در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 دلیل صعودی بودن قیمت بیت کوین در سال 2020

0 4,052

روند قیمتی بیت کوین طی چند ماه گذشته با خریداران خیلی مهربان نبوده است. نکته قابل توجه آن است که قیمت بیت کوین از ماه ژوئن در حدود 50 درصد کاهش یافته. قیمت این ارز از 14000 دلار، به دلیل فشار فروش پلاس توکن و معامله گران مبتدی، به حدود 6400 دلار رسید.

با وجود این افت قیمت شدید، یک تحلیلگر محبوب بیت کوین در توییتر به نام Crypto₿irb، معتقد است که آینده برای بیت کوین روشن است. او اخیرا به پنج دلیل برای صحبت خود استناد کرده است.

1) مشاهده صلیب طلایی بلند مدت

در اوایل همین ماه، نمودار بلند مدت بیت کوین شاهد یک سیگنال بسیار صعودی در بازه بسیار بلند مدت بود. یک حرکت متقاطع در میانگین متحرک 50 هفته ای و 100 هفته ای مشاهده می شد، که اولی بالاتر از دومی قرار گرفته بود. این نشان می دهد که کنترل بازار در طولانی مدت در دست خریداران است.

این سیگنال آخرین بار در اواسط سال 2016 و قبل از حرکت پارابولیکی که باعث شد قیمت بیت کوین از 500 دلار به 20000 دلار در طی چند سال برسد، مشاهده شده بود.

صلیب طلایی

2) ترسیم پرچم صعودی بیت کوین

نمودار بیت کوین در حال ترسیم پرچم صعودی بزرگی است که باعث شده برخی احتمال شکست افزایشی بزرگی را بدهند. اگر پرچم صعودی به سمت بالا بشکند، احتمال زیادی وجود دارد که بیت کوین بتواند وارد محدوده 10000 دلاری شود. در صورتی که این اتفاق بیفتد، قیمت بیت کوین پتانسیل بالقوه ای برای رسیدن دوباره به اوج خود را دارد.

3) رشد علاقه به قراردادهای آتی بیت کوین

در طی چند ماه گذشته، شاهد افزایش علاقه به مشتقات بیت کوین در پلتفرم های مختلف بودیم که دلالت بر فعالیت های سرمایه گذاری از سوی موسسات دارد. تحلیلگران معتقدند که ورود نهادهای سرمایه گذاری به عنوان یک عامل اصلی در روند افزایشی بعدی خواهد بود.

4) فشار خرید قوی در قیمت کمتر از 7000 دلار

این تحلیلگر بیت کوین خاطر نشان می کند، همانطور که از فتیله های بلند نمودارهای شمعی مشخص است، فشار خرید قوی در قیمت کمتر از 7000 دلار وجود دارد. این نشان می دهد که علاقه به خرید بیت کوین در بازه 6000 دلار بالا است و بنابراین بیت کوین باید یک سطح کف بالاتر را پیدا کند.

5) وجود یک بازار تنظیم شده و قانونی برای بیت کوین

بکت(Bakkt) اخیرا توانسته با پشتیبانی شرکت های بزرگی مثل مایکروسافت و صرافی بین قاره ای استارباکس، قراردادهای آتی بیت کوین خود را راه اندازی کند.

این تحلیلگر اظهار داشت، این یک واقعیت موثر صعودی است که باید بازار را در سال های آینده رونق بخشد.

در واقع تعداد بیشماری از تحلیلگران با این نویسنده هم‎نظر هستند و معتقدند که قراردادهای آتی بکت و مشتقات مشابه آن، می تواند عامل اصلی سرمایه گذاری گسترده موسسات در سال های آتی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.