در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا

0 41

قیمت سولانا امروز با افزایش فعالیت شبکه و گزارش یک مدیر دارایی بزرگ، پتانسیل آینده این توکن را در کانون توجه قرار داده است.

سولانا ( SOL)، ارز رمزنگاری شده بومی شبکه سولانا، با هدف تثبیت در سطح 156 دلار در 6 می، 7.2 درصد افزایش را تجربه کرد. اگرچه سولانا نتوانست آن اوج را حفظ کند، اما قیمت فعلی 152 دلار نشان دهنده افزایش 3.8 درصدی در روز و افزایش 12 درصدی در طول هفته است.

افزایش رقابت و تاثیر آن برعملکرد سولانا

اخیراً، عملکرد بازار سولانا شکاف را با بایننس کوین ( BNB )، سومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، کاهش داده است. این شکاف به 28.5 میلیارد دلار در 30 آوریل به نفع بایننس کوین افزایش یافت، اما پس از آن به 18.4 میلیارد دلار کاهش یافته است.

رقابت بین بلاک چین هایی که بر برنامه های غیرمتمرکز (DApps) تمرکز دارند در ماه های اخیر تشدید شده است. این افزایش تا حدودی به دلیل ادغام تون کوین (TON) با تلگرام و ظهور راه‌حل‌های لایه ۲ اتریوم مانند Base و Blast است. علیرغم بازاریابی سولانا در مورد ظرفیت و تمرکز زدایی آن، مشکلات مداوم با تراکنش های ناموفق همچنان شبکه را با مشکل مواجه می کند.

شبکه‌های جایگزینی که تراکنش‌های مقرون‌به‌صرفه و مشوق‌هایی را برای سپرده‌گذاری ارائه می‌کنند، سولانا را به چالش می‌کشند، به‌ویژه که بازار ارزهای دیجیتال با عوامل نزولی مختلفی درگیر است. این موارد عبارتند از خروج از صندوق های قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF)، اقدامات نظارتی علیه خدمات اختلاط ارزهای دیجیتال، و به طور کلی موضع سخت گیرانه قانون گذاران.

برای مثال، در اول ماه می، سناتورهای آمریکایی الیزابت وارن و آنگوس کینگ در نامه‌ای درباره خطرات احتمالی امنیت ملی ناشی از استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال در ایران ابراز نگرانی کردند. علاوه بر این، در مصاحبه ای در 24 آوریل، نماینده ایالات متحده، ماکسین واترز فاش کرد که کمیته خدمات مالی در حال تدوین قوانین مربوط به استیبل کوین ها و بازگرداندن بانک ها است.

در میان چنین چالش هایی، سود هفتگی 12 درصدی سولانا قابل توجه است. بخشی از این تغییر مثبت ممکن است به دلیل گزارش دوم ماه می توسط مدیر دارایی فرانکلین تمپلتون باشد. این گزارش بر افزایش قابل توجه هزینه‌های اکوسیستم، ایردراپ موفقیت‌آمیز توکن‌های اصلی سولانا SPL و موارد استفاده نوآورانه تأکید می‌کند.

علاقه مداوم فرانکلین تمپلتون به سولانا بر پیشرفت های اخیر در عملکردهایی مانند فشرده سازی NFT، بازارهای پیش بینی غیرمتمرکز، و کتاب های سفارش محدود مرکزی متمرکز است.

اخیراً، در 6 می، (JupiterExchang) ژوپیتر، یک صرافی غیرمتمرکز برجسته در شبکه سولانا، ادغام CloneProtocol را در سیستم مسیریابی خود اعلام کرد. این ادغام به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های سولانا مانند آربیتروم (ARB) و سویی(SUI) را بدون نیاز به واسطه معامله کنند. این سیستم «دارایی‌های شبیه‌سازی‌شده» را معرفی می‌کند، یک استخر نقدینگی جدید که منحصراً با استفاده از USD Coin ( USDC )، خطرات را برای ارائه‌دهندگان نقدینگی کاهش می‌دهد.

فعالیت شبکه سولانا افزایش می یابد و راه را برای رشد قیمت آن هموار می کند

علاوه بر توسعه مداوم در اکوسیستم، شبکه سولانا شاهد افزایش فعالیت بوده است. ارزش کل شبکه قفل شده (TVL)، معیاری که میزان نگهداری در قراردادهای هوشمند برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را نشان می دهد، به بالاترین حد خود از اکتبر 2022 رسیده است.

شبکه سولانا TVL

TVLسولانا در 3 می به 49.7 میلیون رسید که نشان دهنده افزایش 26 درصدی طی دو ماه است.در مقایسه، اتریوم (ETH) شاهد افزایش 9.5 درصدی در همان بازه زمانی بود، در حالی که TVL زنجیره بایننس کوین کاهش 24 درصدی را تجربه کرد.

از نظر آدرس‌های فعال در تعامل با DApps، سولانا افزایش هفتگی 29 درصدی را شاهد بود که عمدتاً توسط برنامه اشتراک‌گذاری Jito، که 312 میلیون دلار تراکنش داشت، تقویت شد. به دنبال آن، ماریناد فاینانس رشد کرد که 220 میلیون دلار حجم معاملات را ثبت کرد. اتریوم DApps افزایش 20 درصدی در حجم را گزارش کرد، در حالی که بایننس کوین شاهد کاهش 22 درصدی در همان دوره هفت روزه بود.

در حالی که پیش‌بینی پایداری قیمت سولانا بالای 150 دلار دشوار است، گزارش‌های صعودی بانک‌های سرمایه‌گذاری بزرگ، افزایش فعالیت در شبکه سولانا، و پیشرفت‌های مداوم با تمرکز بر قابلیت همکاری و قابلیت اطمینان حاکی از افزایش علاقه سرمایه‌گذاران است.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.