در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ارزهایی که هدف حرکت افزایشی بعدی قرار دارند

0 1,284

اگر در سه ماهه چهارم سال 2018 به دنبال ارزهایی با عملکرد بهتر نسبت به بیت کوین هستید، ارزهای رمزنگاری او ای اکس(OAX)، هولو(HOT) و استلار(XLM) ارزش توجه را خواهند داشت.

ارزهایی با ارزش بازار پایین در مقابل ارزهایی با قیمت پایین(طرز فکر یک معامله گر)

طرز تفکر یک معامله گر در یک بازار افزایشی در مقابل یک بازار نزولی کاملا متفاوت است. در طول آخرین حرکت افزایشی بازار، دو نوع ارز تمایل به بالارفتن داشتند. آنهایی که دارای ارزش بازار بسیار پایین و در صرافی های بزرگ قرار داشتند و آنهایی که دارای قیمت بسیار پایین بودند.

ارزهایی که دارای ارزش بازار پایین، گروه های اختصاصی و اینکه در صرافی های بزرگ لیست شده اند باید در حرکت افزایشی بعدی در برابر خرید ارزهایی که دارای قیمت پایین هستند، هدف انتخاب قرار گیرند.

ارزهای رمزنگاری

ارز او ای اکس(OAX) دارای ارزش بازار بسیار پایین به همراه رویدادهای بزرگ ناشناخته در سه ماهه چهارم امسال است. این ارز باید عملکرد خیلی خوبی را در کوتاه مدت داشته باشد.

گرایش بازار از تابستان 2018 تا سه ماهه چهارم به تغییر ادامه داده است. با توجه به خصوصیت و تحلیل های فنی ارزهای رمزنگاری که به بروز حرکت افزایشی در ماه دسامبر اشاره داشت، این سوال در ذهن شکل می گیرد که چگونه شخصی می تواند از تغییر گرایش بازار منفعت ببرد؟

آخرین حرکت افزایشی در پایان سال 2017، افزایش چشمگیری را برای دو گونه ی اصلی ارزهای رمزنگاری در برداشت. هر دو نوع ارز، دارای قیمت بسیار پایین، بدون در نظر گرفتن ارزش بازار این ارزها بودند. نوع دیگر، ارزهایی بودند که دارای ارزش بازار بسیار پایین بودند. برای انتخاب هدف سرمایه گذاری، ارزهایی که ارزش بازار پایینی دارند، باید در مقابل آنهایی که قیمتشان پایین است، ترجیح داده شوند.

اکثر افرادی که به ارزهای رمزنگاری خو نگرفته اند، اهمیت ارزش بازار را در مقابل قیمت واقعی متوجه نمی شوند.

به عنوان مثال، 2 ارز رمزنگاری را در نظر بگیرید، یکی از آنها با نرخ 0.5 دلار و دیگری با نرخ 2 دلار در حال مبادله هستند. اولین ارز، ارزش بازاری به میزان 100 میلیون دلار و دومین دارای ارزش بازار 5 میلیون دلار است.

اگر طبق اعلام هر دو شرکت، قرار باشد آنها به اندازه 1 میلیون دلار تولید ارز داشته باشند، کدام ارز برای سرمایه گذاری بهتر خواهد بود؟

پاسخ ما ارز دوم با ارزش بازار 5 میلیون دلار و قیمت 2 دلار است. به این دلیل که اگر به اندازه 1 میلیون دلار از این ارز تولید شود، ارزش کلی بازار به 6 میلیون دلار افزایش پیدا می کند. این افزایش 20 درصدی ارزش بازار، قیمت ارز را از 2 دلار به 2.40 دلار افزایش خواهد داد.

ارز اول با ارزش بازار 100 میلیون دلار، اکنون دارای ارزش بازاری به میزان 101 میلیون دلار خواهد شد و قیمت آن از 0.50 دلار به 0.505 دلار افزایش خواهد یافت. اگر شما ارزی که دارای ارزش بازار پایین تری است را خریدید، 20 درصد سود خواهید کرد در مقایسه با ارزی که ارزش بازار بیشتری داشته و 2 درصد سود کرده است.

با توجه به اینکه سایر ویژگی های بین دو ارز مساوی باشند، همیشه بهتر است ارزی که دارای ارزش بازار پایین تر است را در مقابل ارزی که قیمت پایین تر دارد هدف انتخاب قرار داد.

