در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نهنگ ها تمایلی به فروش بیت کوین با قیمت فعلی ندارند

2 966

حدود 5 سال است که نهنگ های بزرگ بیت کوین، این ارز را انباشت کرده و نفروخته اند. این نشان می دهد که آنها نسبت به چشم انداز بلند مدت این ارز برتر بازار خوش بین هستند و تمایلی برای فروش بیت کوین های خود با قیمت های فعلی ندارند.

یک نهنگ بزرگ 68000 بیت کوین( به ارزش 523 میلیون دلار) دارد و از پنج سال قبل تاکنون آنها را جابجا نکرده است. داده های روی زنجیره نشان می دهند که دیگر نهنگ ها نیز این ارز را  به طور متوسط از 4.7  سال  قبل انباشت کرده اند.

اگرچه بیت کوین از لحاظ ارزش بازار رتبه اول را دارد، اما نهنگ هایی که از مدت ها قبل این دارایی دیجیتال را انباشت کرده و نفروخته اند، نمی توانند مانع کاهش شدید قیمت این ارز شوند. در 12 مارس سال جاری، قیمت این ارز به سطح 3600 دلار کاهش یافت و بسیاری از نهنگ ها در آن زمان بیت کوین های خود را جابجا نکردند.

داده ها نشان می دهند که علی رغم خطر اصلاح قابل توجه قیمت به منطقه حمایت چندین ساله در 3000 تا 4000 دلار، بسیاری از نهنگ ها با خیال راحت بیت کوین های خود را نگه داشته اند.

انتقال بیت کوین توسط یک نهنگ بزرگ

برنامه نهنگ ها چیست؟

از سال 2015 تا کنون، زیرساخت هایی که بازار ارز رمزنگاری را تقویت می کنند، به صورت تصاعدی بهبود یافته اند. افتتاح تعداد زیادی نهادهای نظارتی معتبر، در دسترس بودن صرافی های قراردادهای آتی زیاد و وجود صرافی های بزرگ منطقه ای با پشتیبانی خدمات بانکی پایدار از جمله این زیرساخت ها هستند.

نهادهای سرمایه گذاری و معامله گران جزئی پس از اصلاح قیمت، بیت کوین انباشت می کنند. یک گزارش تحلیلی که توسط کوین بیس منتشر شده، نشان می دهد که پس از کاهش قیمت بیت کوین به سطح 3750 دلار در ماه مارس، سرمایه گذاران جزئی بلافاصله اقدام به خرید این ارز کرده اند.

داده های گزارش سه ماهه اول سال 2020 نشان دهنده افزایش قابل توجه تقاضای بیت کوین از طرف نهادهای سرمایه گذاری است. هرچه سرمایه گذاران، بیت کوین بیشتری را انباشت کنند، تعداد بیت کوین در گردش کاهش می یابد و این می تواند روند نزولی بازار را تضعیف کند.

با گذشت زمان، این امکان وجود دارد که با نزدیک شدن بیت کوین به عرضه ثابت 21 میلیونی، مراحل اصلاح قیمت ضعیف تر و سریع تر شوند.

علاوه بر این، از نظر نهنگ ها و سایر دارندگان بلند مدت، بیت کوین می تواند بهترین دارایی برای نگه داشتن در دراز مدت باشد، چون وجوه از دست رفته قابل بازیابی نیستند، عرضه این ارز محدود می شود و هاوینگ نرخ عرضه جدید به بازار را کاهش می دهد.

محققان در کوین متریکس گفتند:

یک نهنگ بزرگ دارنده 5 ساله بیت کوین شناخته شد. هفته گذشته 68000 بیت کوین از باند عرضه فعال 5 ساله منتقل شد و این نشان می دهد که آخرین انتقال روی زنجیره در آوریل 2015 انجام شده است. 

حتی با نزدیک شدن به هاوینگ (14 روز دیگر)، هنوز هم احتمال برگشت قیمت به سطوح پایین تر وجود دارد، صرف نظر از این که نهنگ ها تمایلی به فروش بیت کوین های خود ندارند. اما نگرش خوش بینانه نهنگ ها، احتمال سقوط کاپیتولاسیون مانند قیمت را در کوتاه مدت کاهش می دهد.

آیا “قیمت واقعی” بیت کوین به زیر 3000 دلار کاهش یافت؟

تقریبا 24 ساعت پس از سقوط قیمت بیت کوین به سطح 3600 دلار، دوباره به سطح 4000 دلار برگشت و سرانجام در مدت یک ماه به منطقه 7000 دلار افزایش یافت.

طبق گزارش های قبلی، کاهش شدید قیمت از سطح 8000 دلار به سطح 3600 دلار در اثر نقدینگی بسیار بالا در صرافی های قراردادهای آتی و در راس آنها بیت مکس، رخ داد. بنابراین، معامله گرانی که بدهی زیادی داشتند به نقدینگی روی آوردند و باعث کاهش قیمت شدند. نهنگ ها نقشی در این کاهش قیمت نداشتند.

اقدام دارندگان بیت کوین به این نظریه اعتبار می بخشد که در وهله اول، قیمت بیت کوین هرگز به زیر 5000 دلار کاهش نخواهد یافت و سرمایه گذارانی که در منطقه 3000 تا 4000 دلار اقدام به خرید بیت کوین کرده اند، به این زودی اقدام به فروش نخواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. Mohamad می گوید

    Ok thank you
    Is creating opinion

  2. Mohamad می گوید

    Ok thank you