در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بهترین روز برای خرید بیت کوین

1 1,541

طی ماه جاری و در سال جدید قیمت بیت کوین توانست با روندی افزایشی، سطح 9000 دلار را بشکند و طی دو ماه گذشته رکورد جدیدی را ثبت کند.

این روند افزایشی و پیش بینی های صورت گرفته توسط سرمایه گذاران مبنی بر ادامه این روند، ممکن است افراد جدیدی را به این بازار جلب کند. اما از آنجا که مبادلات بیت کوین 24 ساعته و در تمام ایام هفته انجام می شود، ممکن است سرمایه گذاران جدید از خود بپرسند که آیا در سرمایه گذاری بین روزهای خاصی از هفته تفاوت وجود دارد؟

اساس تفاوت در بازده سرمایه گذاری در روزهای خاصی از هفته از بورس های سنتی نشات می گیرد. بررسی ها نشان می دهند که بازده سهام در روز دوشنبه به طور متوسط منفی است. یک توضیح برای این امر تعطیل بودن بورس در روزهای آخر هفته است که تاثیرات آن در روز دوشنبه احساس می شود. اما بازار ارزهای رمزنگاری همیشه باز و فعال است. آیا می توان انتظار چنین رفتار و تفاوتی را بین روزهای مختلف هفته برای بیت کوین داشت؟

روند هفتگی بیت کوین در سال 2019

بررسی و تجزیه و تحلیل بازده بیت کوین از ابتدای سال 2019 تا 13 ژانویه 2020 نشان می دهد که روز جمعه بالاترین میانگین بازده را با 1.1 درصد در بین روزهای هفته دارد. در مقابل فقط دو روز بازده منفی دارند؛ سه شنبه با 0.24- درصد و پنجشنبه با 0.97- درصد.

اگر یک سرمایه گذار از ابتدای سال 2019 قصد داشته باشد فقط در یک روز خاص سرمایه گذاری خود را انجام دهد، جمعه بهترین بازده را خواهد داشت. پس از آن روز دوشنبه خواهد بود. اگر فرض بر این باشد که سرمایه گذار خرید بیت کوین را در روزهای پنج شنبه و فروش خود را در روز جمعه انجام داده باشد، بازده تجمعی مناسبی را در طول سال کسب کرد است.

زمان خرید و فروش در این روزها بستگی به استراتژی و اولویت سرمایه گذار دارد. همین روند برای روز دوشنبه نیز صدق می کند.

بازده سرمایه

روند هفتگی بیت کوین در بلند مدت

با نگاهی عمیق تر به بازده بیت کوین در یک دوره زمانی طولانی تر، همانطور که در شکل زیر مشاهده می شود، می توان نتیجه گرفت که دوشنبه ها بیشترین بازده متوسط در کل روزهای هفته را دارد(0.54%).

از سوی دیگر چهارشنبه ها و پنجشنبه ها بدترین روزهای هفته برای سرمایه گذاری در بیت کوین از نظر بازده هستند. متوسط بازده سرمایه گذاری در این روزها به ترتیب 0.23- و 0.09- است.

دوشنبه تنها روز هفته است که اختلاف معنی داری را در مدل های رگرسیونی نشان می دهد و باعث می شود احتمال دریافت بازده بیشتر در روز دوشنبه برای بیت کوین افزایش یابد.

جالب اینکه بازده مثبت بیت کوین در روز دوشنبه درست برخلاف بازده منفی بازارهای سنتی در این روز است.

قیمت بیت کوین

با استفاده از این اطلاعات در بلند مدت می توان گفت که اگر یک سرمایه گذار بخواهد منحصرا یک روز را به عنوان استراتژی سرمایه گذاری خود انتخاب کند، می تواند دوشنبه را انتخاب نماید. روز دیگری که بازده مناسبی را داشته است، شنبه بود.

بازده سرمایه گذاری در بیت کوین

تاثیر حباب بازار

دوره انفجار قیمت بیت کوین و ترکیدن این حباب و تاثیر آن بر متوسط بازده را در دوره زمانی طولانی مدت نمی توان نادیده گرفت. اگر آن سال را در نظر نگیریم، باز هم دوشنبه ها بیشترین میانگین بازده(1.5%) را در بین روزهای هفته دارد. اما پس از آن روز پنجشنبه است(0.55%).

بیت کوین

به طور خلاصه می توان گفت، ویژگی منحصر به فرد بازار بیت کوین باعث شده تا رفتار متفاوت و مخالفی را با بازارهای سنتی داشته باشد و نشان می دهد متوسط بازده بیت کوین در طولانی مدت برای روز دوشنبه بیشترین است. با این وجود در کوتاه مدت جمعه ها را می توان به عنوان روزی که بیت کوین بالاترین بازده را دارد در نظر گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Sepanta می گوید

    باسلام و احترام
    بالاخره ما از روی این شاخص ها متوجه نشدید؛ برای کوتاه مدت و بلند مدت، بطور میانگین چه روزی خرید داشته باشیم و چه روز فروش. در صورت امکان واضح تر توضیح بفرمایید. ممنون