او ای اکس، یک ارز دارای ارزش بازار پایین در صرافی بایننس است و به این دلیل و نیز دلایل بسیار دیگر، اولین هدف من جهت سرمایه گذاری است. برای کسانی که به دنبال ارزی با قیمت پایین تر و ارزش بازار بسیار بالاتری هستند، ارزهای هولو(HOT) و استلار(XLM) گزینه های فوق العاده ای هستند.

او ای اکس(OAX)

او ای ایکس

او ای اکس یکی از ارزهای کمتر شناخته شده و مطرح است. این یک دلیل خوب برای هدف قرار دادن این ارز قبل از اینکه شخصیت های حاضر در توئیتر و وال ها(سرمایه گذاران بزرگ) شروع به سرمایه گذاری در آن کنند، است.

ارز او ای اکس چیست که باعث شده صرافی بایننس آن را در لیست خود قرار دهد؟

در یک مصاحبه با گروه او ای اکس، رئیس این سازمان، وایلند چان گفت، او ای اکس قرار است تا پایان سال 2018 “با استفاده از اقدامات صورت گرفته در جهت ساخت یک راه حل مقیاس پذیر لایه 2، یک صرافی غیرمتمرکز و مستقل ارائه دهد.” این رویداد بسیار مهم نه در تقویم سایت های رمزنگاری و نه در فضای رمزنگاری موجود است.

مسئله ی حائز اهمیت در مورد صرافی غیر متمرکز “او کی اکس” این است که آنها قصد دارند یک سیستم با منظور “دفتر سفارش خارج از زنجیره ای، انجام سفارش خارج از زنجیره ای و عدم نظارت بر دارایی های کاربر” داشته باشند.

او ای اکس می تواند به عنوان راه  گشای مقیاس پذیری باشد که صرافی های غیر متمرکز(DEX) سال ها در جستجوی آن بوده اند. ارز او ای اکس بسیار بلند پروازانه عمل کرده و با قرار گرفتن در فهرست ارزهای بایننس، مشروعیت آن مورد چالش قرار نمیگیرد.

اولین نمونه صرافی غیرمتمرکز در ماه ژوئن انتشار یافت و از آن زمان توسعه دهندگان در حال تکمیل مسئله لایه 2 با استفاده از راه حل های خارج از زنجیره ای به منظور حل مشکلات موجود در عملکرد بلاک چین بوده اند.

رئیس فناوری او ای اکس گفت،

ما گام های بزرگی برداشته ایم… و انتظار می رود به زودی چند خبر بزرگ را اعلام کنیم که مسلما این ارز را به پیش خواهد راند.

امسال، او ای اکس با نرخ بالای 2.28 دلار مورد معامله قرار گرفت و از آن زمان به بعد به قیمت کمتر از 0.35 دلار سقوط کرده است. با توجه به اینکه پلتفرم آنها در حال ظهور است، اکنون زمان خوبی برای سرمایه گذاری در این ارز است. آینده او ای اکس بسیار درخشان به نظر می رسد. او ای اکس در نظر دارد یک نمونه اولیه از لایه 2 را تا پایان سوال 2018 ارائه دهد. صرافی غیرمتمرکز آنها دارای پتانسیلی جهت ایجاد تغییرات اساسی در جامعه صرافی ها و مشکلات مقیاس پذیری که با آن مواجه هستند، است.

ICO ها همگی در پایان سال 2017 مورد پذیرش شدیدی قرار گرفتند؛ با توجه به ظهور مقررات و سخت گیری های دولتی که اکنون در دست اقدام هستند، صرافی های غیرمتمرکز سوژه ی بعدی پذیرش گسترده خواهند بود. با توجه به اینکه صرافی های غیرمتمرکز در حال تبدیل به یک موضوع جدید و داغ هستند و بازار نزولی رو به اتمام است، ارز او ای اکس به طور آشکارا یک هدف خوب برای خرید و نگهداری توسط معامله گران و نیز سرمایه گذاران است.

هنگامی که جامعه رمزنگاری از اهمیت این پروژه آگاه شود، او ای اکس یکی از ارزهای متعددی است که می تواند به بیشترین قیمت خود در گذشته دست یابد.

