در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

انتقال حدود 30000 بیت کوین از صرافی کوین بیس به آدرس های ناشناس

0 1,058

احتمالا خریداران بزرگ دوباره به بیت کوین علاقه مند شده اند، چون داده ها خروج تعداد زیادی از این ارز را از صرافی بزرگ کوین بیس نشان می دهند.

طبق داده های ارائه شده توسط وب سایت های ردیابی تراکنش های بزرگ از جمله وال آلرت و کریپتوکوانت، یک کیف پول ناشناس در 11 مارس تقریبا 30000 بیت کوین از این پلتفرم آمریکایی دریافت کرده است.

خروج بیت کوین از کوین بیس پرو

این خرید بزرگ در قالب سه تراکنش جداگانه در کوین بیس پرو (بازوی سرمایه گذاری حرفه ای صرافی کوین بیس) انجام شد. طبق داده های وال آلرت، این سه تراکنش به ترتیب حاوی 9843، 9901 و 9867 و در مجموع 29620 کوین بودند.

کوین بیس
سه تراکنش بزرگ بیت کوین

در حالی که این خرید بزرگ هیچ تاثیری بر عملکرد قیمت نداشته، اگر به عنوان یک خرید واقعی و نه یک تراکنش داخلی تایید شود، به این معنی است که یک شخص بیش از 1.1 میلیارد دلار بیت کوین را با  قیمت حدود 39000 دلار خریداری کرده است. با توجه به موجودی کوین بیس پرو، این تراکنش ها به سرعت تکمیل شده اند.

قبل از آن، وال آلرت همچنین متوجه شد که در دو تراکنش در مجموع 2102 بیت کوین از کیف پول های ناشناس به کوین بیس منتقل شده است. این دو تراکنش به ترتیب حاوی 1440 و 662 کوین بودند.

بعلاوه، موجودی بیت کوین صرافی ها هم در این ماه و هم در ماه گذشته به کاهش خود ادامه داده و بار دیگر به پایین ترین سطح چند ساله خود رسیده است.

براساس داده های کریپتوکوانت، مجموع موجودی بیت کوین در 21 صرافی ارز رمزنگاری تا روز جمعه 11 مارس (20 اسفند) به 2.357 میلیون کوین رسید.

صرافی
موجودی بیت کوین در تمام صرافی های

شاخص امتیاز روند انباشت ( Accumulation Trend Score) شرکت تحلیلی گلس نود نشان می دهد که بازار در وضعیت بلاتکلیفی و عدم اطمینان بوده و هنوز به سمت انباشت متمایل نشده است.

علاقه پایین به بیت کوین

با نگاهی به علاقه به بیت کوین فراتر از کاربران صرافی، مشخص می شود که کسانی که خرید می کنند، سرمایه گذاران مبتدی نیستند.

براساس داده های گوگل ترندز (Google Trends)، درخواست های جستجو برای بیت کوین در سطح پایین باقی مانده و تغییرات زیادی در نیمه دوم سال 2021 نداشته است.

تنها سقوط قیمت به زیر سطح 30000 دلار در ماه مه 2021 توانست توجه نهادهای بزرگ را جلب کند. تاکنون، این روند با توجه به رویدادهای ژئوپلیتیکی، هیچ نشانه ای از تغییر را نشان نمی دهد.

به طور نسبی، مرجع بیشترین درخواست ها در 12 ماه گذشته السالوادور بوده که در سال 2021 بیت کوین را پول قانونی اعلام کرد.

گوگل
جستجوی جهانی برای بیت کوین

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در 9 مارس خیلی سریع به بالای سطح 40000 دلار رسید و تا سطح 42500 دلار افزایش یافت. اما این روند صعودی کوتاه مدت بود و قیمت طی دو روز با بیش از 8 درصد کاهش به حدود سطح 38300 دلار رسید. در زمان انتشار این مطلب، بیت کوین در حدود سطح 39100 دلار معامله می شد.


منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.