در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

60 درصد هک ارزهای دیجیتال توسط دو گروه انجام می شود

0 916

طبق یک گزارش خبری از چین الیسیس، 60 درصد هک های ارز دیجیتال (معادل بیش از 1 میلیارد دلار) تنها به وسیله ی دو گروه حرفه ای صورت گرفته اند.

هک ارزهای دیجیتال: یک فعالیت متمرکز

اگر از وجود سوء استفاده ها در بازار و استخراج متمرکز ارزها ناراحت هستید، مطمئنا علاقه ای به آن ندارید. هک ها دیگر توسط نوجوانان ده دوازده ساله و در یک اتاق انجام نمی گیرند. آنها با دقت بسیار برنامه ریزی شده و مورد تفکر قرار می گیرند. با این هدف که سرمایه ها را بدون عیب و نقص هک کنند.

طبق گزارش چین الیسیس، دو گروه حرفه ای (که آلفا و بتا نام دارند) مسئولیت حداقل 60 درصد از تمام هک های صرافی ها و خدمات نظارتی را به عهده دارند.

دیگر آن شخصی را که در وقت آزاد خود با استفاده از یک کامپیوتر قرضی اقدام به هک می کند را فراموش کنید. هک های صورت گرفته سازماندهی شده و متمرکز هستند.

طبق این گزارش، گروه بتا برای منافع شخصی فعالیت می کند. در حالی که هدف گروه آلفا نگران کننده تر و فراتر از تنها کسب پول است. این گزارش از بیان اهداف گروه ها اجتناب می ورزد و ذهن افراد را برای قضاوت درباره ی اهداف شیطانی آنان از قبیل تامین مالی تروریسم، قاچاق انسان و نابودی شبکه بیت کوین باز می گذارد.

پنهان سازی اثر

از آنجائی که هر دو گروه حرفه ای هستند، اقدامات فوق العاده ای را در جهت اختفای مسیر خود و پولی را که کلاهبرداری می کنند، انجام می دهند. آنها این امر را به وسیله ی انتقال سرمایه ها در میان شبکه ای از کیف پول ها و از طریق تاکتیک هایی مانند کریپتو داستینگ (crypto dusting) و کریپتو میکسرز (crypto mixers) انجام می دهند.

کریپتو داستینگ شبیه هرزنامه ایمیل است به جز بلاک چین. به این شکل که با مقدار کمی از پول های سرقت شده چندین کیف پول را هرز و فاسد می کند. در نتیجه اعتبار آدرس های گیرنده را تخریب می کند. از سوی دیگر، در تاکتیک کریپتو میکسینگ، توکن های آلوده با توکن های جدید از طریق صرافی ها تبادل می شوند.

طبق خبرگزاری وال استریت ژورنال، گروه آلفا، بلافاصله پس از هک به طور باور نکردنی با استفاده از 15000 جابجایی و به مدت 30 روز ارزهای دیجیتال را به پول نقد تبدیل کرد. از سوی دیگر، گروه بتا تمایل دارد ارزهای دیجیتالی که سرقت کرده را گاهی به مدت بیش از یک سال تا وقتی که آنها را به فروش برساند، نگهداری کند.

احتمال اشتباه بودن گزارش

چین الیسیس از اینکه احتمال دارد یافته های آنها در این گزارش اشتباه باشد، امتناع نورزید. هر چند به عنوان یک موسسه تحقیقاتی برجسته که دارای روابط دولتی است، همچنان کاربران بیت کوین را با همان تصور ناآشنایی که در ذهن آنهاست، آزاد می گذارد و بدین ترتیب سوالات زیادی را  از جمله چگونگی کنترل کل شبکه را در ذهن آنها بر می انگیزد.

اگر این دو گروه مسئول سرقت بیش از 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال باشند، آیا قادر به انجام فعالیت های شیطانی بیشتری مانند حمله 51 درصدی به شبکه بیت کوین نیز خواهند بود؟

در کل احتمال یک حمله ی 51 درصدی به شبکه بیت کوین کاملا بعید به نظر می رسد زیرا هزینه مورد نیاز برای انجام حمله از سود آن بیشتر خواهد بود. مگر هدف مجرم فراتر از پول باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.