای ارزهای رمزنگاری است. از نظر فنی، اورای‌چین یک شبکه لایه یک دارای IBC برای بررسی قابلیت اعتماد چند بعدی هوش مصنوعی  و ساخت اپلیکیشن های وب 3.0 با یک اوراکل هوش مصنوعی منحصر به فرد است. 

از قابلیت های اورای‌چین می توان در NFTها، دیفای، هویت، هوش جمعی، توکن سازی دارایی ها، بهداشت و درمان هوشمند و غیر استفاده کرد. همچنین، اورای‌چین را می توان یک بلاک چین قابل برنامه ریزی برای اپلیکیشن های غیرمتمرکز توصیف کرد که از قراردادهای هوشمند به زبان های برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می کند.

هیومنز ای‌آی (HEART)

هیومنز ای آی یک پلتفرم چند منظوره برای محصولات مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی است. این پلتفرم به کاربران این امکان را می دهد تا NFT هوش مصنوعی خود را ایجاد کنند، روی پلتفرم های هوش مصنوعی سرمایه گذاری کنند، دائو (DAO) راه اندازی کنند و غیره. 

همچنین، پروژه هیومنز ای آی از فناوری “اثبات انسان” پشتیبانی می کند که برای اطمینان از سه تابع مهم مرتبط با NFTهای هوش مصنوعی (یعنی مدیریت، اجماع و تایید) طراحی شده است. این پلتفرم انسان بودن کاربر را با استفاده از فناوری پیشرفته تایید می کند تا از تقلب جلوگیری کند.

آلتا آرتیفیشال لیکوئید اینتلیجنس (ALI)

آلتا با پشتوانه بایننس و پالیگان، پلتفرم هوش مصنوعی پشت نسخه دو CharacterGPT است؛ اولین سیستم هوش مصنوعی چند وجهی در جهان که قادر به تولید کاراکترهای هوش مصنوعی تعاملی با استفاده از توضیحات زبان طبیعی (NL) است.
پالیگان چیست؟ چگونه می تواند مشکل مقیاس پذیری اتریوم را بر طرف کند؟

پروتکل هوش مصنوعی آلتا استاندارد جدیدی را برای ان‌اف‌تی هوشمند (iNFT) ایجاد کرده و امکان تعامل و ارتباط را بین افراد با استفاده از انیمیشن ها و مولد صدا ممکن می سازد. این پروتکل به کارافرینان اجازه می دهد تا اجزای مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی را در مدل های تجاری خود ترکیب کنند.

براساس داده های وب سایت کوین‌گکو، ارزش بازار بخش ارزهای رمزنگاری هوش مصنوعی در زمان انتشار این مطلب بیش از 9.6 میلیارد دلار بود.

سلب مسئولیت

این مطلب نظرات نویسنده اصلی متن را منعکس کرده و به هیچ عنوان مشاوره یا توصیه سرمایه گذاری نیست. بازار ارز رمزنگاری نوسانات زیادی دارد و معامله گران و سرمایه گذاران باید احتیاط کنند. 

مثل همیشه، از سرمایه گذاران حوزه ارز رمزنگاری خواسته می شود که قبل از سرمایه گذاری، خودشان در مورد پروژه ها تحقیق کنند.

منبع u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.