در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

به روز رسانی شبکه استلار و دو برابر شدن قیمت آن

0 2,986

همزمان با افزایش 100 درصدی قیمت استلار در 48 ساعت گذشته، راه اندازی پروتکل جدید شبکه استلار با استقبال خیلی زیادی در بازار ارز رمزنگاری روبرو شد.

قیمت استلار طی 24 ساعت گذشته 60 درصد افزایش یافته و برای اولین بار پس از سپتامبر سال 2018 از مرز 20 سنت عبور کرده است. این افزایش قیمت به دنبال انتشار اعلامیه ای از سوی توسعه دهندگان پروژه مبنی بر اجرای نسخه جدیدی از پروتکل شبکه عمومی استلار توسط اعتبار سنج ها رخ داد. 

به روزرسانی Protocol 15 در 23 نوامبر در ساعت 19:30 بعدازظهر انجام شد و دو ویژگی جدید معرفی شدند که هدف آنها کاهش دادن سطح پیچیدگی برنامه ها و خدمات مبتنی بر شبکه استلار است.

حرکت قیمت استلار تا قبل از 21 نوامبر سال جاری خیلی ضعیف و آرام بود، اما از آن به بعد حجم معاملاتش شروع به افزایش کرد. قیمت این ارز طی 48 ساعت گذشته دو برابر شده و با افزایش 125 درصدی در 7 روز در صدر 100 ارز برتر بازار قرار گرفته است. استلار با تعداد اندکی از ارزهای رمزنگاری دیگر، هدایت کننده روند صعودی آلت کوین ها هستند و این می تواند منادی “یک فصل آلت کوین” باشد که معامله گران از مدت ها قبل در انتظار آن بوده اند.

استلار از فورک تا به روزرسانی جدید

استلار که در ابتدا توسط جِد مک کالب از پروتکل ریپل لبز (Ripple Labs) فورک شد و در جولای سال 2014 شروع به کار کرد، به دنبال کاهش هزینه پرداخت های برون مرزی با استفاده از بلاک چین است. این پروژه به طور خاص بر روی ارائه خدمات به مناطق فاقد بانک یا مناطق دارای تعداد انگشت شمار بانک تمرکز دارد که به خدمات مالی سنتی دسترسی ندارند و اگر هم  داشته باشند، خیلی هزینه بر است.

به روز رسانی Protocol 15 استلار دو مولفه جدید معرفی می کند که برای بالا بردن تجربه کاربر و دفاع در برابر “حمله به دارایی ها” و سایر روش هایی که در آنها مهاجمان سعی در منحرف کردن هدف شبکه دارند، طراحی شده اند. حمله به دارایی ها  موقعیتی است که در آن یک نهاد چندین حساب ایجاد می کند و هدفش برداشت وجوهی است که  ارائه دهندگان خدمات برای فعال کردن حساب خود به این حساب ها انتقال می دهند.

طبق اعلام وبلاگ رسمی استلار، ویژگی های Protocol 15  از یک سال قبل در حال توسعه بوده اند و برخی از “مشکلات خاصی”را که توسعه دهندگان در هنگام ایجاد برنامه ها و خدمات در استلار با آنها روبرو هستند، برطرف می کنند.

پس از این به روز رسانی، توسعه دهندگان می توانند تجربه های کاربری ساده تر و بهتری را ایجاد کنند که پیچیدگی های بلاک چین را برطرف می کنند و این کار بدون از دست دادن مزیت های دفتر عمومی مانند سریع و ارزان بودن انجام می شود.

همکاری با پلتفرم ClickPesa

استلار همچنین به تازگی اعلام کرده که با ClickPesa، ارائه دهنده پلتفرم پرداخت تجارت به تجارت شرق قاره آفریقا، همکاری می کند. این پلتفرم به شش کشور در این منطقه خدمات ارائه می دهد.

طبق پست وبلاگ استلار، ClickPesa با در نظر گرفتن “فرصت کاهش هزینه های پرداخت برون مرزی در داخل آفریقا و  فعالیت طرح پرداخت نظیر به نظیر”، متقاعد به استفاده از استلار شد.

در ماه اکتبر سال جاری، استلار اعلام کرد که در سال 2021  ارز پایدار یو اس دی کوین را در بلاک چین خود عرضه می کند و همچنان به ماموریت خود  برای ساده سازی نقل و انتقالات پولی برون مرزی ادامه می دهد. کارمزد بسیار پایین استلار و زمان تسویه حساب 4 تا 5 ثانیه ای از مهمترین ویژگی های این ارز محسوب می شود. 

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.