در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

مایکرواستراتژی برای خرید بیت کوین از سیلورگیت وام گرفت

0 796

شرکت مایکرواستراتژی برای خرید بیت کوین در سطوح پایین تر آماده می شود. طبق یک بیانیه مطبوعاتی، مَکرواستراتژی (MacroStrategy)، یکی از شرکت های تابعه مایکرواستراتژی، مبلغ 205 میلیون دلار وام از بانک سیلورگیت (Silvergate Bank) دریافت کرده است.

شرکت مکرواستراتژی با هدف نگهداری دارایی های بیت کوین شرکت مادر، یعنی مایکرواستراتژی، ایجاد شده است.

این وام از طریق برنامه اهرمی شبکه تبادل سیلورگیت (SEN) اعطا شد و سررسید آن در 23 مارس 2025 خواهد بود. این شبکه وام های دلاری با وثیقه بیت کوین صادر می کند. طبق گزارش ها، برای وام مذکور حدود 820 میلیون دلار بیت کوین وثیقه گذاشته شده است.

مایکرواستراتژی یک شرکت نرم افزاری است که بیشتر به دلیل پذیرش بیت کوین شناخته شده است. ارزش دارایی های بیت کوین این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2021 حدود 150 میلیون دلار کاهش یافت، چون در آن زمان بازار ارزهای رمزنگاری با سقوط شدیدی مواجه شد.

شرکت هولدینگ مکرواستراتژی از بیت کوین های ذخیره شده برای وثیقه استفاده کرد و این وثیقه توسط یک نهاد متولی مورد تایید هر دو طرف تضمین شد. شرکت مایکرواستراتژی علاوه بر خرید بیت کوین و افزایش دارایی های خود، از این وام برای پرداخت کارمزد، بهره و دیگر هزینه ها استفاده خواهد نمود.

براساس بیانیه مطبوعاتی، برنامه اهرم SEN سیلورگیت که در سال 2020 راه اندازی شد، تا پایان سال گذشته 570.5 میلیون دلار وام با وثیقه بیت کوین ارائه کرده است.

مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی، در بیانیه مطبوعاتی گفت:

وام گرفته شده از سیلورگیت به ما فرصتی می دهد تا موقعیت خود را به عنوان یک شرکت سرمایه گذار پیشرو در بیت کوین، ارتقا دهیم. با استفاده از سرمایه وام، ما عملا بیت کوین خود را به وثیقه مولد تبدیل کرده ایم.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.