در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

همکاری‌های جدیدی که باعث جهش هولو، اوریجین پروتکل و وانچین شدند

0 502

ایردراپ غافل گیر کننده NFT، همکاری های جدید و پایبندی به نقشه راه توسعه پروژه از عوامل اصلی روند صعودی هولو (HOT)، اوریجین پروتکل (OGN) و وانچین (WAN) هستند.

دن شولمن، رئیس و مدیر عامل شرکت پی پل، در تاریخ 30 مارس به رویترز گفت که این غول پرداخت به مشتریان آمریکایی خود اجازه خواهد داد تا خرید های خود را از میلیون ها مرکز تجاری جهانی این شرکت با استفاده از ارزهای رمزپایه انجام دهند. این یک گام مهم در جهت پذیرش بیشتر ارزهای رمزنگاری است.

 در خبرهای دیگر، بورس کالای شیکاگو (CME) قصد دارد قرارداد آتی جدید میکرو بیت کوین را در تاریخ 3 مه راه اندازی کند که به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهند. قراردادهای آتی فعلی 5 بیت کوین هستند، به همین دلیل سرمایه گذاران جزئی نمی توانند این قراردادها را معامله کنند. اما قراردادهای جدید شامل 0.1 بیت کوین هستند و این سرمایه گذاران می توانند به راحتی این مشتقات را خریداری کنند.

در حالی که بیت کوین کانون توجه همه قرار گرفته، توکن های مختلفی وجود دارند که حرکت های صعودی قوی داشته اند. در ادامه عملکرد سه توکن هولو، وانچین و اوریجین پروتکل را بررسی می کنیم.

هولو(HOT)

قیمت توکن هولو در تاریخ 25 فوریه 0.0030 دلار بود. از آن زمان تاکنون، قیمت این توکن جهش چشمگیری داشته و با رشد 586 درصد در یک ماه به رکورد 0.206 دلار رسیده است. در حال حاضر، توکن هولو در حدود سطح 0.0176 دلار معامله می شود.

روند صعودی اخیر با اعلامیه 25 مارس مبنی بر اعطای حق ثبت اختراع شرکت Holo Limited برای نوآوری های شبکه rrDHT در Holochain آغاز شد. به گفته این شرکت، این حق ثبت اختراع یک روش آسان برای نمایش مدل های توزیع داده پیچیده و مدیریت آنها با انعطاف پذیری بالا است.

هولو در یک پست وبلاگی توضیح داد  که این حق ثبت اختراع برای جلوگیری از ثبت اختراع این نوآوری ها توسط ترول ها و همچنین محافظت از حقوق کاربران برای کنترل کردن داده های خود، است. اگرچه این یک گام مثبت است، فقط زمان مشخص خواهد کرد که آیا هولوچین می تواند جایگزینی قابل اعتماد برای فناوری بلاک چین ارائه دهد یا خیر.

داده های VORTECS™ از کوین تلگراف مارکتس پرو در تاریخ 26 مارس و قبل از شروع روند صعودی، چشم انداز صعودی توکن هولو را نمایان کرد.

شاخص VORTECS™ شرایط تاریخی و فعلی بازار را با هم مقایسه می کند که داده های آن از منابع مختلفی از جمله احساسات بازار، حجم معاملات، حرکت های اخیر قیمت و فعالیت توییتر  بدست می آیند.

هولو
شاخص VORTECS™

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد،  شاخص VORTECS™  برای توکن هولو در تاریخ 26 مارس (چند ساعت قبل از شروع روند صعودی) به رنگ سبز تغییر کرد. این شاخص در 29 مارس دقیقا در زمان شروع حرکت صعودی دوباره سبز شد. در این مدت، قیمت توکن هولو از سطح 0.0116 دلار در 29 مارس به سطح 0.0197 دلار در 30 مارس رسید.

قیمت این توکن در 6 روز 207 درصد افزایش یافت و از کف 0.0067 دلار در  25 مارس به رکورد 0.0206 دلار در تاریخ 30 مارس رسید. این نشان می دهد که این روند صعودی با یک حرکت قوی پشتیبانی می شود. البته، سرعت روند صعودی شاخص قدرت نسبی را به منطقه اشباع خرید رسانده و به همین دلیل قیمت از رکورد خود به سطح های پایین تر اصلاح شده است.

قیمت هولو
نمودار روزانه قیمت هولو

به طور کلی، خریداران در هر روند صعودی قوی با هر کاهش جزئی اقدام به خرید می کنند. اولین سطح حمایت در روند نزولی سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصد در 0.0153 دلار است. اگر قیمت از این سطح برگشت کند، نشان دهنده قوی بودن روند صعودی خواهد بود. پس از آن روند های صعودی با رساندن قیمت به بالای سطح 0.0206 دلار  تلاش خواهند کرد تا به حرکت خود ادامه دهند.

اگر آنها موفق شوند، توکن هولو روند صعودی بعدی خود را آغاز خواهد کرد و احتمالا قیمت آن به سطح 0.0289 دلار و سپس سطح 0.0308 دلار خواهد رسید.

برعکس، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد در 0.0136 دلار برسانند، اصلاح شدید به سطح فیبوناچی 61.8 درصد در 0.0120 دلار رخ خواهد داد. معمولا، چنین اصلاحات شدید شروع مرحله بعدی روند صعودی را به تاخیر می اندازند.

اوریجین پروتکل (OGN)

اوریجین پروتکل کار خود را با تمرکز بر اقتصاد مشارکتی آغاز کرد، اما این پروژه با ساخت اپلیکیشن ها برای تجارت نظیر به نظیر و مالی غیر متمرکز، حوزه فعالیت خود را گسترش داده است.

