در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

معرفی 10 اینفلوئنسر معروف در بازار ارز رمزنگاری

0 507

آیا می دانید که چه تعداد افراد از طریق اینفلوئنسرها (افراد تاثیرگذار) از رویدادها، اخبار و پروژه های مهم ارز رمزنگاری مطلع می شوند؟ این شخصیت های تاثیرگذار در رسانه های اجتماعی، از جمله وبلاگ نویسان، یوتیوبرها، محتوا سازان آنلاین و ولاگرها،  تاثیر بسیار زیادی بر بازار ارزهای رمزنگاری و بیت کوین گذاشته اند. به همین دلیل است که این مطلب 10 شخصیت معروف در رسانه های اجتماعی را معرفی می کند که بیشترین تاثیر را بر بازار داشته اند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

اینفلوئنسر یا فرد تاثیرگذار کیست؟

«اینفلوئنسر» (Influencer) یا «فرد تاثیرگذار» به فرد شناخته‌شده و پرمخاطب در رسانه های اجتماعی گفته می‌شود که روی نظر و رفتار مخاطبان خود اثرگذاری بالایی دارد. اینفلوئنسرها در حوزه‌ها و فضاهای مختلفی فعالیت می‌کنند و مخاطبان زیادی دارند. بیشتر اوقات، یک اینفلوئنسر وبلاگ نویسی است که از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند ایکس، یوتیوب، اینستاگرام یا تیک تاک با مخاطبان خود در ارتباط است. اما ممکن است استثناهایی وجود داشته باشد. نکته مهم این است که همه وبلاگ نویسان را نمی توان اینفلوئنسر نامید.

از آنجایی که بازار ارز رمزنگاری به سرعت در حال رشد است، توجه افراد معروف زیادی را به خود جلب کرده است. اینفلوئنسرهای ارز رمزنگاری را می توان یافت که یا با طرفداری از برندها حمایت مالی دریافت می کنند یا مشغول تبلیغ محصولات خود (مانند مایکل سیلور و شرکت مایکرواستراتژی) هستند.

طبق یک تحقیق موسسه CFA، اعضای نسل Z (معروف به Zoomers) برای مشاوره مالی بیشتر به اینفلوئنسرها اعتماد می کنند. محققان علت این موضوع را بی اعتمادی عمومی این نسل به موسسات مالی سنتی می دانند. نسل Z کارکنان بانک را افرادی می داند که عمدتا با انگیزه کسب سود کار می کند، در حالی که اینفلوئنسرهای مالی واقعی تر و شفاف تر به نظر می رسند. علاوه بر این، نسل Z ممکن است اینفلوئنسرهای مالی پیدا کند که تجارب یا عقاید خود را با بقیه به اشتراک می گذارد و حس اعتماد را افزایش می دهند. در ماه مه 2023، این نسل 48 درصد از اطلاعات سرمایه گذاری و مالی خود را از رسانه های اجتماعی دریافت کرده است.

اینفلوئنسرها

انواع اینفلوئنسرهای ارز رمزنگاری

براساس تحقیق انجام شده توسط Influence Marketing Hub، اینفلوئنسرها براساس تعداد دنبال کننده های خود به چند دسته تقسیم می شوند که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

مگا ایفلوئنسرها: این اینفلوئنسرها بیش از 1 میلیون دنبال کننده دارند و تنها 5 درصد از کل جمعیت اینفلوئنسرها را تشکیل می دهند. آنها اغلب افراد مشهوری، مانند بازیگران، کارگردانان، ورزشکاران، نوازندگان یا ستاره های سینما هستند. در دنیای ارز رمزنگاری، نمونه هایی از این اینفلوئنسرها نیز وجود دارد که می توان به چانگ پنگ ژائو (مدیرعامل سابق بایننس) با 9 میلیون دنبال کننده در پلتفرم ایکس و PlanB (خالق مدل سهام به جریان) با 1.9 میلیون دنبال کننده در پلتفرم ایکس اشاره کرد.

