در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شفافیت و انعطاف پذیری، نقاط قوت اصلی بلاک چین

0 546

یکی از مسئولان HSBC در مصاحبه ای، شفافیت و انعطاف پذیری را از مهم ترین ویژگی های فناوری بلاک چین عنوان کرد.

بیاتریس کالوت، مدیر بخش تجارت و امور مالی غول بانکی چند ملیتی HSBC، نقش فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی(AI)، اینترنت اشیاء(IoT) و بلاک چین را در مبادلات تجاری شرح داد. او در کنفرانسی در پاریس در این هفته با نام IN Banque در این مورد صحبت کرد.

طبق گفته کالوت، بلاک چین آماده است تا مبادلات تجاری دنیا را با مشارکت تمام ذینفعان و ایجاد اطلاعاتی شفاف تر، دگرگون سازد.

به طور خاص، کالوت اظهار کرد که بلاک چین این پتانسیل و توانایی را دارد تا دو اکوسیستم اصلی درگیر در امور مالی مبادلات را همگام سازد. این اکوسیستم ها شامل اکوسیستم مالی، که خود شامل بانک ها و تامین کنندگان بوده، و اکوسیستم زنجیره تامین است.

مدیر اجرائی HSBC می گوید:

شفافیت و انعطاف پذیری، نقاط قوت واقعی بلاک چین هستند. بنابراین نه تنها باید صرفه جویی در زمان و افزایش امنیت داشته باشیم، بلکه باید صرفه جویی قابل توجهی در امور مالی و پولی نیز دیده شود.

کالوت تاکید می کند که مزایای فناوری بلاک چین باید در این زمینه در نظر گرفته شود و می گوید:

ما هنوز کاملا به این نقطه نرسیده ایم.

وی تاکید کرد که برای رسیدن به موفقیت باید فناوری به طور گسترده ای قابل استفاده و سازگار باشد. کالوت بیشتر به سه پلتفرم بزرگ بلاک چین که اخیرا مورد استفاده قرار گرفته اند، اشاره کرد. بلاک چین R3 کوردا، اتریوم و هایپرلجر که توسط IBM پشتیبانی می شود. در عین حال وی اشاره می کند پلتفرم های بلاک چین موجود در لیست شاید به صدها عدد برسد.

مدیر اجرائی HSBC نیز خاطرنشان کرد که این بانک به شکلی فعال در پلتفرم های  مبادلات تجاری بلاک چینی We.trade و eTradeConnect و همچنین پروژه مبادلاتی ولترون(Voltron) پشتیبانی شده با کوردا، مشغول به کار است.

ولترون در اکتبر سال 2018 با هدف انجام فرآیند مبادلات اعتباری بر روی بلاک چین راه اندازی شد. اولین مبادله در این پروژه توسط بانک هلندی ING انجام شد.

در اواسط ژانویه HSBC اعلام کرد که 250 میلیارد دلار از مبادلات ارزهای خارجی را با استفاده از بلاک چین در سال 2018 انجام داده است.

HSBC یک شرکت خدمات مالی چند ملیتی انگلیسی است که در سال 1865 تاسیس شده است. HSBC در حال حاضر یکی از بزرگترین بانک ها از نظر درآمد، دارایی های کلان و درآمدهای اجرائی است. این شرکت عمدتا در زمینه بانکداری تجاری، سرمایه گذاری، مدیریت مالی و بانکداری خصوصی مشغول به کار است. شرکت HSBC بدون شک یکی از موثرترین و قوی ترین ارائه دهندگان خدمات مالی در اروپا و جهان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.