اوریجین پروتکل در تاریخ 17 مارس “لایت پیپر” رسمی خود را منتشر کرد و در این سند توضیح داده شده که چگونه لانچ پد NFT  اوریجین به کاربران اجازه می دهد تا بازار خود را با صفحات فرود سفارشی و فرمت های حراج پویا ایجاد کنند.

این پروتکل ادعا کرد که اولین آلبوم توکنیزه شده توسط تولید کننده موسیقی الکترونیک 3LAU را با موفقیت به حراج گذاشته  و فروش آن طی 24 ساعت 11.6 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. اوریجین همچنین توییت کرد که ایردراپ NFT در لانچ پد توسط لوپه فیاسکو، خواننده رپ و موسیقی دان،  از 12 آوریل فعال خواهد شد.

متئو لیو، بنیانگذار اوریجین، در جلسه AMA  با بایننس چاینا گفت که این پروتکل قصد دارد به دارندگان اوریجین، توکن NFT به صورت ایردراپ و پاداش بدهد.

علاوه بر NFT ها، این پروژه در حال برنامه ریزی برای توسعه اپلیکیشن های پرداخت و راه اندازی کارت اعتباری اوریجین است. راه اندازی استیکینگ اوریجین در بایننس از تاریخ 4 مارس و اضافه شدن این توکن به عنوان یک دارایی وثیقه در پروتکل کریم فایننس (Cream Finance) نیز می توانند توجه سرمایه گذاران را به این پروژه جلب کنند.

طی چند روز گذشته قیمت توکن اوریجین پروتکل افزایش بسیار چشمگیری داشته است. قیمت این توکن در کمتر از یک هفته 214 درصد رشد داشت و از سطح 0.75 دلار در 25 مارس به رکورد 2.36 دلار  رسید. همانطور که از فتیله بلند شمع روزانه بر می آید، به نظر می رسد که معامله گران برای فروش هجوم آورده اند تا سود کسب کنند.

اوریجین پروتکل
نمودار روزانه قیمت اوریجین پروتکل

اگر این فشار فروش ادامه یابد، قیمت اوریجین پروتکل تا سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد در 1.55 دلار کاهش خواهد یافت. این یک سطح حمایت مهم است، زیرا برگشت از آن نشان می دهد که احساسات همچنان صعودی هستند و معامله گران در کاهش قیمت انباشت می کنند.

شکست به بالای سطح 2.36 دلار و بسته شدن شمع روزانه در بالای این سطح می تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز کند و احتمالا قیمت به سطح 3.16 دلار و سپس سطح 3.35 دلار خواهد رسید.

برعکس، در صورت تشدید فشار فروش و شکست سطح حمایت 1.55 دلار، قیمت اوریجین پروتکل تا سطح فیبوناچی 61.8 در 1.36 دلار اصلاح خواهد شد. بازگشت از این سطح حمایت ممکن است این توکن را در یک منطقه محدود نگه دارد.

وانچین (WAN)

وانچین در تاریخ 30 مارس اعلام کرد که شرکت State Grid چین فناوری بلاک چین این پروژه را برای به روز رسانی سیستم مدیریت داده های ملی انتخاب کرده است. این فرصت های زیادی را برای آینده این پروژه بوجود خواهد آورد.

پیش از این اعلامیه، وانچین به خاطر افزودن ویژگی های قابلیت همکاری بین زنجیره ای مورد توجه قرار گرفته بود. پل های غیر متمرکز وانچین چندین شبکه بلاک چین را به هم متصل می کنند تا از انتقال های بین زنجیره ای پشتیبانی کنند.  این پروتکل همچنین نسخه جدید از مکانیسم بین زنجیره ای خود را در تاریخ 26 فوریه منتشر کرد.

جک لو، بنیانگذار و مدیرعامل وانچین، در تاریخ 9 مارس در توییت خود نوشت که او با موفقیت اولین تراکنش بیت کوین به شبکه اتریوم را با استفاده از پل مستقیم غیر متمرکز بیت کوین به اتریوم ارسال کرده است. به دنبال آن اعلام شد که این تیم سازگاری بین زنجیره ای ریپل با وانچین و اتریوم را  در تاریخ 29 آزمایش می کند.

برای کاهش تاثیر کارمزد بالای شبکه، وانچین اعلام کرد که هزینه های گس مورد نیاز برای انتقال بین زنجیره ای دارایی ها به شبکه اتریوم را به میزان 30 درصد کاهش می دهد تا به این ترتیب باعث آسودگی خاطر کاربران شود.

قیمت وانچین در 5 روز 111 درصد افزایش داشت و از سطح 1.09 دلار در 26 مارس به سطح 2.30 دلار در 30 مارس رسید.  همانطور که فتیله بلند شمع روزانه نشان می دهد، معامله گران برای فروش هجوم آوردند و قیمت به سطح 1.88 دلار اصلاح شد.

وانچین
نمودار روزانه قیمت وانچین

اولین سطح حمایت در روند نزولی سطح مقاومت قبلی در 1.67 دلار خواهد بود. اگر روندهای صعودی بتوانند این سطح را به حمایت تبدیل کنند، نشانه قوی بودن آنها خواهد بود و سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای سطح 2.30 دلار برسانند. در صورت موفقیت، هدف بعدی این روند صعودی سطح 2.88 دلار خواهد بود.

اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح 1.67 دلار کاهش دهند، احتمال کاهش قیمت تا سطح 1.40 دلار افزایش خواهد یافت. بازگشت از این سطح می تواند وانچین را در یک منطقه محدود نگه دارد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.