در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

روسیه به دنبال استفاده از بیت کوین و خداحافظی با دلار

0 816

یک استاد دانشگاه اهل روسیه که در ارتباط با این دولت است می گوید، کاخ کرملین به زودی و به منظور دور زدن تحریم های جدید آمریکا شروع به سرمایه گذاری وسیع در بیت کوین خواهد کرد. این حرکت ممکن است در عرض چندین هفته  آینده اتفاق بیفتد.

آیا روسیه به دنبال خرید طلای دیجیتال است؟

ولادیسلاو گینکو از اداره اقتصاد ملی و امور عمومی آکادمی ریاست جمهوری روسیه طی یک صحبت اختصاصی با خبرگزاری میکی گفت، تحریم های آمریکا کاخ کرملین را مجبور به تغییر موجودی ذخایر خود به بیت کوین خواهد کرد.

گینکو اخیرا در رسانه های مختلف روسیه ظاهر شده و خواهان پذیرش بیت کوین به عنوان یک دارایی امن است.

گینکو در این مورد گفت:

فشار حاصل از تحریم های آمریکا تنها می تواند از طریق استفاده از بیت کوین تقلیل یابد. این نخبه روسی به دلیل تحریم های آمریکا، مجبور به تخلیه دلار از این کشور و اقدام  به سرمایه گذاری وسیع در بیت کوین شده است. بانک مرکزی روسیه به میزان 466 میلیارد دلار ذخایر مالی در اختیار دارد و در صورتی که جهت استفاده از آن با فرصت های محدودی روبرو باشد مجبور به تغییر نوع دارایی خود (در آینده) است.

قطع وابستگی به دلار در پی تحریم های آمریکا

همانند چین، ایران و ونزوئلا، روسیه نیز در حال بررسی راه هایی به منظور کاهش وابستگی به دلار است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در نوامبر 2018 اعلام کرد، در پی تحریم های جدید، این کشور هیچ گزینه ای جز حذف دلار در معاملات بین المللی خود ندارد.

در آن زمان وی گفت:

ما قصد نداریم از دلار کناره گیری کنیم. این دلار است که از ما در حال دور شدن است. افرادی که چنین تصمیماتی (جایگزینی بیت کوین) را گرفته اند، نه تنها با مشکلی مواجه نخواهند شد بلکه سراغ جایی بهتر می روند.

طبق گفته ی گینکو، کاخ کرملین از فوریه 2018 به دنبال تغییر نوع ذخایر مالی خود است. گینکو اخیرا در رسانه های مختلف روسیه ظاهر شده و خواهان پذیرش بیت کوین به عنوان یک دارایی امن است.

اگر دولت روسیه و جامعه موثر آن به طور گسترده ای در بیت کوین سرمایه گذاری کنند، قیمت این دارایی ممکن است شاهد افزایش ناگهانی باشد. این وضعیت در سال 2018، هنگامی که شهروندان ثروتمند چینی دارایی های خود را در پی کاهش سریع ارزش پول رایج توسط پکن به بیت کوین تبدیل کردند، روی داد.

در این مدت، کرملین مشغول به سرمایه گذاری در طلای غیر دیجیتال به عنوان یک سپر محافظ در برابر تحریم های اقتصادی بوده است. گزارش ها حاکی از آن است این دولت بدهی های خود به دولت آمریکا را به وسیله ی طلا پرداخت می کند. روسیه در اوت 2018 ذخایر طلای خود را جهت اختلافات اقتصادی مجدد با آمریکا به میزان سه برابر افزایش داد.

این گسترش در میزان طلای روسیه باعث شد تاجران جهانی طلا در نوامبر 2018 پس از سه سال به یک سطح بالای قیمت دست یابند. کاخ کرملین نیز برای ایجاد یک سیستم پرداخت جدید و مستقل از دلار به دنبال روابط اقتصادی نزدیکتر با چین است.

منبع Bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.