در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اخبار جعلی مسبب افزایش قیمت بیت کوین اس وی

0 507

اگر امروز به نمودار 10 ارز برتر بازار از نظر ارزش نگاهی بکنید، ارزی را می بینید که قیمت آن در عرض چند ساعت 2 برابر شده است. این حرکت برای ارز بالای جدول بسیار غیر طبیعی است. این ارز بیت کوین اس وی است. اما علت این افزایش غیر طبیعی چه بوده است؟

بیت کوین اس وی در یک حرکت بزرگ بالاتر از تدر، استلار، کاردانو، ترون و مونرو قرار گرفت. در حال حاضر این ارز با سرمایه 4 میلیاردی پس از بایننس کوین قرار گرفته است.

بیت کوین اس وی اخیرا و در طول افزایش معاملات این ارز در بازار های آسیایی، به بالاترین سطح قیمتی خود و برابر 240 دلار رسید. روز گذشته قیمت این ارز 116 دلار بود. یعنی قیمت آن در طول 24 ساعت 2 برابر شده است. در حال حاضر این ارز با قیمت 217 دلار در حال مبادله است.

حجم مبادلات روزانه این ارز نیز از 300 میلیون دلار به 2 میلیارد دلار افزایش یافته است و این سبب افزایش موج ترس ازدست دادن فرصت خرید(FOMO) شده است. مبادله کنندگان در بازارهای آسیایی و به ویژه کره جنوبی، در حال سوار شدن بر این قطار هستند. اغلب حجم مبادلات مربوط به اکی ایکس، آپ بیت و هیوبی است. 20 درصد از حجم مبادلات این ارز در حال حاضر مربوط به کره جنوبی است.

اخبار جعلی سبب افزایش قیمت بیت کوین اس وی

گزارش ها حاکی از آن است که کلاهبرداران در یک سایت جعلی با نام خبرگزاری چینی Coinbull یک هشدار جعلی را در مورد کریگ رایت منتشر کرد. در این خبر عنوان شده که کریگ رایت، بنیانگذار بیت کوین اس وی، بیت کوین را از کیف پول ساتوشی، برای اثبات ادعای خود مبنی بر این که وی ساتوشی ناکاموتو است، انتقال داده است. در این پیام جعلی آمده:

کریگ رایت 50 هزار بیت کوین را از بزرگترین کیف پول بیت کوین به بایننس منتقل کرده که تایید می کند او ساتوشی ناکاموتو واقعی است. به همین ترتیب چانگ پنگ ژائو نیز دوباره بیت کوین اس وی را لیست کرده و در توییتر عذرخواهی خواهد کرد.

این شکل افزایش و کاهش های قیمت هنوز هم در رسانه های اجتماعی چین که به شدت سانسور می شود، وجود دارد. دیو وان گفت:

فریب و حیله به آسانی توسط بسیاری از کلاهبرداران استفاده می شود. تمام رسانه های رمزنگاری چینی تصویر این خبر را به جای لینک خبر اصلی در وی چت انتقال می دهند. بنابراین هر کسی می تواند فقط از همان تصویر و در قالب فتوشاپ استفاده کند.

کوین بال اعلامیه واقعی خود را در وی چت منتشر کرد:

اخیرا ما بازخوردهایی از کاربران دریافت کردیم که هشدار دادند برخی افراد با استفاده از نام خبرگزاری کوین بال و با استفاده از تصاویر فتوشاپی شایعاتی را در مورد بایننس و کریگ رایت منتشر کرده اند، که عواقب بدی دارد. ما به کاربران خود یادآوری می کنیم که به شایعات اعتماد نکنند و شایعات را منتشر نکنند.

تا به حال هیچ واکنشی از چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس در مورد این خبر مشاهده نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.