در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

6 کاتالیست منفی و 3 محرک مثبت برای قیمت بیت کوین

0 592

آدامانت کاپیتال، یک صندوق پوشش ریسک که به تازگی شروع به کار کرده است امروز طی یک گزارش بیان کرد، با توجه به اینکه قیمت ها در منطقه ی پایین تر از ارزش واقعی خود قرار دارند، بیت کوین در آخرین مرحله ی بازار نزولی یا به عبارتی در فاز سرمایه گذاری قرار گرفته است. این گزارش نیز 6 دلیل بیان می کند که چرا قیمت بیت کوین ممکن است به سطوح پایین تر اصلاح شود و سه محرک که ممکن است ارزش بیت کوین را افزایش دهند را فهرست می کند.

این صندوق گفت:

در حالی که هنوز احتمال وقوع قیمت های پایین تر وجود دارد، فونداسیون های بیت کوین در حال بیشتر شدن هستند. اکوسیستم بیت کوین، هم به عنوان یک فناوری جزء به کل غیرمتمرکز و هم به عنوان یک فناوری غیر انحصاری و یک دارایی با نقدینگی بالا برای کیف اوراق بهادار نهادها در سراسر جهان با سرعت در حال توسعه است.

صندوق پوشش ریسک آدامات کاپیتال توسط “تور دمیستر” بنیانگذاری شد. او یک اقتصاددان مشهور و سرمایه گذار بیت کوین است که سقوط سال گذشته بازار رمزنگاری را به درستی پیش بینی کرده بود.

اکنون، آنها ادعا می کنند که نسبت ریسک و پاداش طولانی مدت بیت کوین، مطلوب تر از هر نوع سرمایه نقدی در جهان است.

این گزارش بدون تخمین اینکه فاز سرمایه گذاری چقدر طول خواهید کشید بیان کرد:

ما انتظار داریم بیت کوین در فاز سرمایه گذاری خود بین بازه ی 3000 الی 6500 دلار مورد معامله قرار گیرد. پس از این فاز، ظهور یک بازار افزایشی جدید را پیش بینی می کنیم.

آنها افزودند که این فاز در بازار نزولی پیشین بیت کوین از تاریخ فوریه 2015 تا مه 2016 به طول انجامید. آن هنگامی بود که قیمت بیت کوین در بین 200 الی 400 دلار قرار داشت.

بنابراین چه چیز می تواند قیمت بیت کوین را تکان بدهد؟

3 کاتالیست که ممکن است قیمت را با سطوح پایین تر بکشاند

1- هک یا سقوط صرافی های بیت کوین

با توجه به اینکه امروز هیچ کدام از صرافی ها تسلط بازاری که صرافی ام.تی.گاکس در آن زمان بدست آورده بود را ندارند، تکانی مانند آن زمان بعید به نظر می رسد. در عین حال، ما همچنان هک یا سقوط یک صرافی را به عنوان مهم ترین منبع بالقوه برای تکان بیت کوین در 6 ماه آینده می بینیم.

2- رکود کلان اقتصادی

برعکس، ما شاهد بحران اقتصادی نیستیم. ما معتقدیم که بیت کوین  دارای ارزش قانع کننده ای برای سرمایه گذارانی است که به دنبال تنوع بخشیدن به موجودی اوراق بهادار خود به منظور حفاظت آنها در برابر خطرات موجود هستند.

3- کاپیتولاسیون ثانویه استخراج بیت کوین

استخراج کنندگان بیت کوین به دلیل حجم زیاد گردش و ظرفیت بالایی که جهت نگهداری یا فروش ارزها دارند، می توانند تاثیر قابل توجهی بر چرخه های رونق و انفجار این صنعت داشته باشند.

4- ام.تی. گاکس

اگر چه با توجه به پرونده بلاتکلیف صرافی ام.تی. گاکس بعید به نظر می رسد، اما همچنان احتمال توزیع 140000 بیت کوین که در حال حاضر تحت مدیریت است، توسط متولی این صرافی وجود دارد. بعدا، درصد قابل توجهی از این میزان می تواند توسط مطالبه کنندگان فروخته شود.

5- هارد فورک بحث برانگیز

این موضوع از قدیم یک عامل ترس تکرار شدنی در فضای بیت کوین بوده است. هر چند امروز فکر نمی کنیم این موضوع یک عامل مهم باشد.

6- سخت گیری مقررات

با توجه به ماهیت مختل کننده ی بیت کوین، مقررات باید به عنوان یک عامل خطر به حساب آید. با این وجود، هیچ پروپوزال جدی در این رابطه مطرح نشده است.

سه محرک اصلی قیمت بیت کوین:

1- مقیاس جزء به کل

راه حل های زیادی می توانند بیت کوین را در راستای تقویت موقعیت خود به عنوان یک پروتکل سبک، قدرتمند و قابل دسترس جهانی کمک کند.

2- سرمایه گذاری

همچنان که بیت کوین بالغ می شود، انتظار داریم بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال و یک ذخیره ارزش در سطح جهانی تبدیل شود.

3. جوانان

نظرسنجی ها نشان می دهد اکثریت خریداران بیت کوین جوانان هستند که بی اعتماد به ادارات دولتی بوده و چشم انداز رشد، انگیزه اصلی آنها برای خرید است. اگر نگرش جوانان همچنان به همین منوال ادامه یابد، انتظار داریم بادهای موافق بیشتری در جهت پذیرش بیت کوین و ارزش آن  ایجاد شود.

آدامانت کاپیتال نیز ادعا می کند بیت کوین 10 سال توسعه زیرساختی دارد و این سطح برای پذیرش انبوه بازار در 5 سال آینده کافی است.

این شرکت نتیجه گیری کرد:

طبق ارزیابی ما، بیت کوین در طول این فاز به طور گسترده به عنوان یک ابزار تامینی برای موجودی کیف پول اوراق بهادار و یک دارایی ذخیره شدنی به رسمیت شناخته شده است. این ارز پیشروی های قابل توجهی را به عنوان یک شبکه پرداخت شروع خواهد کرد.

سایر تلاش های اخیر برای ارزیابی بیت کوین:

  • دیجیتال دلفی، یک مرکز تحقیق و مشاوره نیویورکی که تخصص آن بازار دارایی دیجیتال است، ادعا می کند از آنجائی که فروشندگان بیشتری ظهور نمی کنند سطح کف بیت کوین در سه ماهه اول امسال اتفاق افتاده است.
  • پیت براندت معامله گر با تجربه ای که بازار نزولی سال 2018 را به درستی پیش بینی کرد، اکنون پیش بینی می کند احتمال دارد قیمت بیت کوین طی دو سال آینده تا 50000 دلار برسد.
  • وینی لینگام، شریک عمومی صندوق ارز رمزنگاری مالتی کوین کاپیتال در ماه آوریل گفت که افزایش اخیر می تواند به خوبی یک جهش دیگر را قبل از سقوط احتمالی تا 3000 دلار جرقه بزند.
  • آرتور هایز، بنیانگذار بیت مکس که یک پلتفرم تجاری معروف ارز رمزنگاری است، اخیرا پیش بینی کرد قیمت بیت کوین بیش از دو برابر می شود و قیمت هر واحد آن به 10000 دلار خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.