در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

لزوم بررسی نقش ارز دیجیتال در آینده اقتصاد کشور

0 1,219

شمس الدین حسینی در همایش تخصصی «فن‌آوری بلاک‌چین ، پول‌های مجازی و دفاع اقتصادی» گفت:

موضوع «بیت‌کوین» تا ۶ ماه پیش در بین مسئولان بسیار پر تب و تاب بود و واکنش‌های زیادی نسبت به آن داشتند، اما باید توجه داشت که این موضوع از بین نرفته و مساله تمام نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود:

لازم است در این همایش و دیگر همایش‌ها و محافل دانشگاهی به موضوع «ارز دیجیتال» پرداخته شود و چیستی آن در عمل به خوبی تببین شود. سوال اصلی هم این است که آیا می‌توان به «ارز دیجیتال» اعتماد کرد یا اینکه این موضوع نیز همچون «دلار» پشت پرده‌هایی دارد که نتیجه آن تسلط بر اقتصاد جهان خواهد بود.

حسینی گفت:

آمریکا به واسطه دلار در مدیریت جهان و اروپا دخالت کرد و امروزه بخش عمده‌ای از سهام کشور‌های اروپایی مربوط به آمریکایی‌هاست و از این رو نباید انتظار داشت که در موضوع تحریم، اروپایی‌ها بتوانند مستقل عمل کنند.

رئیس گروه منابع و اقتصاد دفاعی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی افزود:

همچنین لازم است بررسی شود که «ارز دیجیتال» چه تاثیری بر اقتصاد کشور و نقدینگی خواهد گذاشت و باید دانست که آینده اقتصاد کشور و امن بودن آن نیازمند شناخت مناسب این پدیده و پیامد‌های آن است.

حسینی گفت:

کارشناسان اقتصادی و متخصصان فنی که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت دارند باید در این زمینه دست به دست هم بدهند تا استراتژی را برای سیاست‌گذاران اقتصادی و پولی مشخص کنند.

وی در پایان برگزاری همایش تخصصی «فن‌آوری بلاک‌چین ، پول‌های مجازی و دفاع اقتصادی» را در راستای همایش «اقتصاد دفاع» عنوان کرد و افزود:

همایش اقتصاد دفاع با دو هدف تامین منابع مالی دفاع و امنیت اقتصادی برگزار خواهد شد.

منبع shahrekhabar

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.