در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

قبل از سرمایه گذاری بر روی یک ارز چه چیزهایی باید بررسی شوند

0 1,157

تنها راه محافظت از سرمایه و تجزیه و تحلیل صحیح یک ارز رمزنگاری استفاده از حداکثر توانایی خود است. چه کارهایی باید قبل از سرمایه گذاری انجام دهیم؟

اگر از مردم بپرسید که آنها در مورد ارز رمزنگاری چه می دانند، به احتمال زیاد کلمات بیت کوین یا بلاک چین (یا حتی هر دو) را خواهید شنید. 

آنچه که بسیاری از افراد از آن بی خبر هستند این است که در حال حاضر بیش از 5000 ارز رمزنگاری در بازار وجود دارد. این تعداد زیاد باعث می شود تا اوضاع برای سرمایه گذاران کمی گیج کننده شود.

با وجود گزینه های بسیار، کار انتخاب یکی از ارزهای رمزنگاری برای سرمایه گذاری می تواند سخت شود. در ضمن، ممکن است افراد در فضای ارز رمزنگاری در معرض کلاهبرداری قرار بگیرند.

حتما می دانید که برخی از کلاهبرداران برای کلاهبرداری از مردم توکن هایی را طراحی کرده اند. وقتی وجوه خود را چه آشکار یا چه پنهان جابجا می کنید، اولین اولویت شما باید پیدا کردن دارایی های رمزنگاری معتبر برای سرمایه گذاری باشد.

در این مقاله، فهرستی از چند روش پیشگیری آمده که می توانند به شما در تجزیه و تحلیل ارزهای رمزنگاری برای یک انتخاب مطمئن کمک کنند.

مطالعه دقیق وایت پیپر توکن

در وایت پیپر عرضه اولیه سکه یا ارز رمزنگاری پیشینه، استراتژی، اهداف، نگرانی ها و جدول زمانی پروژه مرتبط با بلاک چین برای اجرای موفقیت آمیز ذکر شده اند.

چون وایت پیپرها جامع و دقیق هستند، می توانند اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار دهند. مهمترین مزیت آنها این است که شما می توانید بفهمید آیا یک شرکت برنامه اجرایی را به دقت طراحی کرده است یا نه (موضوعی که برای تجزیه و تحلیل یک توکن بسیار مهم است). بنابراین، مطالعه دقیق وایت پیپر می تواند مفید باشد.

وایت پیپر باید به سوالات زیر پاسخ دهد:

  • پیشنهاد فروش منحصر بفرد پروژه ( به ویژه هنگامی که با رقبایش مقایسه می شود) چیست؟
  • چشم انداز و روش رهبران پروژه چیست و چگونه آنها برای موفقیت آن برنامه ریزی می کنند؟
  • شرکت برای رسیدن به اهداف خود چه اقداماتی را انجام خواهد داد؟
  • موارد استفاده از توکن چیست؟

قبل از اقدام به سرمایه گذاری در هر بلاک چین یا ارز رمزنگاری، وایت پیپر آن را دقیق بخوانید و بررسی کنید که آیا منابع پشتیبان دارد یا نه. این می تواند شامل مدل های مالی، تجزیه و تحلیل اس دبلیو اُ تی (SWOT)، نگرانی های حقوقی و همچنین نقشه راه برای اجرا باشد. 

اگر شرکتی وایت پیپر ارائه نکند، آن را یک هشدار بدانید و در جستجوی شرکت دیگری برای سرمایه گذاری باشید. در ضمن، به خاطر داشته باشید که وایت پیپر ها به منزله اصالت یک توکن نیستند و ایجاد یک وایت پیپر قانع کننده توسط یک شرکت متقلب کاملا امکان پذیر است. برای مثال، PlexCoin قبل از تعطیل شدن توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، با کمک وایت پیپر عالی خود موفق به جمع آوری بیش از 15 میلیون دلار شد.

درباره تیم توسعه دهنده بیشتر بدانید

توسعه دهندگان و تیم اجرایی نقش مهمی در موفقیت هر پروژه توکن دارند. به همین دلیل تحقیق در مورد افرادی که از این پروژه پشتیبانی می کنند، ضروری است. بررسی کنید ببینید آیا آنها قبلا روی پروژه های معتبری کار کرده اند یا از اعضای برجسته بلاک چین هستند. همچنین باید به صلاحیت ها و تجربه آنها توجه کرد.

مطمئن شوید که افراد خبره و متخصص از توکن پشتیبانی می کنند. این به شما کمک می کند تا از شرکت هایی که سود شخصی را  مقدم بر اخلاق می دانند، دور شوید.

کلاهبرداران با دیدن این روزنه شروع به ارائه بنیانگذاران و زندگی نامه های جعلی برای پروژه های خود کرده اند. گاهی اوقات، آنها حتی ممکن است از هویت شخصی قربانیان غافل به نفع خود استفاده کنند.

