در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آفلاین شدن وب سایت صرافی بیت‌فارکس و احتمال کلاهبرداری آن

0 666

صرافی بیت‌فارکس ( BitForex) برداشت های خود را از چهار روز پیش بدون ذکر دلیل متوقف کرده است. در روز قبل از توقف برداشت ها، این صرافی مستقر در هنگ کنگ حدود 56 میلیون دلار ارز رمزنگاری را از کیف پول های خود خارج کرده است.

کارآگاه بلاک چین به نام “ZachXBT” در پستی در 23 فوریه نوشت که قبل از توقف برداشت های کاربران، سه کیف پول گرم بیت‌فارکس حدود 56.5 میلیون دلار ارز رمزنگاری خروجی داشته اند.

بیت‌فارکس

حساب ایکس این صرافی از ماه مه 2023 به روزرسانی نشده است. کاربران بیت‌فارکس در کانال رسمی این صرافی در تلگرام مشکلاتی را (از عدم امکان ورود به حساب هایشان گرفته تا عدم نمایش دارایی هایشان در داشبورد) گزارش دادند. چندین کاربر یک صفحه را به اشتراک گذاشتند که نشان می دهد دسترسی به وب سایت بیت‌فارکس مسدود شده است.

کوین تلگراف سعی کرد وب سایت بیت‌فارکس  را باز کند، اما با همین مشکل مواجه شد. با این حال، برخی از صفحات خاص وب سایت این صرافی در زمان النتشار این مطلب هنوز فعال بودند.  برای مثال، اعلامیه 31 ژانویه مبنی بر این که جیسون لو (مدیرعامل آن) این صرافی را ترک کرده، هنوز در روی وب سایت نمایش داده می شد.

حذف اطلاعات بیت‌فارکس از کوین‌مارکت‌کپ

بیت‌فارکس در سپتامبر 2023 از لحاظ سرمایه در بین صرافی های پیشرو بود و حجم معاملات روزانه آن در حدود 2.6 میلیارد دلار بود. در حال حاضر، وب سایت کوین‌مارکت‌کپ بیت‌فارکس را از فهرست صرافی های خود حذف کرده و داده های آن را نشان نمی دهد.

آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) در آوریل 2023 بیت‌فارکس را به نقض قوانین تسویه وجوه این کشور متهم کرد. به گفته FSA، این صرافی بدون مجوز رسمی در ژاپن فعالیت داشته است. اما از آن زمان به بعد، نهادهای نظارتی یا رسانه ها هیچ توجهی به فعالیت های بیت‌فارکس نکرده اند. 

AAX در حال انتقال دارایی ها

هفته گذشته صرافی “اتم اَسِت اکسچنج یا AAX” حدود 55.6 میلیون دلار اتریوم را از کیف پول خود منتقل کرد. صرافی AAX تمام عملیات خود را در 13 نوامبر 2022 (تنها دو روز پس از اعلام ورشکستگی اف‌تی‌ایکس) متوقف کرد. پس از تعطیلی آن، پلیس هنگ کنگ ثور چان (مدیر عامل سابق AAX) و هاومینگ لیانگ (عضو هیئت مدیره) را در سال 2022 دستگیر کرد.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

اما موسس صرافی AAX که هویتش هنوز مشخص نشده، با 230 میلیون دلار هنگ کنگ (29.41 میلیون دلار آمریکا) متعلق به کاربران و کلیدهای خصوصی کیف پول این صرافی متواری شده و هنوز ردی از وی پیدا نشده است.

اولتیماتوم هنگ کنگ به صرافی های ارز رمزنگاری

صرافی های ارز رمزنگاری مستقر در هنگ کنگ تا 29 فوریه برای اخذ مجوز پلتفرم معاملات دارایی های دیجیتال (VATP) از کمیسیون معاملات آتی و اوراق بهادار (SFC) این کشور فرصت دارند، در غیر این صورت باید کسب و کار خود را تعطیل کنند و ظرف سه ماه از این منطقه خارج شوند.

تا 26 فوریه، 18 صرافی ارز رمزنگاری، از جمله اوکی‌ایکس، کریپتو دات کام، بای‌بیت وHKVAX مرتبط با بایننس، درخواست های خود را در SFC برای اخذ مجوز فعالیت ثبت کرده اند. صرافی های ارز رمزنگاری پس از دریافت مجوز می توانند معاملات بیت کوین و اتریوم را به سرمایه گذاران خُرد ارائه دهند. مجوز معاملات آلت کوین ها و ارزهای پایدار مختلف در حال حاضر توسط SFC در دست بررسی است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

در حال حاضر، OSL و هشکی (HashKey) تنها صرافی هایی هستند که مجوز فعالیت VATP در هنگ کنگ را دریافت کرده اند. براساس گزارش های محلی، صرافی هایی که الزامات VATP را رعایت نکنند باید تا 31 ماه مه تمام فعالیت های خود را متوقف کنند. همچنین، صرافی هایی که درخواست های VATP آنها توسط SFC رد شده، نیز باید ظرف سه ماه این کشور را ترک کنند.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.