در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

عبور درآمد استخراج کنندگان بیت کوین از یک میلیارد دلار در ماه ژانویه

0 284

استخراج بیت کوین فرایندی است که از طریق آن ارزهای جدید وارد چرخه عرضه شده و به اکوسیستم ارز رمزنگاری اضافه می شوند. استخراج کنندگان برای تایید تراکنش ها و وارد کردن آنها در بلاک ها پاداش دریافت می کنند. ماه گذشته، درآمد استخراج کنندگان به بیش از یک میلیارد دلار رسید.

بیت کوین در یک شبکه غیرمتمرکز به نام بلاک چین ایجاد شد که در آن  شبکه گسترده ای از استخراج کنندگان  برای تایید تراکنش ها در هر زمان مشخصی با هم کار می کنند.

این استخراج کنندگان در ماه ژانویه 1.1 میلیارد دلار درآمد کسب کردند که 62 درصد بیشتر از دسامبر سال 2020  (زمانی که قیمت بیت کوین به سطح 42000 دلار رسید) بود. دستیابی به این مقدار درآمد کار ساده ای نیست.

استخراج کنندگان بیت کوین چه کاری انجام می دهند؟

وظیفه استخراج کنندگان کنترل و بررسی تراکنش های موجود در بلاک چین است تا از اعتبار و امنیت شبکه اطمینان حاصل کنند. آنها همچنین تلاش می کنند تا از سناریوی “دوبار خرج کردن ” جلوگیری کنند. دوبار خرج کردن فرایندی است که در آن دارنده بیت کوین یک ارز را از طریق کپی یا دستکاری تراکنش دوبار خرج می کند.

استخراج کنندگان لزوما به صورت گروهی کار نمی کنند. آنها برای اضافه کردن بلاک بعدی یا ثبت تمام تراکنش های بیت کوین در زنجیره با یکدیگر رقابت می کنند. یک بلاک حاوی بخشی از تراکنش های تازه ثبت شده است که یک مگابایت داده را در خود جای می دهد.

استخراج کننده ای که پاداش دریافت می کند اولین کسی است که از اعداد زیادی برای حل یک مسئله عددی (معروف به اثبات کار) استفاده می کند تا به یک کد 64 رقمی قابل قبول برسد. کد این بلاک برنده به حفظ امنیت بلاک چین کمک می کند. به طور معمول، این کد چیزی شبیه به آخرین خط در تصویر زیر است:

درآمد استخراج کنندگان
حل مسئله عددی

اولین استخراج کننده ای که موفق به حل این معادله ریاضی و اضافه کردن بلاک بعدی به زنجیره می شود، مقداری بیت کوین پاداش می گیرد. هر بار فقط می توان یک بلاک از این دست اضافه کرد. تایید و اضافه کردن هر بلاک حدود 10 دقیقه طول می کشد.

ارزش پاداش ها چقدر است؟

در سال 2009، اولین باری که بیت کوین ایجاد شد، استخراج کنندگان بابت اضافه کردن هر بلاک به زنجیره، 50 بیت کوین پاداش دریافت می کردند. اما طبق دستور ساتوشی ناکاموتو، پاداش استخراج هر چهار سال در فرایندی به نام هاوینگ به نصف کاهش می یابد. پاداش استخراج تا سال 2012 به 25 بیت کوین و تا سال 2016 به 12.5 بیت کوین کاهش یافت.

ماه مه سال گذشته سومین هاوینگ بیت کوین بود و بعد از آن پاداش استخراج کنندگان به 6.25 کاهش یافت. ارزش این پاداش با قیمت فعلی برابر با 352745 دلار است. آنها همچنین مجاز به دریافت کارمزد تراکنش های انجام شده در هر بلاک (معادل 20 دلار) هستند. 

در حال حاضر، طبق برآوردها یک میلیون استخراج کننده در حال استخراج بیت کوین هستند.

منبع markets.businessinsider

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.