بنابراین، بهترین محافظ در برابر این روش کلاهبرداری تحقیق کردن است. از سرمایه گذاری در توکن هایی که اطلاعاتی در مورد بنیانگذاران آنها وجود ندارد، خودداری کنید.

حتی اگر پروفایل هایی درباره آنها پیدا کردید، بررسی کنید که آیا فعالیت ها با تعداد دنبال کننده ها و مورد پسندها مطابقت دارد یا خیر. مراقب سایر ریزه کاری های مشابه باشید.

مد نظر قرار دادن هرگونه مسئله حقوقی

پیدا کردن یک ICO عالی برای سرمایه گذاری کافی نیست.گاهی اوقات ممکن است به خاطر صلاحیت قانونی، مجاز به شرکت در آن نباشید. در صورت تصمیم به انجام چنین کاری ممکن است در نهایت قانون شکنی کنید.

برای جلوگیری از این کار، باید اطمینان حاصل کنید که نهادهای نظارتی در کشور شما مشارکت در چنین توکن هایی را محدود نکرده اند.

بررسی کنید که آیا این پروژه توکن یک مشکل خاص را حل می کند یا خیر

قبل از سرمایه گذاری در یک توکن، این سوال را از خود بپرسید:  این توکن چه مشکلی را حل خواهد کرد؟ و چقدر این مشکل منحصر بفرد است؟ تحقیق بسیار مهم است وقتی که صحبت از تجزیه و تحلیل توکن و امنیت سرمایه گذاری می شود. مردم نسبت به تهدیدات آنلاین در زمینه امنیت سایبری آگاهی بیشتری پیدا می کنند و متوسط هزینه دسترسی غیر مجاز به اطلاعات در حدود 3.92 میلیون دلار است. به همین دلیل باید در هنگام تعیین سودمندی ارزش بازار یک توکن، جانب احتیاط را در نظر بگیرید.

بعلاوه، شاهد افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در پروژه های بلاک چینی هستیم که یک مشکل منحصر بفرد را حل می کنند. این به نوبه خود،  ارزش سرمایه گذاری آن توکن را بالا می برد. بنابراین، سرمایه گذاری در ICO چنین پروژه هایی مطمئن تر و سودآور خواهد بود.

بررسی روند فروش توکن

وقتی که صحبت از سرمایه گذاری جمعی به میان می آید،همه ICO ها به توکن یا سیستم ارزی وابسته هستند. همیشه ارقام فروش توکن را در زمان برگزاری ICO بررسی کنید و مراقب پیشرفت تدریجی آن باشید.

در واقع، شرکت ها آگاهانه به سرمایه گذاران این امکان را می دهند تا به آسانی سیستم و پیشرفت فروش توکن را برای اثبات صحت اطلاعات بررسی کنند. امروزه با محبوبیت روزافزون مدل های تجاری ابر محور، بلاک چین به عنوان یک سرویس نیز رواج یافته و می تواند فرایند شفاف سازی را آسان تر کند.

به عبارت دیگر، دلیلی ندارد که یک شرکت روند پیشرفت فروش توکن خود را به شما نشان ندهد.شرکتی که برای مشاهده پیشرفت ICO خود سخت گیری می کند، به احتمال زیاد کلاهبرداری است. از سرمایه گذاری در چنین شرکت هایی جدا خودداری کنید.

دنباله روی از افراد مورد اطمینان خود

ارز رمزنگاری بلوغ قابل توجهی از نظر ارائه راه حل های قوی نظارتی و غیرنظارتی کیف پول داشته است. اما امنیت در این فضا هنوز هم نگران کننده است. به همین دلیل توصیه می شود تا جای ممکن با افراد معتمد کار کنید.

می دانید که نمی توان همه پروژه ها را به طور کامل موشکافی کرد. بنابراین، کار با افراد معتمد در فضای ارز رمزنگاری می تواند آرامش خاطر بیشتری را به همراه داشته باشد. این افراد خبره از دانش خوبی درباره شبکه بلاک چین برخوردارند و همچنین می توانند مشاوره های خوبی ارائه دهند.

حرف آخر

دنیای ارز رمزنگاری و ICO می توانند فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاران بوجود بیاورند. تنها اقدام لازم تصمیم گیری صحیح در مورد سرمایه گذاری و رعایت دستورالعمل ها است. از طرفی، این فضا خطرات خاص خود را دارد و  سرمایه گذاران را در دام کلاهبرداران می اندازد. این در حالی است که حتی مشاغل قانونی با استراتژی های اجرایی ضعیف نیز می توانند باعث خسارت های مالی زیادی شوند. سعی کنید از شرکت های دارای نقدینگی پایین نیز دور باشید.

مطمئنا هیچ تضمینی برای موفقیت یا قانونی بودن یک ارز رمزنگاری یا استارتاپ مرتبط با بلاک چین وجود ندارد. اما پیروی از دستورالعمل های فوق می توانند احتمال کلاهبرداری را کاهش دهند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.