در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

قراردادهای آتی اتریوم: بد برای اتریوم، خوب برای بیت کوین!

0 598

تام لی معتقد است معرفی معاملات آتی اتریوم تاثیر معکوس بر قیمت دو ارز برتر رمزنگاری خواهد داشت. لی بیانیه خود را زمانی اعلام کرد که بازارهای جهانی Cboe، علاوه بر اینکه در ماه دسامبر 2017 معاملات آتی بیت کوین را عرضه کرد، بر سرعت راه اندازی قراردادهای آتی اتریوم نیز افزود.
تاریخ دوباره تکرار خواهد شد
طبق خبرگزاری بیزینس اینسایدر تام لی، یک شریک مدیریتی در شرکت مشاوران جهانی فاندسترات، معتقد است مبادلات قراردادهای آتی اتریوم روند قیمت بازار را دچار تغییر خواهد کرد. لی با توجه به اینکه پیش از این محصولی مشابه برای بیت کوین معرفی شده، پیش بینی می کند، احتمالا اتریوم نیز مسیر یکسانی را دنبال کند.
هنگامی که قراردادهای آتی بیت کوین در اواخر سال 2017 راه اندازی شدند، بیت کوین به قیمت بی سابقه 19700 دلار افزایش یافت. پس از آن زمان، بیت کوین با یک افت شدید مواجه شد و در فوریه همان سال به کمتر از 6000 دلار رسید. در حال حاضر، قیمت بیت کوین بیش از 60 درصد از اواسط ماه دسامبر 2017 کمتر می باشد.
یک زمینه جدید برای کاهش قیمت
لی تجزیه و تحلیل های خود را بر مبنای روشی که معاملات آتی ارزرمزنگاری کار می کنند، قرار داده است. این روش معامله گران را قادر می سازد تا برای روند حرکت قیمت یک ارز بدون آنکه خودشان مجبور به داشتن آن ارز باشند، شرط بندی کنند. با این استدلال، معاملات آتی اتریوم، فرصتی را برای کاهش قیمت ایجاد می کند تا اتریوم نزول کند.
با توجه به گفته لی، قراردادهای آتی اتریوم یک زمینه برای کاهش قمیت را به وجود خواهند آورد و فشار را بر بیت کوین کم می کنند. لی گفت:
“از دسامبر سال گذشته، هر کسی که در هر قسمتی از بازار رمزنگاری احساس می کرد روندی نزولی وجود دارد، تمایلی به خرید نداشت، بنابراین آن ها بواسطه این کار می توانستند بیت کوین را کاهش دهند. قراردادهای آتی اتریوم نیز اکنون می توانند باعث افت اتریوم شوند، به این معنی که روند کاهشی خالص قیمت بیت کوین با وجود قراردادهای آتی اتریوم کمتر می شود.”
با این حال، یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که قراردادهای آتی بیت کوین که توسط Cboe عرضه شدند بر پایه پول نقد بودند، به این معنی که هیچ نقل و انتقالاتی با دارایی اصلی صورت نمی گیرد. همچنین این بازار به عنوان بخش کوچکی از کل عرصه تجاری بیت کوین به حساب می آید، بنابراین بعید به نظر می رسد که بتواند تاثیر مستقیمی بر روند قیمت بیت کوین بگذارد.
قیمت اتریوم بیشتر احتمال دارد تحت تاثیر مستقیم افزایش یا کاهش دلار و یا ارزش توکن ICO قرار بگیرد.
قراردادهای آتی اتریوم در شرف عرضه
در این ضمن، نشانه ها حاکی از آن است که معرفی قراردادهای آتی اتریوم در دست اقدام هستند. طبق گزارشی، Cboe منتظر چراغ سبز SEC(کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا) برای راه اندازی این محصول به صورت رسمی است. در ماه ژوئن، SEC از اینکه آیا اتریوم دارای امنیت است، رفع نگرانی کرد. در آن زمان، کریس کُنکانن رئیس Cboe اظهار کرد این تصمیم، راه را برای مبادلات قراردادهای آتی اتریوم هموار کرده است.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.