در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

راه کارهای صرافی ها برای کسب درآمد بیشتر

0 1,499

با توجه به کاهش حدود 80 درصدی حجم مبادلات و قیمت ها از ژانویه سال جاری، بعضی از صرافی های بزرگ روش های خاص و چالش برانگیزی را برای کسب سود در نظر گرفته اند.
هزینه ثبت نام برای ورود به لیست: پرداخت کن تا وارد شوی
سیاست پرداخت هزینه(چوب) برای ورود(هویج). صرافی های ارزهای رمزنگاری راه هایی را برای دریافت هزینه های خود پیدا کرده اند.
صرافی هایی مانند بایننس (بزرگترین صرافی از نظر حجم مبادلات) و کوکوین، سیستم لیست هزینه های متغییر را به کار گرفته اند. هر دو این صرافی ها می گویند هزینه ثبت نام و ورود به لیست، بر اساس اعتبار و مقبولیت پروژه است. مدیرعامل بایننس، چانگ چنگ ژائو، با صراحت عنوان کرد که ما ارزهای بی ارزش را وارد لیست نخواهیم کرد، حتی اگر آنها 4000 بیت کوین برای ورود به لیست پرداخت کنند.
این صحبت به دنبال ادعای کریستوفر فرانکو، موسس و رئیس شرکت استارتاپ بلاک چین ارز Expanse، که گفته بود برای ورود به لیست بایننس 400 بیت کوین (معادل 2.6 میلیون دلار در آن زمان) از او خواسته شده است. وی همچنین گفت که کوکوین نیز از وی 50 بیت کوین برای ورود به لیست مطالبه کرده است. هر چند هر دو صرافی این ادعا را رد می کنند، اما بایننس اعلام کرده که هزینه ورود به لیست بسته به کیفیت پروژه متفاوت است.
ارزهای مختلف که در انواع پلتفرم های تجاری در حال فعالیت هستند، در هر کدام براساس ساختار متفاوتی هزینه پرداخت کرده اند. این پلتفرم ها(صرافی ها) در منافع و سود با نهادهایی که به عنوان کارگزاری، محافظ و گاهی به عنوان نگهدارنده ارز عمل می کنند، متفاوت اند. هزینه ثابت و بدون تغییر در این نهادها برای اجتناب از این تصور است که برای ورود به لیست، یک شرکت چقدر پول پرداخت کرده است.
OKex، دومین صرافی بزرگ دنیای ارزهای رمزنگاری، هیچ هزینه ای برای ورود به لیست نمی گیرد. با این حال متقاضیان بایستی در گسترش و ساخت کاربران بیشتر برای این پلتفرم، شراکت کنند. این شامل همراه آوردن و وارد کردن 50000 کاربر جدید است که باید حداقل 20000 نفر آنها فعال باشند. یک کاربر فعال شخصی است که حداقل معادل 1 اتریوم در حساب کاربری خود موجودی داشته باشد و به طور منظم مبادلات انجام دهد.
OKex همچنین اجازه رای دادن به توکن های جدید لیست شده را در صورت داشتن توکن های قبلی در این صرافی را می دهد. Bitfinex نیز از این تاکتیک استفاده می کند که با تشویق کاربران خود به انجام مبادلات بیشتر، این امکان را به آنها می دهد تا بتوانند ارز جدیدی که می تواند وارد لیست شود را انتخاب کنند.
کاسپر راسمسن، مدیر ارتباطات صرافی Bitfinex می گوید:

ما از پروژه های جدید حمایت می کنیم. ما درحال بررسی روش های مختلفی هستیم که چگونه ممکن است این اکوسیستم تکامل و گسترش یابد.

باینانس نیز از پروژه هایی که ارز خود را تحت اکوسیستم آنها قرار می دهند، حمایت می کند. ژائو می گوید افرادی که به ما کمک می کنند را فراموش نمی کنیم.
با وجود تعداد زیاد توکن های موجود و علارغم محدود بودن توکن های با ارزش، عجیب است که پلتفرم های مبادلاتی حق انتخاب دارند. هر ارزی که بتواند سود بیشتری را عاید کند، در جدول بالاتر از ارزی قرار می گیرد که این توانایی را نداشته باشد.
در واقع می توان گفت اگر بیت کوین امروز به بازار عرضه شود، بعید به نظر می رسد که با استقبال و توجه مواجه شود.
در نهایت پرسش نهایی برای کسانی که به دنبال وارد کردن ارز خود به لیست صرافی ها هستند این است که آیا هزینه عظیم برای ورود به لیست جهت ایجاد یک مدل کسب و کار جدید واقعا ارزش دارد.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.