در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چرا قیمت بیت کوین به 10000 دلار نرسید؟

0 2,524

بیت کوین سال 2020 را با افزایش قیمت شروع کرد و اولین ماه سال را به خوبی تمام کرده است. در ماه ژانویه قیمت آن 28.6 درصد افزایش داشت. نمودار روزانه، روند صعودی را نشان می دهد و یک صلیب طلایی در حال شکل گیری است. با این حال قیمت آن به 10000 دلار نرسیده.  در ادامه به برخی از دلایل آن اشاره خواهیم کرد.

1. فشار فروش بالا در سطح مقاومت 9580 دلار 

یکی از این دلایل ممکن است مواجهه با سطح مقاومت قوی 9580 دلار در ماه اکتبر باشد. بیت کوین به تازگی از کانال نزولی هفت ماهه خارج شده است، اما هنوز باید نسبت به بالاترین قیمت ماه اکتبر، افزایش یابد. البته در هنگام آزمایش این سطح قیمت با فشار فروش شدیدی روبرو شد.

قیمت 9580 دلار سطح مقاومت قوی است که عبور از آن روند صعودی را به بازار بر می گرداند، چون روند های صعودی بیت کوین تلاش می کنند تا قیمت را به بالای سطح یک عدد پنج رقمی برسانند. این امر نیاز به یک حرکت صعودی قابل توجه دارد و احتمالا برخی موانع کوتاه مدت را برای حرکت قیمت بیت کوین بوجود خواهد آورد.

2. سایه روند صعودی تسلا بر روی بیت کوین

عامل دیگر ممکن است تسلا، شرکت اتومبیل برقی ایلان ماسک باشد که باعث شده توجه کمتری به بیت کوین شود. ممکن است که سرمایه گذاران سرمایه خود را از بیت کوین خارج کنند و آن را برای بدست آوردن ارزش سهام بیشتر، در تسلا سرمایه گذاری کنند. در حال حاضر سودآوری تسلا در حال پیشی گرفتن از بیت کوین است، به طوری که تحلیلگران پیش بینی می کنند که شرکت ایلان ماسک می تواند تا پایان سال شاهد افزایش قیمت سهام تا سطح 6000 دلار در هر سهم باشد.

3. صفر شدن حجم مبادلات بکت در روزهای گذشته

اگر حجم معاملات بکت شاخص باشد، بنابراین نهادهای سرمایه گذاری هیچ علاقه ای به معامله قراردادهای آتی بیت کوین نشان نداده اند. صرافی بکت برای نهادهای سرمایه گذاری که می خواهند با استفاده از قراردادهای فیزیکی مبادلات بیت کوین را انجام دهند، این امکان را فراهم کرده تا مبادلات قراردادهای آتی بیت کوین را انجام دهند. اکنون این صرافی سود خیلی کمی دارد و در 10 روز گذشته حجم آن به صفر رسیده. امکان دارد که این نشانه کم رونق شدن بازار بیت کوین باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.