در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین، افزایش قیمت بزرگی را در پی خواهد داشت

0 2,062

طبق اخبار و اطلاعاتی که اکنون در رسانه های اجتماعی در حال منتشر شدن است، رویداد نصف شدن پاداش استخراج سازی بلاک(block halving) می تواند یک لحظه ی سرنوشت ساز برای قیمت بیت کوین باشد.
بیت کوین تا سال 2023، 10 میلیون دلار خواهد شد
یک خلاصه وضعیت از رویداد نصف شدن پاداش استخراج سازی بیت کوین که در Reddit توسط کانال تلگرام What’s On Crypto نشر شده است نشان می دهد قیمت بیت کوین در هر دوره به میزان زیادی افزایش یافته است.
هنگامی که اولین رویداد نصف شدن پاداش استخراج سازی بیت کوین در تاریخ 28 نوامبر 2012 اتفاق افتاد، بیت کوین حدود 12 دلار مبادله می شد و در دومین رویداد آن قیمت بیت کوین به 657 دلار رسید. رویداد سوم که در اواسط سال 2020 و یا به عبارتی در 644 روز دیگر اتفاق می افتد، هزینه پاداش بلاک را از 12.5 بیت کوین به 6.25 بیت کوین کاهش خواهد داد. کانال تلگرامی What’s On Crypto نشان می دهد وقایع پیش رو می تواند قیمت ها را تا سال 2023 به 10 میلیون دلار افزایش دهد.
این پیش بینی با استفاده از روند خطی نصف شدن بلاک(halving line)، نشان می دهد بین نصف شدن کارمزد استخراج اول و دوم، قیمت ها به طور دو جانبه افزایش پیدا کرده اند و در حقیقت قیمت ها تا 200 درصد افزایش داشته اند.
قیمت ها از میزان هش تبعیت می کنند
آن دسته از کاربران بیت کوین که در زمان دومین رویداد نصف شدن پاداش استخراج سازی، در کیف پول خود ارز داشته اند به یاد دارند که خلاف انتظارات، این رویداد در ابتدا تاثیر اندکی بر قیمت و یا فعالیت بازار داشت.
گاریک هیلمن سرپرست مرکز تحقیقات بیت کوین، در ماه مه امسال گفت:

در ماه های قبل از نصف شدگی های اخیر، شاهد بودیم قیمت بیت کوین به طور پیوسته رو به ترقی است و پس از وقوع این رویداد قدرت آن بیشتر هم شد.

دو سال پس از رویداد 2020، هنگامی که میزان هش شبکه بیت کوین به افزایش بی سابقه خود ادامه دهد، نظرات هیلمن به وقوع خواهد پیوست.
نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین باعث می شود استخراج سازی آن به دلیل کاهش میزان پاداش به نصف، از جذابیت کمتری برخوردار شود. هیلمن افزود:

من تغییر اساسی در کل میزان هش استخراج سازی نمی بینم، حداقل در کوتاه مدت چنین اتفاقی نمی افتد.

مکس کیسر می گوید:

قیمت ها از میزان هش تبعیت می کنند و نمودار میزان هش طبق روند رو به افزایش 9 ساله ی خود ادامه می دهد.

با توجه به این که مکس کیسر عقیده ی خود را در ابتدای ماه آگوست تکرار کرد و بیان کرد که قیمت ها از میزان هش تبعیت می کنند و این که افزایشی کوچک قریب الوقوع خواهد بود، از بیان روند میزان هش نیز غفلت نکرده است.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.