ماکرو اینفلوئنسرها(Macro): این اینفلوئنسرها بین 40 هزار تا 1 میلیون دنبال کننده دارند. آنها کارشناسان ویژه ای هستند که آنها را به منابع در دسترس تر برای برندهایی تبدیل می کند که به دنبال مشارکت و همکاری هستند. برای مثال، می توان به لارک دیویس ( نام مستعار TheCryptoLark) با 542 هزار دنبال کننده در کانال یوتیوب و همکار وی به نام کریپتوجک (CryptoJack) با 237 هزار دنبال کننده اشاره کرد.

میکرو اینفلوئنسرها (Micro): این اینفلوئنسرها بین 1000 تا 40 هزار دنبال کننده دارند. میکرو اینفلوئنسرها تقریبا 15 درصد از کل اینفلوئنسرها را تشکیل می دهند. آنها در فضای ارز رمزنگاری معمولا منابع کوچک تری هستند و شرکت های بزرگ از آنها پشتیبانی نمی کنند. میکرو اینفلوئنسرها می توانند طرفداران ارز رمزنگاری، تحلیلگران، علاقه مندان به تحلیل تکنیکال یا کلکسیونرهای NFT باشند.
تحلیل تکنیکال چیست و چگونه کار می کند؟

نانو اینفلوئنسرها (Nano): نانو اینفلوئنسرها کمتر از 1000 دنبال کننده دارند و بیش از 50 درصد کل اینفلوئنسرها را تشکیل می دهند که آنها را به بزرگ ترین گروه تبدیل می کند. آنها یک حس قوی اعتماد و مشارکت را تقویت می کنند و توصیه های آنها بیشتر دوستانه است.

چگونه یک اینفلوئنسر ارز رمزنگاری را برای دنبال کردن انتخاب کنیم

ایفلوئنسرها می توانند نظرات را تحت تاثیر قرار دهند، بر تصمیمات سرمایه گذاری اثر بگذارند و حتی روندهایی را در قیمت دارایی های دیجیتال ایجاد کنند. اما به خاطر داشته باشید که برای استراتژی های معاملاتی خود نباید تنها به توصیه های آنها اعتماد کنید. در حالی که درخواست راهنمایی از یک اینفلوئنسر منطقی به نظر می رسد، اعتماد کورکورانه عاقلانه نیست. به قول معروف “خودت تحقیق کن”. بنابراین، قبل از دنبال کردن یک اینفلوئنسر، چهار نکته زیر را در نظر بگیرید.

ارزیابی اعتبار و محبوبیت اینفلوئنسرها

درباره سوابق و حضور آنلاین اینفلوئنسرها تحقیق کنید. ببینید آیا آنها تجربه عملی در زمینه ای که در مورد آن صحبت می کنند، دارند یا خیر؟ به دنبال نشانه های هشدار دهنده، مانند رسوایی های گذشته یا فعالیت مشکوک باشید. اطلاعات در دسترس عموم در مورد آنها را بررسی کنید. درباره اعتبار و خوشنامی آنها تحقیق کنید و مطمئن شوید که اطلاعات شخصی آنها واقعی است.

تایید اعتبار

اعلام پشتیبانی اینفلوئنسرها از پروژه ها را بررسی کنید. ببینید اینفلوئنسرها چه محصولات یا پروژه هایی را تبلیغ می کنند. آیا آنها در هر گونه کلاهبرداری یا سرمایه گذاری مشکوک دخیل بوده اند یا خیر؟ آیا آنها متهم به کلاهبرداری راگ پول یا سایر اعمال فریبنده هستند یا خیر؟

بررسی مهارت و تخصص

در مورد دانش و تخصص اینفلوئنسرها تحقیق کنید. اگر اینفلوئنسری خود را یک منبع آموزشی معرفی می کند، اطلاعاتی را که ارائه می دهد با منابع قابل اعتماد مقایسه کنید یا سعی کنید خودتان صحت آن را بررسی کنید.

