در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .
Bitcoin
Ethereum
+2.57%
Ripple
+0.54%
Bitcoin Cash \/ BCC
Litecoin
EOS
Binance Coin
+0.74%
Tether
-0.1%
Stellar
Cardano
Tronix
Monero
DigitalCash
+1.7%
Tezos
-0.1%
Ethereum Classic
NEO
+1.05%
Maker
Ontology
ZCash
+4.24%
Dogecoin
+0.28%

کاهش شدید قیمت بیت کوین؛ علت چه بود؟

1 2,153

فروش 5000 بیت کوین در صرافی بیت استمپ به احتمال زیاد موجب کاهش شدید قیمت بیت کوین در ساعات اولیه روز  جاری شده است. قیمت بیت کوین در این صرافی تا 6100 دلار کاهش پیدا کرد. اما طی چند ساعت گذشته قیمت دوباره به بالاتر از 7000 دلار برگشته است.

طبق گزارشات، یک معامله گر در صرافی  بیت استمپ یک سفارش فروش 5000 بیت کوین با قیمت عجیب و پایین 6200 دلار ثبت کرده است. این حرکت موجب افت شدید قیمت در این صرافی و بنابراین ایجاد یک فرصت موقت برای استفاده از آربیتراژ شد.

این رخداد به زودی در تمام بازار و سایر صرافی های رمزنگاری اثر گذاشت و باعث شد قیمت بیت کوین به طور متوسط به 7100 دلار کاهش یابد. در حال حاضر قیمت بیت کوین به بالاتر از 7300 دلار رسیده است.

جزئیات در مورد این سفارش هنوز در ابهام است اما سه نظریه در مورد آن وجود دارد. این سفارش ممکن است انتقال یک نهنگ بیت کوین باشد، یا خطایی در ثبت سفارش و یا خطای رباتی باشد. با این حال با توجه به عدم وجود واریانس حجم قابل توجه در زمان سقوط، بعید به نظر می رسد که این سفارش در نتیجه انتقال یک نهنگ باشد.

آنچه از نمودار قیمتی بیت استمپ مشخص است، سقوط قیمت در یک دوره 10 تا 12 دقیقه ای رخ داده است که به طور مداوم سفارشاتی پایین تر از سطح قیمت بازار قرار داده می شد.

صرافی بیت مکس معتقد است که چنین الگویی نشان دهنده دستکاری قیمت ها است. به لحاظ تئوری سقوط قیمت موجب از بین رفتن موقعیت طولانی مدت می شود و بنابراین سود معامله گر را تضمین می کند.

افزایش قیمت پارابولیک بیت کوین متوقف شد

سقوط شدید قیمت در روز جمعه، افزایش قیمت پارابولیک شکل بیت کوین را متوقف کرد. به این ترتیب پیش بینی هایی که در مورد احتمال کاهش قیمت بیت کوین صورت گرفته بود را به نوعی تایید کرد. در حال حاضر قیمت بیت کوین بیش از 8 درصد افت کرده است.

با این حال به نظر می رسد که روند سقوط پایان یافته است و با وجود از بین رفتن افزایش قیمت پارابولیک، حرکت افزایشی کمی در قیمت بیت کوین مشاهده می شود. عوامل زیربنایی تغییر زیادی نداشته است. این افت کوچک ممکن است به اندازه کافی برای متوقف کردن بازار افزایشی موثر نباشد.

سایر آلت کوین ها نیز پس از یک افزایش قیمت چشمگیر در طول هفته، طی 24 ساعت گذشته شاهد کاهش قیمت بوده اند. ریپل تا 15 درصد کاهش را تجربه کرد و فقط تعداد انگشت شماری از 100 ارز برتر بازار، تغییرات قیمتی مثبتی داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. محمودپور می گوید

    از تحلیل جامع تان متشکرم.