در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش 100 درصدی قیمت چین لینک از ابتدای سال؛ علت افزایش اخیر چه بود؟

0 1,173

چین لینک به عنوان یکی از سودآورترین دارایی ها در بازار ارزهای رمزنگاری و بازار سنتی در سال 2020 معرفی شده است. این ارز به این ترتیب توانسته بیت کوین را پشت سر بگذارد.

تقاضا برای چین لینک پس از آن افزایش یافت که یک شرکت سرمایه گذاری آمریکایی پیشنهاد استفاده از چین لینک را به عنوان وثیقه برای حفظ ارزش ارز پایدار DAI ارائه داد.

چین لینک سطوح حمایت مهم را شکسته و به دنبال ادامه روند صعودی خود است. با این حال ادامه این روند ریسک زیادی دارد.

چین لینک نسبت به پایین ترین قیمت خود در اواسط ماه مارس، بیش از 180 درصد افزایش یافته است و توانسته ارزهای رمزنگاری برتری مثل بیت کوین و اتریوم را شکست دهد.

قیمت چین لینک در روز شنبه به حدود 3.84 دلار رسید. این اتفاق پس از آن افتاد که شرکت سرمایه گذاری ParaFi Capital، یکی از شرکت های سرمایه گذاری که از پلتفرم محبوب MakerDAO پشتیبانی می کند، پیشنهاد داد تا از ارز رمزنگاری چین لینک به عنوان وثیقه برای ارز پایدار DAI استفاده کنند.

این شرکت خاطر نشان کرد که چین لینک ارزش بازار، جریان نقدینگی و جذابیت معاملاتی بالایی دارد. این ویژگی ها می تواند به DAI در حفظ ارزش یک دلاری خود کمک کند. ParaFi نوشت:

ارزش بازار چین لینک بیش از 1 میلیارد دلار بوده و همچنین یکی توکن های ERC20 با جریان نقدینگی بالا است. این یک توکن نسبتا غیرمتمرکز است و امکان این که وارد لیست سیاه شود وجود ندارد.

این گمانه زنی ها باعث شده تا کاربران بیشتری وارد شبکه چین لینک شوند. هفته گذشته تعداد کیف پول های چین لینک به طور متوسط در هر روز 1400 عدد افزایش یافته است. این روند باعث شده تا تحلیلگران ادامه روند صعودی چین لینک را پیش بینی کنند.

افزایش 100 درصدی قیمت چین لینک از ابتدای سال

پیش بینی قیمت چین لینک دست کم در کوتاه مدت تقریبا دقیق خواهد بود. قیمت این ارز طی 24 ساعت گذشته تا 6.26 درصد افزایش یافت و در بالاترین سطح خود به قیمت 3.79 دلار رسید. این حرکت نشان می دهد که معامله گران تمایل به حفظ قیمت چین لینک، بالاتر از سطوح حمایت اصلی دارند. قیمت چین لینک از ابتدای سال میلادی بیش از 100 درصد افزایش یافته است. در مقایسه، قیمت بیت کوین طی مدت مشابه 0.21 درصد کاهش یافته است.

قیمت چین لینک

دستاوردهای چین لینک نیز باعث شده تا قیمت این ارز بالاتر از میانگین متحرک بلند مدت 200 روز قرار گیرد. خط آبی در نمودار بالا در حال حاضر احتمالا به عنوان سطح حمایت روانشناختی عمل می کند(سطح فیبوناچی 61.8 درصد). سطح که موج خرید را وارد عمل خواهد شد. این امر باعث می شود تا چین لینک دوباره سطح مقاومت 4.1 دلار را آزمایش کند. در صورت عبور قیمت از این سطح مقاومت، هدف بعدی چین لینک سطح 4.81 دلار خواهد بود.

خطر سقوط قیمت چین لینک

علیرغم افزایش قیمت چین لینک، اما این ارز همچنان در معرض خطر کاهش قیمت قرار دارد. زمانی که تاثیر اعلامیه MakerDAO کم رنگ شود، معامله گران موقعیت خود را از چین لینک به سمت ارزهای فیات یا بیت کوین تغییر می دهند. بخشی از این تغییر موقعیت به خاطر ویروس کرونا است که باعث شده تقاضا برای دلار در بین سرمایه گذاران خرد و کلان افزایش یابد.

دلیل دیگر برای احتمال نزولی شدن روند در میان مدت، می تواند حجم کم باشد. قیمت ارز رمزنگاری کمی افزایش یافته، اما حجم معاملات ناچیز است. این نشان می دهد که در روند صعودی، تعداد کمتری از معامله گران وارد بازار می شوند.

بنابراین حفظ حد ضرر در موقعیت های صعودی برای به حداقل رساندن ریسک، در صورت معکوس شدن روند، ضروری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.