در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

با بیت کوین نوشابه بخرید

0 1,296

یک مانع بزرگ بر سر راه پذیرش عمومی بیت کوین جهت تبدیل شدن آن به یک سیستم پرداخت، عدم کاربردی بودن و یا نبود سیستمی وابسته به آن برای انجام پرداخت ها با مبالغ کم و به صورت فوری است. یک هکر سخت افزار اسپانیایی این نگرانی را به وسیله ی استفاده از دستگاه فروش خودکار که می تواند تراکنش های بیت کوین را از طریق شبکه لایتنینگ پذیرا باشد، چاره جویی کرد.

دستگاه های پرداخت خودکار احتمالا نهایی ترین روش برای پرداخت مبالغ کم هستند. بازار این دستگاهها معمولا شامل کالاهای کم قیمت و جهت برآوردن نیاز های فوری مشتریان برای خرید محصولات می باشد.

در زمان نگارش این مقاله، هزینه انجام تراکنش بیت کوین  0.23 دلار است و این مقدار برای انجام پرداخت هایی مبالغ کم، به صرفه نیست. هنگام تقاضای بالا، این هزینه حتی می تواند بیشتر باشد تا قرار گرفتن در بلاک بعدی را ضمانت کند و حتی، تایید تراکنش ممکن است بیشتر از 10 دقیقه زمان ببرد.

یک قهرمان جدید

شبکه لایتنینگ اغلب مرهمی بر دردهای رو به افزایش بیت کوین (حداقل تعدادی از آنها) است. شبکه ی لایتنینگ اخیرا موج هایی را در بازار بوجود آورده است. ماه گذشته، کوین گیت اعلام کرد همه ی 4000 تاجر آن قبول کرده اند پرداخت ها از طریق شبکه لایتنینگ انجام شوند. یک کافه سوئیسی همچنین اظهار داشت سفارش و پرداخت از طریق شبکه لایتنینگ امکان پذیر است.

شبکه لایتنینگ به وسیله ی ایجاد یک لایه بر روی بلاک چین بیت کوین کار می کند و به این وسیله این امکان را فراهم می کند تا چندین تراکنش، قبل از اینکه منجر به نوشته شدن تراکنش های ترکیبی(compound) بر روی زنجیره ی اصلی شوند، بر روی کانال اتفاق انجام شوند . در تئوری این کار انجام تراکنش ها را به صورت فوری و به همراه هزینه های بسیار کم  مقدور می سازد. این کار باعث می شود انجام پرداخت های کوچک با استفاده از بیت کوین ممکن شوند.

دستگاه های فروش خودکار

بنابراین چگونه این کار برای دستگاه فروش خودکار آزمایشی ما مقدور خواهد بود؟ به نظر می رسد خیلی خوب. ریکاردو ریس، هکر سخت افزاری اسپانیایی یک دستگاه فروش خودکار آزمایشی را تولید کرده است که پرداخت های بیت کوین را از طریق شبکه لایتنینگ فراهم می کند. مشتری به منظور انجام پرداخت از کیف پولی که شبکه لایتنینگ آن فعال می باشد یک بارکد را اسکن می کند. سپس آن یک شیشه نوشابه یخ را تحویل شما می دهد.

بدیهی است که به عنوان یک دستگاه فروش خودکار جدید، این دستگاه دارای محدودیت هایی نیز می باشد، اما هدف از ساخت این دستگاه مسلما این نبوده است. این دستگاه می تواند تسهیلاتی را فراهم کند که پرداخت ها در ماشین های فروش تجاری با سهولت و سرعت با تکنولوژی فعلی انجام شود.

ماشین های فروش مدرن شبکه را قادر می سازد تا از راه دور موجودی را بررسی نماید. استفاده از آنها امکان استفاده و پرداخت از طریق شبکه لایتنینگ را فراهم می کند و به این ترتیب می تواند هم فروش بیت کوین را افزایش دهد و هم سرعت پذیرش آن را تسریع نماید.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.