هولو(HOT)

هولوچین

هولو چطور می تواند با سایر ارزهای رمزنگاری در این فضا رقابت کند؟

هولو دارای قیمتی پایین تر از او ای ایکس است اما ارزش بازار آن تقریبا 20 برابر آن است. به این معنی که اگر هر دو به یک مقدار افزایش ارزش داشته باشند هولوچین 5 درصد رشد خواهد داشت در حالی که او ای ایکس 100 درصد افزایش دارد.

این دلیل اصلی هدف قرار دادن ارزها با ارزش بازار کم با پلتفرم های در حال توسعه است که سبب می شود سرمایه  گذاری در آنها نسبت به یک ارز رمزنگاری با ارزش بازار بیش از 100 میلیون دلار، سود بیشتری داشته باشد.

با این حال هولو یک ویژگی منحصر بفرد را در بایننس به عنوان ارزانترین ارز دارد(با این وجود ارزش بازار زیادی دارد). هولو به عنوان ارزانترین ارز بایننس شناخته می شود و بنابراین به احتمال زیاد در صورت کمی افزایش، حرکت سرمایه به سمت آن شدت می یابد.

درک و آگاهی از ارزش بازار سبب می شود افرادی که بین هولوچین و او ای ایکس قصد انتخاب دارند، او ای ایکس را به راحتی انتخاب کنند. با این حال هنگام سرمایه گذاری این نکته نیز مهم است که فراتر از ارزش بازار را نیز بررسی کنید. تیم توسعه به چه شکل است؟ محصول یا پلتفرم آن چیست؟

هولو دارای سرویس میزبانی، مالکیت و مدیریت توزیع شده بین کاربران است. هدف هولو تسهیل تجارت و ایجاد جوامعی برای الگوی آینده اینترنت است. این اهداف عجیب به نظر می رسد، اما تیم همچنان با نقشه راه خود به جلو می رود. برای کسانی که منتظر سرمایه گذاری در ارزی هستند که می تواند در چند ماه آینده با یک هجوم سرمایه مواجه شود، هولو می تواند انتخاب بدی نباشد. او ای ایکس احتمالا سود بیشتری را نسبت به ارزهایی با ارزش بازار بالاتر مانند هولو کسب می کند. با این حال برای کسب سود در کوتاه مدت تنوع نباید نادیده گرفته شود.

استلار(XLM)

استلار

استلار این هفته اعلام کرد که 125 میلیون دلار را از طریق کیف پول بلاک چین در یک طرح ایردراپ اهدا می کند.

این خبر همراه با احتمال قریب الوقوع اضافه شدن آن به صرافی کوین بیس موجب می شود که این ارز در کوتاه مدت به شدت مورد توجه قرار گیرد. استلار با قرار گرفتن در بین 10 ارز برتر و قیمت کمتر از یک دلار می تواند سود قابل توجهی داشته باشد.

با این حال انتظار یک افزایش فوق العاده از ارزی با ارزش بازار بیش از یک میلیارد دلار به نظر بعید می رسد. می توان یک افزایش سود را پس از لیست شدن در کوین بیس انتظار داشت، اما این سود نیازمند نگه داشتن آن در حال حاضر است.

با وجود این که بعید است استلار دستاوردهایی مانند ارزهایی که ارزش بازاری کمتر از 10 میلیون دلار دارند کسب کند، اما توسعه ای که خواهد داشت بسیار هیجان انگیز است.

استلار در یک همکاری با IBM به آنها اجازه داد تا با استفاده از شبکه استلار شفافیت بیشتری را برای ساختار پرداخت خود ایجاد کنند. تحلیلگران پیش بینی می کنند که این همکاری می تواند جایگزین ساختار فعلی SWIFT/IBAN به عنوان استاندارد جهانی شود. اگر این همکاری نتایج مناسبی داشته باشد، استلار پتانسیل افزایشی فوق العاده خواهد داشت علیرغم این که ارزی رمزنگاری با ارزش بازار بیش از 1 میلیارد دلار باشد.

یکی دیگر از مشارکت های استلار با شرکت وردیوم است. این یک از مشارکت های بیشمار استلار است که آن را برای سرمایه گذاری در بلند مدت و کوتاه مدت مناسب ساخته است.

