در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ارز فیس بوک می تواند میلیاردها دلار ارزآوری داشته باشد

0 597

طبق گفته راس ساندلر، تحلیلگر بارکلی، پروژه ارز پایدار فیس بوک می تواند برای این غول شبکه اجتماعی بسیار پول ساز باشد.

این تحلیلگر می گوید که ارز فیس بوک می تواند در طول 3 سال از 3 میلیارد دلار به 19 میلیارد دلار در سال 2021، ارزآوری برای این شرکت برسد. به عنوان یک مقایسه، شرکت کالیفرنیایی مونلو پارک در سال 2017 در حدود 40.6 میلیارد دلار درآمد داشت که 39.9 میلیارد آن از طریق تبلیغات بود.

ساندلر نوشت:

با این حال تحلیل بر این اساس است که آیا ارز فیس بوک(FB) موفق به کسب موفقیت برای پرداخت های کم و کوچک می شود.

ساندلر همچنین وجود دو چالش اصلی را برای رسیدن فیس بوک به اهداف ارز رمزنگاری خود، نشان می دهد:

نشان دادن ارزش افزوده برای کاربران بالاتر از آنچه که در حال حاضر برای پرداخت در دسترس است و غلبه بر مسائل مربوط به اعتمادسازی و صداقت به ویژه پس از مشکلات سال 2018.

مدیرعامل فیس بوک، زاکربرگ، هفته گذشته در یک پیام طولانی در مورد حفظ بیشتر حریم خصوصی در فیس بوک طی سال های آینده تاکید کرد. در حالی که در این صحبت ها به ارز رمزنگاری اشاره نشده بود، در مورد پرداخت ها و رمزنگاری کردن آنها بسیار صحبت شد.

رویارویی با گذشته

ساندلر بارکلیز اشاره کرد که در مورد پروژه رمزنگاری فیس بوک هنوز ابهامات زیاد است. با این حال فیس بوک سابقه ای در ارائه یک ارز مجازی در رسانه اجتماعی خود دارد. ارزی به نام فیس بوک کردیت(Facebook Credits) یا ارز اعتباری فیس بوک.

* ارز اعتباری فیس بوک، یک ارزمجازی بود که بوسیله آن کاربران قادر بودند بازی ها و برنامه ها را در بستر فیس بوک خریداری کنند. یک دلار آمریکا معادل 10 ارز اعتباری فیس بوک بود. ارز اعتباری فیس بوک با 15 ارز از جمله دلار آمریکا، پوند، یورو و کرون دانمارک در دسترس بود. ارز اعتباری فیس بوک در سپتامبر 2013 از فیس بوک حذف شد.

ساندلر می نویسد:

ارز فیس بوک ممکن است به دنبال انجام تراکنش های کوچک، مدل کسب و کار اصلی خود را که در سال 2010 تا 2012 انجام می‌شد، تقویت کند.

با این حال دامنه پروژه می تواند بسیار گسترده تر باشد. به ویژه این که دیوید مارکوس، مدیرعامل شرکت پی پال، رهبری این پروژه را به عهده دارد.

در واقع فیس بوک در ماه های اخیر با استخدام کارشناسان، تلاش می کند تا یک موقعیت مناسب در فضای رمزنگاری داشته باشد.

با توجه به وسعت برنامه استخدام، فیس بوک اکنون 20 فرصت شغلی را که در ارتباط با این فناوری است در لیست خود قرار داده.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.