در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

معاملات بیت کوین در فهرست شلوغ ترین معاملات دنیا

0 2,065

مدیران دارایی در سراسر جهان اعتماد خود را به دلار از دست می دهند و به دنبال سرمایه گذاری های مقاوم در برابر تورم، نظیر بیت کوین برای مشتریان خود هستند.

یک نظرسنجی از مدیران صندوق های سرمایه گذاری جهانی نشان می دهد که بیت کوین در رتبه بندی “شلوغ ترین معاملات” صعود کرده و از سرمایه های سنتی مانند طلا و اوراق قرضه پیشی گرفته است.

15 درصد از پاسخ دهندگان به این نظر سنجی، معاملات بیت کوین را به عنوان شلوغ ترین تجارت انتخاب کردند و این ارز در فهرست رده بندی کل گزینه های مالی سوم شد. سهام فناوری با 52 درصد و موقعیت های فروش (شورت) دلار با 18 درصد به ترتیب در رده های اول و دوم قرار گرفتند.

نظرسنجی مدیر صندوق جهانی توسط  مریل لینچ بَنک آو اَمِریکا در بازه زمانی  4 تا 10 دسامبر انجام شد و از 217 مدیر صندوق سرمایه گذاری (در مجموع با 534 میلیارد دارایی) سوالاتی مربوط به تغییرات در رفتار سرمایه گذاران پرسیده شد.

15 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی در پاسخ به این سوال که “آیا آنها موقعیت های معاملاتی خرید(لانگ) بیت کوین دارند یا خیر”،  پاسخ مثبت دادند. این سه برابر بیشتر از 5 درصد ماه گذشته بود.

نظرسنجی بَنک آو اَمِریکا در تاریخ 15 دسامبر :

خبر خوب! کمتر از 5 درصد مدیران صندوق های جهانی نام این ارز برتر بازاررا شنیده اند. هنوز در ابتدای راه هستیم.

گذر از پول نقد و گرایش به سمت دارایی های غیرنقدی

در سالی که چاپ پول و بسته های محرک اقتصادی، ترس از تورم گسترده را بوجود آورده اند، روند دور شدن از پول نقد و گرایش به سمت دارایی های غیرنقدی مانند بیت کوین به وضوح توسط نتایج این نظرسنجی برجسته شده است.

بسیاری از مدیران صندوق های سرمایه گذاری که توسط نهادها و اشخاص معروفی همچون مایکرواستراتژی، اسکوئر و پل تودور جونز ترغیب شده اند، به طور جدی برای اولین بار به فکر خرید بیت کوین افتاده اند. همچنین شرکت بیمه عمر MassMutual  و مدیر صندوق سرمایه گذاری رافر از خریدهای گسترده این ارز در هفته گذشته پرده برداشتند.

نظر سنجی بَنک آو اَمِریکا همچنین نشان می دهد که مدیران صندوق ها پس از خرید حجم زیادی سهام، کالاها و دارایی های دیگر از جمله بیت کوین طی چند ماه گذشته، برای اولین بار پس از سال 2013 با کمبود پول نقد مواجه شده اند.

نظرسنجی های قبلی در مورد معاملات بیت کوین

این اولین باری نیست که بیت کوین در نظرسنجی ماهانه بَنک آو اَمِریکا ظاهر می شود. در دسامبر سال 2017، این ارز در فهرست شلوغ ترین معاملات نظرسنجی قرار گرفت و 32 درصد از پاسخ دهندگان از آن به عنوان “شلوغ ترین تجارت” نام بردند.

در نظرسنجی سپتامبر سال 2017 برای اولین بار از بیت کوین نام برده شد. در این نظرسنجی 26 درصد از شرکت کنندگان آن را به عنوان “شلوغ ترین تجارت” انتخاب کردند.

در تاریخ 18 آگوست سال 2020، ارزش بازار بیت کوین برای اولین بار از ارزش بازار بَنک آو اَمِریکا پیشی گرفت. در حال حاضر، ارزش بازار این ارز 45 درصد بیشتر از بَنک آو اَمِریکا است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.