در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هاوینگ زیکش و تاثیر آن بر قیمت و عرضه این ارز

0 1,098

 هاوینگ زیکش در ماه نوامبر می تواند به این ارز کمک کند تا نرخ تورم سالانه خود را کاهش دهد و برای استخراج کنندگان سودآور باشد.

کاهش پاداش بلاک ها در هاوینگ بخش مشترک بسیاری از ارزهای رمزنگاری است و به طور معمول بر عرضه، سختی استخراج و قیمت ارز تاثیر می گذارد. برای بسیاری از ارزهای رمزپایه، مکانیسم هاوینگ در کد تعبیه شده تا نرخ تولید و تورم کاهش یابد. این می تواند حتی با افزایش تقاضا به طول عمر ارز کمک کند.

این همان اتفاقی است که برای  شبکه بیت کوین در ماه مه سال جاری رخ داد. پاداش بلاک این ارز برای سومین بار کاهش یافت و از 12.5 به 6.25 بیت کوین رسید. حالا نوبت هاوینگ زیکش است. از قرار معلوم اولین هاوینگ این ارز در ماه نوامبر (به محض استخراج بلاک 1046 ام) خواهد بود.

در ادامه هاوینگ زیکش را دقیق تر بررسی خواهیم کرد. همچنین کشف خواهیم کرد که معنای آن برای دنیای ارز رمزنگاری چیست و چگونه می توان بعد از این رویداد سود کسب کرد.

زیکش چیست؟

زیکش در سال 2016 به عنوان یک ارز رمزنگاری دارای الگوریتم اثبات کار راه اندازی شد که از تراکنش های محافظت شده برای حفظ اطلاعات کاربر استفاده می کند. در حال حاضر، این ارز به لحاظ ارزش بازار در رتبه 29ام جدول ارزهای رمزنگاری قرار دارد.

زیکش
نمودار قیمت زیکش

مانند بیت کوین، کل عرضه زیکش 21 میلیون است، به این معنی که فقط 21 میلیون ارز می تواند استخراج شود.  انتظار می رود که پاداش بلاک زیکش در اواخر سال جاری از 6.25 به 3.125 کاهش یابد.

نرخ تورم زیکش

شاید بیشترین انتقاد از زیکش تا این لحظه، نرخ بسیار بالای تورم آن نسبت به همتایان خودش باشد. طبق داده های ViewBase، نرخ تورم سالانه زیکش در حال حاضر 26.53 درصد است.این بدان معناست که عرضه در گردش آن سالانه تقریبا 26.5 درصد افزایش می یابد.در حالی که این رقم برای سایر ارزهای رمزنگاری بین 1.8 و 7 درصد است.

انتظار می رود که هاوینگ به کاهش عرضه زیکش کمک کند،چون نرخ تورم به همراه پاداش بلاک به نصف کاهش می یابد.

کمک هاوینگ به زیکش

در بعد و قبل هاوینگ های گذشته ارزهای مختلف (به ویژه سه هاوینگ بیت کوین)شاهد تاثیر مثبت این رویداد روی قیمت آنها بوده ایم. تحلیلگران پیش بینی می کنند که هاوینگ زیکش و متعاقب آن کاهش تورم باعث افزایش قیمت این دارایی خواهد شد.

پایان پاداش برای بنیانگذار

هنگامی که زیکش در سال 2016 راه اندازی شد، پاداش آن به صورت زیر تقسیم بندی شد:

  • 80 درصد از پاداش به استخراج کنندگان تعلق گرفت.
  • 15 درصد از پاداش به سرمایه گذاران و بنیانگذاران اختصاص یافت.
  • 5 درصد برای پشتیبانی مالی فعالیت های پایدار در اختیار الکتریک کوین کمپانی (سازنده زیکش) قرار گرفت.

این تقسیم پاداش با واکنش عظیم جامعه زیکش روبرو شد.خوشبختانه، همانطور که در ابتدا مقرر شده، قرار است پاداش بنیانگذار همزمان با برگزاری هاوینگ در ماه نوامبر متوقف شود. بنابراین تقسیم پاداش بلاک به صورت زیر خواهد بود:

  • 80 درصد پاداش های استخراج هنوز هم به استخراج کنندگان اختصاص خواهد یافت.
  • 20 درصد برای توسعه زیرساخت ها و بازاریابی در نظر گرفته خواهد شد. از این مقدار 8 درصد برای شخص ثالث، 7 درصد برای الکتریک کوین کمپانی و 5 درصد برای زیرساخت زیکش در نظر گرفته شده است.

این ساختار جدید پاداش به نفع توسعه بلند مدت شبکه خواهد بود، اما استخراج کنندگان باید اقدامات زیادی انجام دهند تا پس از هاوینگ سودآوری داشته باشند.

به حداکثر رساندن سود پس از هاوینگ

کاهش پاداش و عرضه پس از هاوینگ زیکش منجر به افزایش سختی استخراج و در نتیجه فعالیت بیشتر جهت به حداکثر رساندن سود خواهد شد.

دو روش مهم برای حل این مشکل وجود دارد: پیدا کردن یک استراتژِی میزبانی استخراج مقرون به صرفه و ارتقا سخت افزارهای استخراج.

در حال حاضر،تعداد زیادی از کاربران برای استخراج زیکش علاوه بر اینوسیلیکن A9 از آنتماینر Z9 و Z11 شرکت بیت مین استفاده می کنند. این دستگاه ها بعد از هاوینگ دیگر کارآمد نخواهند بود و باید با آنتماینر جدید و پرقدرت Z15 تعویض شوند.

از هاوینگ بیت کوین چنین درس هایی می توان گرفت: برای ارتقای سخت افزار خود صبر نکنید، چون این سخت افزارها به راحتی فروخته می شوند یا تحویل آنها تا زمان هاوینگ به تعویق می افتد. بنابراین شما مجبور خواهید شد ماه ها صبر کنید تا به سودآوری برسید. ارتقا دستگاه ها به همراه یک ارائه دهنده خدمات میزبانی قابل اعتماد، راه حلی استراتژیک برای سودآوری در ماه نوامبر و بعد از آن خواهد بود.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.