 تست همخوانی یا سازگاری

سلایق و اولویت های خود را در نظر بگیرید. برای مثال، حس شوخ طبعی اینفلوئنسرها در پست های رسانه های اجتماعی ممکن است با شما همخوانی نداشته باشد یا امکان دارد دیدگاه های متفاوتی در مورد موضوعات خاص داشته باشند. اگر این طور است، به جستجو ادامه دهید تا زمانی که اینفلوئنسری را پیدا کنید که با سلیقه و اولویت های شما همخوانی داشته باشد.

ده اینفلوئنسر بزرگ در بازار ارز رمزنگاری

1. مایکل سیلور 

 • نام حساب کاربری در پلتفرم ایکس: saylor@
 • تعداد دنبال کنندگان: 3.4 میلیون نفر
 • موضوعات مورد بحث: اخبار روز بازار ارز رمزنگاری
 • سطح اینفلوئنسر: مگا اینفلوئنسر

مایکل سیلور کارآفرین، بنیانگذار و مدیرعامل سابق (تا سال 2022) شرکت مایکرواستراتژی است. این یک شرکت فناوری آمریکایی است که پلتفرم های هوش تجاری را توسعه می دهد. مایکرواستراتژی بزرگ ترین هولدر شرکتی بیت کوین است. این شرکت تا اول مه 2024 دارای 214400 بیت کوین بوده است.

اینفلوئنسر

2. ویتالیک بوترین

 • نام حساب کاربری در پلتفرم ایکس :VitalikButerin@
 • تعداد دنبال کننده: 5.3 میلیون نفر
 • موضوعات مورد بحث: بلاک چین، ارز رمزنگاری، ریاضیات، به روزرسانی های بازار ارز رمزنگاری
 • سطح اینفلوئنسر: مگا اینفلوئنسر

ویتالیک بوترین از بنیانگذاران اتریوم و توسعه دهنده اصلی آن است. وی یکی از چهره های سرشناس بازار ارز رمزنگاری و یکی از جوان ترین میلیاردرهای این بازار است. دارایی های خالص بوترین تا ژانویه 2024 حدود 552.86 میلیون دلار برآورد شده است.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

3. مایکل ون د پوپ

 • حساب کاربری در پلتفرم ایکس: CryptoMichNL@
 • تعداد دنبال کننده: 716800 نفر
 • موضوعات مورد بحث: اخبار مرتبط با بیت کوین، آلت کوین ها و تحلیل تکنیکال
 • سطح اینفلوئنسر: ماکرو اینفلوئنسر

مایکل ون د پوپ یک معامله گر ارز رمزنگاری است که از استراتژی های معاملات سوئینگ و روزانه استفاده می کند. وی مدیر ارشد سرمایه گذاری و بنیانگذار وب سایت ام‌ان تریدینگ (MN Trading Consultancy)، ام‌ان کاپیتال (MN Capital) و سی‌ام آکادمی (CM Academy) است. ون د پوپ به خاطر انتشار اخبار تحلیلی ارز رمزنگاری در پلتفرم ایکس شناخته شده است.

4. ویلی وو (Willy Woo)

 • حساب کاربری در پلتفرم ایکس : woonomic@
 • تعداد دنبال کننده: 1.1 میلیون نفر
 • موضوعات مورد بحث: تحلیل تکنیکال، نمودارها
 • سطح اینفلوئنسر: مگا اینفلوئنسر

ویلی وو یک تحلیلگر ارز رمزنگاری و یکی از بنیانگذاران سی‌ام‌سی‌سی کرست ( CMCC Crest) است. وی نمودارها و تحلیل های بیت کوین را به اشتراک می گذارد و یک خبرنامه پولی را مدیریت می کند که به سرمایه گذاران در درک بهتر بازار ارزهای رمزنگاری کمک می کند.

