در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شاخص کلیدی نشان می‌دهد قیمت بیت کوین سال را مثبت تمام می‌کند

0 1,310

به نظر می رسد قیمت بیت کوین طی چند هفته گذشته پا در مسیری صعب العبور گذاشته، زیرا نتوانسته سطح قیمت 5 رقمی را برای خود حفظ کند و همچنان طی روزها و هفته های گذشته با فشار فروش مواجه است.

این روند نزولی باعث شده تا احساسات و چشم اندازها پیرامون بیت کوین و بازار ارزهای رمزنگاری به طور چشمگیری مختل شده و کاهش یابد. اما یکی از شاخص های اصلی فنی در حال حاضر نشان می دهد که ارزهای رمزنگاری می توانند سال(سال میلادی) را مثبت و با قیمت بالاتری به پایان برسانند.

تلاش بیت کوین برای بازگرداندن فشار خرید با توجه به کاهش احساسات

در حال حاضر بیت کوین با بیش از 1 درصد کاهش نسبت به روزگذشته، با قیمت حدود 8030 دلار در حال مبادله است. در واقع نشان می دهد که نسبت به اوج قیمت اخیر خود در 8500 دلار که هفته گذشته به آن رسیده بود، افتی قابل توجه داشته است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که این عملکرد ناپایدار قیمتی بیت کوین، طی چند روز و چند هفته اخیر، نتیجه سقوط قیمت بیت کوین به زیر 10 هزار دلار بود که در ماه سپتامبر رخ داد.

روند نزولی اخیر قیمت سبب شده تا شور و هیجان چشمگیری که در طی بازار افزایشی پارابولیک بیت کوین در نیمه اول سال 2019 غالب بود، از بین برود.

این کاهش شور و هیجان با بررسی میزان فعالیت در مورد کلمه کلیدی بیت کوین در توییتر کاملا مشخص است.

یک کاربر فعال در گروه مربوط به بررسی بازار، با نام کاربری Unfolded در توییتی توضیح داد:

اشاره به کلمه بیت کوین به پایین ترین مقدار خود رسیده است.

قیمت بیت کوین

شاخص تکنیکالی که نشان می دهد موقعیت بیت کوین در پایان سال مثبت است

با وجود کاهش احساسات در اطراف بازار ارزهای رمزنگاری، باید گفت که ممکن است چند ماه آینده برای بازار ارزهای رمزنگاری کاملا مثبت باشد.

تحلیلگر بازار رمزنگاری، مایک مک گلون، در مصاحبه ای با بلومبرگ توضیح داد که علیرغم روند نزولی و تقریبا بلند مدت بیت کوین، این ارز همچنان در وضعیت مثبتی قرار دارد.

وی گفت:

روند بلوغ بیت کوین با نزدیک شدن به پایان سال تسریع می شود، زیرا نوسانات با افزایش ارزش بیت کوین، کاهش می یابد. گام اولیه انتقال از یک بازار نزولی به یک بازار افزایشی به پایان رسیده است که باید یک دوره طولانی با گرایشی مثبت را مشابه طلا سبب شود.

علاوه بر این شاخص استحکام جهانی GTI از دسامبر سال گذشته اولین علائم خرید را برای بیت کوین نشان می دهد. این احتمالا به این معنا است که طی چند ماه آینده برای بیت کوین و بازار ارزهای رمزنگاری تجمع مثبتی را شاهد خواهیم بود.

نکته: شاخص استحکام جهانی یک ابزار تجزیه و تحلیل فنی است و برای بررسی و اندازه‌گیری نوسان روزانه ارزش ارزهای دیجیتال به کار می‌رود.

چند هفته آینده مشخص خواهد شد که آیا این سیگنال خرید واقعا نشان دهنده وجود یک بازار صعودی اساسی است یا نه، زیرا در حال حاضر بازار ارزهای رمزنگاری با فشار فروش قابل توجهی مواجه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.