در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

علت افزایش ناگهانی قیمت لایت کوین چه بود؟

0 1,057

لایت کوین یکی از مهم ترین رقبای بیت کوین، یک افزایش قیمت ناگهانی را نسبت به 24 ساعت گذشته تجربه کرد. مقدار افزایش لایت کوین بیش از 15 درصد بود، در حالی که نسبت به قیمت ابتدای سال، 200 درصد رشد کرده است.

قیمت لایت کوین پس از پشت سر گذاشتن یک سال نزولی شدید در سال 2018 و از دست دادن میلیاردها دلار، در شروع سال 2019 با قیمت حدود 30 دلار مبادله می شد. اما قیمت لایت کوین در سال 2019 به شدت افزایش یافته و در حال حاضر به بالاتر از 100 دلار رسیده است.

به نظر می رسد هیجان مبادله کنندگان و سرمایه گذاران لایت کوین ناشی از آغاز شدن شمارش معکوس برای پدیده به اصطلاح نیم شدن پاداش باشد که برای بیت کوین در اواسط ماه مه سال آینده رخ خواهد داد.

پاداش استخراج لایت کوین، پنجمین ارز رمزنگاری بزرگ از نظر ارزش بازار، در ماه آگوست سال جاری نصف خواهد شد و اگر مانند آنچه برای بیت کوین، ناشی از فشار کاهش عرضه بر قیمت رخ دهد، قیمت لایت کوین نیز افزایش خواهد یافت. پاداش استخراج لایت کوین از 25 لایت کوین به 12.5 لایت کوین خواهد رسید.

در ابتدای هفته روند افزایشی قیمت بیت کوین بازگشته است که به نظر می رسد پتانسیل تاثیر نیم شدن پاداش در سال آینده بر قیمت بیت کوین، می تواند قیمت این ارز را به بالاترین سطح قیمتی خود در سال 2017 بازگرداند.

پدیده نیم شدن پاداش استخراج بیت کوین، که از زمان پیدایش آن در سال 2009 دو بار رخ داده، یک رویداد ثابت است که بعد از تایید یا استخراج هر 210000 بلاک توسط سیستم رخ می دهد.

حدود 12 ماه پس از اولین رویداد نیم شدن پاداش بیت کوین در نوامبر سال 2012، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود تا آن زمان و برابر 1000 دلار رسید.

تقریبا یک سال پس از دومین رخداد نیم شدن پاداش استخراج بیت کوین که در سال 2016 صورت گرفت، قیمت بیت کوین در دسامبر 2017 با یک افزایش خارق العاده به بیش از 19000 دلار رسید.

افراد خوش بین به بازار بیت کوین و دارندگان این ارز رمزنگاری امیدوارند که یک سال پس از نیم شدن پاداش بیت کوین بعدی، در نتیجه فشار کاهش عرضه بر قیمت، قیمت بیت کوین افزایش یابد.

در همین حال صرافی ارزهای رمزنگاری هنگ کنگی اکی اکس اعلام کرده که ممکن است به زودی از شبکه لایتنینگ لایت کوین پشتیبانی کند. دیگر تحولات فناوری در لایت کوین نیز به افزایش قیمت این ارز در طی ماه های اخیر کمک کرده است.

منبع forbes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.