در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .
Bitcoin
$8,884.49
+0.9%
Ethereum
$232.60
+1.97%
Ripple
$0.24
+3.11%
Bitcoin Cash \/ BCC
$329.80
+3.24%
Litecoin
$63.21
+2.27%
EOS
$3.66
+2.61%
Binance Coin
$19.45
+4.44%
Tether
$1.00
+0.1%
Stellar
$0.06
+3.58%
Cardano
$0.05
+2.94%
Tronix
$0.02
+4.61%
Monero
$71.60
+0.25%
DigitalCash
$91.30
+7.98%
Tezos
$2.92
+2.97%
Ethereum Classic
$7.93
+2.35%
NEO
$11.55
+3.59%
Maker
$577.78
+4.37%
Ontology
$0.71
+0.66%
ZCash
$54.13
+5.25%
Dogecoin
$0.00
+3.85%

قراردادهای هوشمند به یک ابزار ضرروی برای کسب و کار تبدیل می شوند

0 379

قراردادهای هوشمند به بخش مهمی از انجام کسب و کار تبدیل می شوند. در فضای جهانی پرداخت حقوق، این فناوری می تواند شرکت ها را از دردسرهای سیستم بیهوده دیوان سالاری(یک سیستم دولتی که در آن بیشتر تصمیمات مهم به جای این که توسط نماینده منتخب اتخاذ شود، توسط مقامات دولتی اتخاذ می شود) خلاص کند.
دنیای کسب و کار بیش از پیش در حال جهانی شدن است، اما بعضی از مرزها همچنان در برابر آن مقاومت می کنند. قوانین، دستورالعمل ها و شیوه هایی که آن ها را مجبور به تغییر از یک کشور به کشوری دیگر می کنند، باعث شده کسب و کار جهانی به طور غیرضروری پیچیده شود.
این پیچیدگی منجر به اتلاف ساعات کاری زیادی می شود. این ساعات، صرف تلاش برای مطابقت با قوانین مختلف و اطمینان از اینکه آیا قراردادهایی که با آن سروکار دارید قابل اجرا هستند، می شود. با این حال، یک سیستم جهانی جایگزین که هم ارزان تر و هم کارآمدتر است، بر پایه ی قراردادهای هوشمند در حال ظهور می باشد.

یک جایگزین جهانی برای دیوان سالاری قدیمی
قراردادهای هوشمند، یک سیستم دیجیتال بومی هستند که برای دنیای کسب و کار مدرن مناسب تراند. این سیستم در هر جای جهان یکسان کار می کند و مداخله در نحوه ی عملکرد آن تقریبا غیرممکن است.
از آنجائی که قراردادهای هوشمند در بسیاری از موارد به صورت خودکار با نرم افزار اجرا می شوند، غیر قابل رشوه گیری هستند. علاوه بر این، آن ها بر روی شبکه بلاک چین اجرا می شوند و از این بابت که اطلاعات نمی توانند دستکاری شوند، قابل اطمینان هستند. قیمت اجرای یک قرارداد هوشمند کمتر و سریع تر از محضری کردن اسناد است.
دلایل زیادی وجود دارد که قراردادهای هوشمند و بلاک چین احتمالا به بخش بزرگی از انجام کسب و کار در آینده تبدیل شوند.

قراردادهای هوشمند در پرداخت حقوق بین الملل به کار گرفته می شوند
یکی از جنبه های کسب و کار جهانی که به طور شدیدی توسط سیستم از هم گسیخته دیوان سالاری ضربه دیده است، لیست حقوق می باشد. سیستم های مورد استفاده ی فعلی از قوانین و مقررات از هم گسیخته، ارتباطات ناکارآمد و واسطه ها رنج می برند. این مشکلات در ایجاد شدن یک سیستم به طور غیرضروری پیچیده و در نتیجه مستعد به خطا، کمک می کنند.
قراردادهای هوشمند به منظور رفع این مشکل توسط شرکت استارت آپ آمریکایی هوراسپی مورد استفاده قرار گرفته اند. این سیستم به منظور زدودن واسطه ها، افزایش کارآمدی و ساده سازی رویه ها(اتلاف ساعات کاری کمتر) است. اکثریت قریب به اتفاق سازمان ها با یک ارائه دهنده لیست حقوق جهانی قرارداد نمی بندند بلکه از یک جمع کننده(aggregator) لیست حقوق جهانی استفاده می کنند. واسطه ها که همان جمع کننده هستند، بدون در نظر گرفتن کیفیت خدمات، کمترین پیشنهاد کننده قیمتی را در هر کشور به کار می گیرند.
علاوه بر این، این جمع کنندگان(aggregators) هزینه قابل توجهی را برای حق بیمه خدمات، پرداخت می کنند و طبق گزارش رسمی هوراس، قراردادهای هوشمند در نقطه مقابل 50 الی 80 درصد نسبت به آن ها ارزان تر خواهند بود. قراردادهای هوشمند اکثر فرآیندها را به صورت خودکار درخواهند آورد و بخشی از فرآیند را که همچنان به صورت دستی است را طوری که احتمال به وقوع پیوستن اشتباهات کمتری وجود داشته باشد، ساده سازی می کنند.
یکی دیگر از مزیت های بزرگ قراردادهای هوشمند، چگونگی تعامل مستقیم و سریع آن ها با وجوه مالی است. به جای استفاده از انتقالات سیمی که مسلما کند و گران هستند، این سیستم برای پرداخت ها از توکن استفاده می کند. این تراکنش ها به لطف بلاک چین اییاس خیلی ارزان تر و سریع تر انجام می گیرند.
دقیقا مثل اغلب خدمات مبتنی بر بلاک چین، شما به منظور استفاده از هوراسپی به توکن نیاز دارید. سازمان ها برای هر کارمندی که می خواهند حقوقش را به وسیله ی این سیستم پرداخت کنند به یک توکن هوراس نیاز دارند. تراکنش ها از طریق توکن های ثانویه ای به نام اییاس کش(esoCASH) انجام می شوند(که قبل از تغییر برند، دلارهای هوراس نام داشتند).

امنیت
کاهش استفاده از واسطه ها و ماهیت جهانی قراردادهای هوشمند به آن ها پتانسیل بسیار خوبی اعطا کرده است. بخشی از آن، به طرق مختلف و به طور چشمگیری بهبود سیستم دیوان سالاری را در آینده به همراه دارد، که یکی از این موارد امنیت اطلاعات است.
در این سیستم، از اطلاعات نسخه هایی زیادی کپی گرفته شده و ذخیره می شوند. در نتیجه، حتی اگر یک سیستم به خطر بیافتد و اسناد ویرایش شود، نسخه های اصلی همچنان قابل بازیابی خواهند بود. اطلاعات معمولا در چنین سیستم هایی نیز به خوبی رمزنویسی می شوند. علاوه بر این، حتی اگر اطلاعات خارج از زنجیره ذخیره شوند، معمولا در شبکه بلاک چین نیز تایید می شوند.
بعلاوه، قابلیت مدیریت کلید بلاک چین، امنیت و راحتی بیشتر را فراهم می کند. همه ی این موارد، سرویس هایی همچون هوراسپی را از همتایان متمرکز خود که مستعد به هک هستند، بسیار امن تر می کنند.

منبع Bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.