در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شرکت های میلیارد دلاری که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند

0 818


خبرگزاری فوربس در لیستی که با عنوان بچه های میلیارد دلاری بلاک چین منتشر کرد، به شرکت هایی اشاره دارد که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند و دارای حداقل درآمد 1 میلیارد دلاری دارند.

این فهرست شامل شرکت هایی است که علاوه بر فضای رمزنگاری و توسعه بلاک چین در زمینه اقتصاد سنتی مثل بانک ها و موسسات مالی، شرکت های غذایی، مدیریت زنجیره تامین و سایر موارد شرکت دارند.

بسیاری از این شرکت ها دارای نام های بزرگی هستند. از جمله آمازون، والمارت، فیسبوک، ING، مسترکارت، مایکروسافت و نستل.

شرکت های مرتبط با ارزهای رمزنگاری که در این لیست قرار دارند شامل صرافی ارزهای رمزنگاری آمریکایی کوین بیس، شرکت استخراج و تولید کننده سخت افزار بیتفوری و شرکت ارائه دهنده خدمات مالی بر بستر بلاک چین ریپل هستند.

علاوه بر این در این لیست شرکت های بزرگی که در حال تکمیل فناوری بلاک چین  خود و نیز پروتکل بلاک چین هستند، نیز قرار گرفته اند. پروتکل های هایپرلجر مختلف، پروتکل کنسرسیوم بلاک چین R3 کوردا و شبکه اتریوم از برجسته ترین نام های استفاده شده در شرکت های فعال در صنایع مختلف هستند.

فوربس عنوان می کند که توان بالقوه فناوری بلاک چین می تواند برای ساده کردن فرایند کسب و کارهای مختلف استفاده شود. فروبس برای مثال از شرکت اعتباری سپرده گذاری و حسابداری آمریکایی DTCC نام می برد که روزانه بیش از 90 میلیون تراکنش یا بیش از 48 تریلیون دلار جابجایی سهام را ثبت می کند.

طبق اعلام فوربس این شرکت انتقال بیش از 50 هزار حساب کاربری را به سیستم مبتنی بر بلاک چین را آغاز خواهد کرد. این روند به حذف موارد تکراری و قراردادهایی که هنوز بر روی شبکه های الکترونیکی قدیمی انجام می شود، کمک می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.