در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

استفاده موفقیت آمیز چهار بانک از فناوری بلاک چین برای اعطای وام

0 828

یک گروه متشکل از 4 بانک موفق به صدور ضمانت نامه (نوعی قرارداد قانونی جهت دریافت وام) از طریق یک پلتفرم جدید بلاک چینی شدند. این خبر در 22 ماه مه اعلام شد.

موسسات مالی از دفتر حساب مالی برای تکمیل تراکنش ها استفاده می کنند. یکی از این چهار بانک به نام هلابا اعلام کرد که این پلتفرم بیش از 50 درصد از مراحل مربوط به چنین ضمانت نامه ای را کاهش می دهد.

بانک ها ادعا می کنند که این فناوری به کاهش خطرات و هزینه های مربوط به این فرایند کمک می کند. همچنین نیاز به نگهداری اسناد و مدارک توسط وام دهندگان و یا ارسال اسناد و اشیاء با ارزش توسط وام گیرندگان را از بین می برد.

دکا بانک، دی دبلیو پی بانک، دی زد بانک و هلابا، بانک هایی بودند که در این طرح مشارکت داشتند. در حال حاضر طرحی برای استفاده از این دفتر حساب مالی در صنعت ارائه شده است. پیتر تنبولن رئیس دی زد بانک می گوید:

همانطور که دیجیتالی شدن پیشرفت کرده است، تقاضای مشتریان ما برای ارائه خدمات دیجیتالی افزایش یافته است. به لطف همراهی هر چهار بانک، ما در حال حاضر یک پلتفرم جدیدی ارائه می دهیم که از طریق آن می توان تراکنش ها را به طور کامل به صورت خودکار پردازش کرد.

هلابا که یکی از برجسته ترین بانک های شهر فرانکفورت آلمان است، اخیرا به فناوری دفتر کل توزیع شده که بر اساس شبکه مبادلات مالی مارکو پولو است،  پیوسته است.

در اوایل ماه جاری، سه بانک جهانی به بلاک چین  R3 Corda، بر اساس پلتفرم وام اتحادیه، پیوستند که موسسات مالی را قادر می سازد سریعا سوابق و پرونده هایی مثل موافقت نامه های اعتباری را به اشتراک بگذارند.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.