در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نکات مهمی که تریدرهای جدید باید درباره سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری بدانند

0 866

خرید و فروش سهام و ارزهای رمزنگاری ممکن است پیچیده باشند، اما در این مطلب نکاتی در مورد نحوه شروع معامله ارائه شده اند که باید به آنها توجه کنید. مهم نیست که چقدر در تجارت تجربه دارید، زیرا برای محافظت از سرمایه شخص در برابر نوسانات قیمت ارزهای رمزنگاری هیچ کاری نمی توان انجام داد. در حال حاضر، نوسانات سالانه بیت کوین 64 درصد است، در حالی که نوسانات سالانه شاخص S&P 500 و نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت (WTI) به ترتیب 17 و 54 درصد است.

با این حال، می توان با پیروی از 5 قانون مهم از تاثیر روانی یک نوسان غیر منتظره 25 درصدی روزانه جلوگیری کرد. 

سرمایه گذاری باید برای یک دوره دو ساله باشد

فرض می کنیم که 5000 دلار برای سرمایه گذاری دارید، اما این احتمال وجود دارد که در طول یک سال به حداقل 2000 دلار از این مبلغ برای مسافرت، تعمیر خودرو یا کارهای دیگر، نیاز داشته باشید.

بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که 100 درصد سرمایه خود را به ارزهای رمزنگاری اختصاص دهید، زیرا گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که مجبور می شوید موقعیت خود را در بدترین زمان ممکن ( شاید در کف یک چرخه) بفروشید و در نتیجه دچار زیان سنگینی می شوید. حتی اگر کسی قصد دارد درآمد خود را وارد استخرهای مالی غیرمتمرکز (دیفای) کند، باید بداند که همیشه ریسک زیان ناشی از کاهش ارزش یا هک هایی که مانع دسترسی به وجوه می شوند، وجود دارد.

به طور خلاصه، هر مقدار سرمایه ای که به ارزهای رمزنگاری اختصاص می دهید باید آن را برای یک دوره دو ساله حفظ کنید.

استفاده از استراتژی متوسط هزینه دلاری

حتی معامله گران حرفه ای نیز با ترس از دست دادن (فومو) دچار وحشت و سراسیمگی می شوند و از ضرورت ایجاد موقعیت در سریع ترین زمان ممکن صرف نظر می کنند. اما اگر همه به طور مداوم 50 درصد و بالاتر سود دریافت می کنند و حتی ارزهای میم بازدهی فوق العاده ای را ارائه می کنند، چگونه می توان نشست و فقط تماشاگر بود؟

استراتژی متوسط هزینه دلاری (DCA) شامل خرید  مبلغ ثابت و معینی در هر هفته یا ماه بدون توجه به حرکات بازار است. برای مثال، خرید 200 دلار هر دوشنبه بعدازظهر به مدت یک سال، اضطراب و فشار ناشی از نیاز دائمی به تصمیم گیری برای اضافه کردن به یک موقعیت را از بین می برد.

در متوسط هزینه دلاری، ​​ایده اصلی این است که یک سرمایه گذاری را با یک زمانبندی از پیش تعیین شده و بر اساس پس انداز های خود مدیریت کنیم. هدف متوسط هزینه دلاری این است که هزینه تمام شده برای خرید یک دارایی، در طول زمان کاهش یابد و همینطور اگر در سطحی به اشتباه وارد موقعیت شده اید، میزان ریسک تمام شده در نهایت کم شود.

از خرید تمام موقعیت ها در کمتر از سه یا چهار هفته به هر قیمتی اجتناب کنید. به خاطر داشته باشید که پذیرش ارز رمزنگاری هنوز در مراحل ابتدایی خود است.

هنگام تجزیه و تحلیل از شاخص های زیادی استفاده نکنید

شاخص های تکنیکال بیشماری از جمله میانگین متحرک ها، سطوح فیبوناچی اصلاحی، باندهای بولینگر، شاخص حرکت جهت دار، ابر ایچیموکو، شاخص قدرت نسبی و غیره وجود دارند. اگر فرض کنیم که هریک از این شاخص ها دارای الگوهای متعددی هستند، احتمالات بی پایانی برای ردیابی آنها وجود دارد.

معامله گران حرفه ای آنقدر با تجربه هستند که بدانند زیر نظر گرفتن بازار مهم تر از انتخاب بهترین شاخص است. برخی ترجیح می دهند همبستگی بازار ارز رمزنگاری را  با بازار های سنتی دنبال کنند، در حالی که برخی دیگر فقط بر نمودارهای قیمت ارزهای رمزنگاری تمرکز می کنند. 

یاد بگیرید چه زمانی کنار بکشید

سرانجام، هنگام پیدا کردن کف های قیمت یا فصل های آلت کوین، بازار را به اشتباه تفسیر می کنید. هر معامله گری گاهی اوقات اشتباه می کند و برای جبران آن نیازی به افزایش فوری موقعیت نیست. بلکه، فرد باید دقیقا عکس این کار را انجام دهد.

هر زمان که با یک “شکست بد” مواجه شدید، چند روز دست نگه دارید و معامله نکنید. تاثیر روانی ضرر و زیان ها بار سنگینی است و بر توانایی شما برای تصمیم گیری اثر منفی می گذارد. حتی اگر یک فرصت ایده آل بوجود آمد، بگذارید آن فرصت از بین برود. به پیاده روی بروید یا سعی کنید به دیگر امورات زندگی خود بپردازید.

معامله گران موفق با استعدادترین افراد نیستند، بلکه کسانی هستند که مدت های طولانی در حرفه خود دوام می آورند.

به سرمایه گذاری روی ارزهای برنده ادامه دهید

همانطور  که قبلا بحث شد، بازار ارز رمزنگاری نوسانات زیادی دارد. بنابراین، هدف رسیدن به سود 30 درصدی، ضررهای قبلی (یا آینده) شما را جبران نخواهد کرد.

به جای فروش ارزهای برنده، معامله گران باید به خرید بیشتر آنها ادامه دهند. البته، نباید از داده های بازار یا احساسات کلی غافل شد. اما اگر انتظارات همچنان صعودی باقی بمانند، تا زمانی که نشانه هایی از ضعف در بازار کلی مشاهده نشود، به موقعیت های خود اضافه کنید.

معامله گری که صبر دارد و سودآورترین موقعیت ها را حفظ می کند، در نهایت به سود 300 یا 500 درصدی دست می یابد. اینها همان درآمدهایی هستند که هنگام ورود به چنین بازار پر ریسکی انتظار آن را داشته اید.

گاهی اوقات قوانین را نادیده بگیرید

اگر نقشه راه موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری وجود داشت، بسیاری از مردم پس از سال ها آن را پیدا می کردند و سودها به سرعت محو می شدند. به همین دلیل است که همیشه باید آماده باشید که هر چند وقت یک بار قوانین خود را زیر پا بگذارید.

از توصیه های سرمایه گذاری افراد با نفوذ یا مدیران باتجربه پولی کورکورانه پیروی نکنید. هر کسی ریسک پذیری و ظرفیت خود را برای اضافه کردن به موقعیت پس از یک عقب نشینی غیر منتظره دارد. اما مهم تر از آن، باید در ادامه مسیر دقت کنید تا دچار ضرر و زیان نشوید.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.