پروژه استلار با استلار ایکس نیز در حال انجام است. این نسخه استلار DEX نام دارد. از جمله دیگر پروژه های استلار:

  •  پروژه گاردن که به کاربران اجازه می دهد تا از تلفن خود به عنوان یک نقطه دسترسی استفاده کنند و در ازای استفاده از داده ها استلار پاداش بگیرند.
  •  تیل بیلی که یک نسخه از استلار در سیستم فروش است. این سیستم باعث کاهش استفاده از کاغذ می شود.
  •  اسمارت لند که به نظر می رسد طرح توکنی کردن زمین های کشاورزی در شبکه استلار است.
  •  رمیت یکی از شبکه های اصلی انتقالات در آفریقا است که اجازه انتقال وجوه را می دهد. این شرکت با استلار همکاری کرده و دارای شعبه هایی در کنیا، رواندا، و بسیاری دیگر از کشورهای آفریقایی است.

لیست مشارکت و موارد استفاده از استلار هنوز هم ادامه دارد. استلار در مقایسه با سایر 10 ارز برتر گزینه مناسبی برای نگهداری طولانی مدت است. با این حال برای داشتن سود قابل توجه در کوتاه مدت ارزهای رمزنگاری با ارزش بازار کمتر و قابلیت ها و اخبار مهم، به نظر گزینه های بهتری هستند.

رتبه بندی ارزها از لحاظ میزان ریسک

موج پول های جدید که به فضای رمزنگاری وارد می شود، در یکی از این دو مکان خلاصه می شوند: ارزهای بسیار کم قیمت یا دارای ارزش بازار پایین. با توجه به درصد سودی که می خواهیم کسب کنیم، همیشه بهتر است ارزهایی را که دارای ارزش بازار پایین هستند را هدف سرمایه گذاری قرار دهیم و نه فقط ارزهای کم قیمت را.

به این دلیل ارز او ای اکس به همراه صرافی غیرمتمرکز آن و قرار داشتن در فهرست بایننس به عنوان یکی از ارزهایی که دارای پایین ترین ارزش بازار است، ارز محبوب این هفته انتخاب شده است. با وجود آگاهی اندک عموم از اخبار مربوط به او ای اکس، این ارز می تواند یکی از مهم ترین ارزهای سود آور در سه ماهه چهارم سال 2018 باشد. اگر او ای اکس سه ماهه چهارم امسال را با ارزش بازاری به میزان 28 میلیون دلار به پایان برساند، این ارز بیش از 200 درصد برای افرادی که این مقاله را می خوانند، سود خواهد کرد.

هولو احتمالا هدف پول های هنگفت که به دنبال ارزهای ارزان در صرافی های بزرگ هستند، باشد. هنگامی که آنها متوجه شدند “ارزش بازار” چیست، احتمالا موقعیت خود را تغییر دهند. ارز هولو یک گزینه عالی است. اما در مورد ارزهای رمزنگاری که از ارزش آنها کاسته شده است، گزینه های بهتری نیز وجود دارند.

شاید استلار یکی از ده ارز برتر باشد اما با توجه به قریب الوقوع بودن قرارگیری آن در لیست صرافی کوین بیس و همچنین وجود مشارکت ها احتمالا در کوتاه مدت سودهای مثبتی را ارائه دهد. این ارز مهم است زیرا در سرمایه گذاری بلند مدت نیز موفق است. سودهای کوتاه مدت آن احتمالا برای افرادی که در ارزهایی دارای ارزش بازار پایین سرمایه گذاری کرده اند، پایین باشد اما موفقیت تضمینی آنها در طولانی مدت میزان ریسک را در سرمایه گذاری کاهش می دهد.

کسانی که خطرپذیری بالاتری دارند، برای داشتن سود بیشتر باید او ای ایکس را هدف قرار دهند. افرادی که به دنبال گزینه های امن تری برای انتخاب هستند که هنوز هم می تواند سود مناسبی داشته باشد، باید به سراغ استلار بروند. برای کسانی که می خواهند یک سود مناسب داشته باشند هولوچین می تواند انتخاب خوبی باشد، اما او ای ایکس احتمالا همچنان بازدهی بهتری را بر اساس ارزش بازار خود دارد.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.