در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ورود قرارداد آتی بیت کوین به نزدک از ابتدای سال آینده

0 570

قرار گرفتن قرارداد آتی بیت کوین در لیست نزدک در سال آینده تایید شده است. ارز رمزنگاری با توجه به تصویب کمیسیون معاملات آتی کالا(CFTC)، از سال آینده وارد بازار مبادلاتی نیویورک خواهد شد. این حرکت گامی است برای تسریع در پذیرش و قبول این ارز ده ساله، در سراسر جهان. جوزف کریستینات، معاون رئیس تیم رسانه ای نزدک گفت:

قراردادهای آتی بیت کوین لیست خواهند شد و باید تا نیمه اول سال آینده راه اندازی شوند. ما انتظار داریم که بر اساس CFTC پیش برویم. شایعات و گمانه زنی های زیادی در مورد آنچه که ممکن است انجام شود وجود داشت، اما هیچ کس فکر نمی کرد که ما موفق به تایید و وارد کردن آن شویم. ولی ما آن را انجام دادیم و این اتفاق افتاد.

با وجود شرایط اخیر حاکم بر بازار ارزهای رمزنگاری و روند نزولی این بازار، این رخداد باعث خواهد شد بانک ها و موسسات مرسوم و سنتی بپذیرند که ارزهای رمزنگاری یک نقش جدی در آینده مالی جهان بازی می کنند. سرمایه گذاران سراسر جهان از پیشنهاد لیست شدن بیت کوین خوشحال شدند، اما با وجود تایید ناقص نزدک بازار سهام به حرکت خود ادامه می دهد.

با توجه تاکید کریستسن که می گوید سازمان سال‌ها است که ارزهای رمزنگاری را بررسی می کند، به نظر می رسد که نزدک به قرارداد آتی بیت کوین خیلی قبل تر از سال 2018 توجه داشته است.

وی افزود:

ما پنج سال پیش وارد بلاک چین شده ایم. قبل از این که بازار به این آشفتگی برسد، ما پول و انرژی زیادی را برای کسب توانایی در این زمینه صرف کرده ایم و قبل از آشفتگی  های اخیر بازار در حال بررسی آن بوده ایم. این آشفتگی ها هیچ تاثیری بر زمانبندی ما برای انجام این کار نخواهد داشت. ما این کار را بدون توجه به آنچه در حال اتفاق افتادن است، انجام می دهیم.

تحلیلگران بازار مانند دیوید چیتمن، معامله گر بازار انگلیسی XTB، معتقدند که این حرکت می تواند تغییر اساسی در روند پذیرش ارزهای رمزنگاری داشته باشد. وی گفت:

به نظر می رسد که نزدک مدت زیادی است که بر روی این موضوع کار می کند. این بدان معنا است که این یک تصمیم ناگهانی و عجولانه نیست. این یک طرح کاملا جدی است.

در پایان هر روز، صرافی ها بر اساس حجم مبادلات پول دریافت می کنند. اگر چه با توجه به علت افت شدید اخیر این حجم چشمگیر نیست، اما این شکلی از بازار مشروع  است.

به طور کلی در بازارهای نامنظم همیشه خطر وجود دارد. بنابراین آنها بیشتر به دنبال استفاده از قراردادهای آتی هستند که حتی ممکن است باعث ثبات بیشتر بازار شود.

کریس بیچامپ، تحلیلگر ارشد گروه IG، معتقد است که این اتفاق باعث ثبات بیشتر بازار ارزهای رمزنگاری می شود. وی گفت:

هر چیزی که باعث گسترش نقدینگی بیت کوین و ترویج قابلیت استفاده آن می شود، از جانب کارگزاران و معامله گران بازار مورد استقبال قرار می گیرد. این رخداد نیز دید و شفافیت بیشتری را برای بازاری که مقرراتی را ندارد، به ارمغان می آورد و بنابراین به طور گسترده ای مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

منبع express

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.