در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش غیرمتمرکز شدن استخراج بیت کوین

0 550

یک شرکت مدیریت دارایی کانادایی به نام کاناکورد مدعی شد، استخراج بیت کوین نسبت به گذشته غیرمتمرکز تر شده است و همچنان به پراکندگی ادامه می دهد.

کاناکورد، وضعیت بلاک چین و ارزهای دیجیتال را همراه با سایر عملیات مالی خود پیگیری می کند. این شرکت بر پراکندگی گسترده و فزاینده نرخ هش بیت کوین در طول پنج سال گذشته اشاره کرد.

طبق گزارش، این امر نشان دهنده ی یک بازار رقابتی است که به نوبه ی خود باعث شده بزرگترین ارزهای دیجیتال در برابر حملات، کمتر آسیب پذیر باشند.

در حال حاضر تعداد زیادی استخر استخراج به منظور پردازش تراکنش های شبکه بیت کوین مشارکت می کنند. این تعداد از سال 2014 به طور چشمگیری در حال افزایش است.

طبق اطلاعات شرکت کاناکورد، استخر Ghash.io در سال 2014 حدود نصف بازار را کنترل می کرد. با گذشت پنج سال، هیچ کدام از استخرها، بیش از 19 درصد نرخ هش بازار را کنترل نمی کنند.

بر اساس گزارش، در حال حاضر بزرگترین سهام داران، شرکت اَنت پول به همراه شرکت ویا بی.تی.سی. که متعلق به بیت مین، غول استخراج بیت کوین است، هستند. این شرکت با توجه به اینکه سهم آن در حوزه استخراج کاهش یافت، در طول سال گذشته دچار وضعیت های متفاوتی بوده است.

آمار مربوط به استخرهای استخراج با توجه به نوع منبع انتشار دهنده آن، متفاوت است. داده  های وب سایت Blockchain.com در حال حاضر سهام شرکت اَنت پول را 10.5 درصد از کل اعلام کرده است، در حالی که وب سایت بیتاپس بیان می کند این سهم نزدیک به 8.5 درصد است.

به طور کلی، نرخ هش بیت کوین از ماه نوامبر کاهش یافت. در آن زمان کاهش قیمت بیت کوین منجر شد استخراج کنندگان فعالیت خود را به دلیل کمبود سود، کاهش دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.