5. کی یونگ جو (Ki Young Ju)

 • حساب کاربری در پلتفرم ایکس: ki_young_ju@
 • تعداد دنبال کنندگان: 345300 نفر
 • موضوعات مورد بحث: تحلیل تکنیکال برای بیت کوین
 • سطح اینفلوئنسر: ماکرو اینفلوئنسر

کی یونگ جو، مدیرعامل شرکت کریپتوکوانت، یکی از افراد تازه وارد بازار ارز رمزنگاری است. وی با استفاده از ابزارها، شاخص ها و داده های کریپتوکوانت (که به طور خاص برای تحلیلگران حرفه ای و معامله گران بیت کوین، اتریوم و ارزهای پایدار طراحی شده) تحلیل های ارزشمندی را ارائه می کند.

6. علی مارتینز (Ali Martinez)

 • حساب کاربری در پلتفرم ایکس: ali_charts@
 • تعداد دنبال کنندگان: 61800 نفر
 • موضوعات مورد بحث: اخبار بازار ارز رمزنگاری
 • سطح اینفلوئنسر: ماکرو اینفلوئنسر

علی مارتینز در پلتفرم ایکس فعالیت می کند و تحلیل تکنیکال و درون شبکه ای را برای بازار ارزهای رمزنگاری و سهام ارائه می دهد.

7. تیتان آو کریپتو (Titan of Crypto)

 • حساب کاربری در پلتفرم ایکس: Washigorira@
 • تعداد دنبال کنندگان: 75000 نفر
 • موضوعات مورد بحث: تحلیل تکنیکال و پیش بینی ارزهای رمزنگاری
 • سطح اینفلوئنسر: ماکرو اینفلوئنسر

تیتان آو کریپتو یک معامله گر و سرمایه گذار بیت کوین است. وی از سال 2017 تاکنون تحلیل های تکنیکال ارز رمزنگاری را به اشتراک می گذارد. بسیاری از منابع خبری ارز رمزنگاری، مانند کوین تلگراف و کوین پدیا، تحلیل های وی را به صورت نقل قول ذکر می کنند.

8. رکت کپیتال (Rekt Capital)

 • حساب کاربری در پلتفرم ایکس: rektcapital@
 • تعداد دنبال کنندگان: 463400 نفر
 • موضوعات مورد بحث: تحلیل تکنیکال، محتوای آموزشی ارز رمزنگاری
 • سطح اینفلوئنسر: ماکرو اینفلوئنسر

رکت کپیتال نام مستعار یک تحلیلگر ارز رمزنگاری است که محتوای آموزشی و تحلیل تکنیکال و اقتصاد کلان را ارائه می دهد. وی پیش بینی های خود را در توییتر، یوتیوب و از طریق یک خبرنامه به اشتراک می گذارد. چانگ پنگ ژائو (مدیرعامل سابق بایننس) یکی از دنبال کنندگان این تحلیلگر است.

9. کوین بورا (Coin Bureau)

 • حساب کاربری در یوتیوب :CoinBureau@
 • تعداد دنبال کنندگان: 2.4 میلیون نفر
 • موضوعات مورد بحث: محتوای آموزشی ارز رمزنگاری
 • سطح اینفلوئنسر: مگا اینفلوئنسر

کوین بورا یک کانال محبوب یوتیوب با میلیون ها دنبال کننده است که از یک وبلاگ به یک ارائه دهنده محتوای ویدئویی پیشگام تبدیل شده است. گای ترند مجری این کانال معرف است.

10. روت (Root)

 • حساب کاربری در پلتفرم ایکس: therationalroot@
 •  تعداد دنبال کنندگان: 176800 نفر
 • موضوعات مورد بحث: تحلیل تکنیکال و اخبار ارز رمزنگاری

این کانال که توسط یکی از طرفداران قدیمی بیت کوین و تحلیلگر داده با نام مستعار “روت یا Root” اداره می شود، بر تحلیل داده های شبکه بیت کوین و چرخه های آن تمرکز دارد. شرکت های تحلیلی معروفی مانند سانتیمنت (Santiment) این کانال را دنبال می کنند.

منبع tradesanta

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.