در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اتریوم در صدر جدول درآمد حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

0 371

اتریوم، یونی‌سواپ، بایننس‌اسمارت‌چین و آوه از لحاظ درآمد روزانه حاصل از کارمزد تراکنش‌ها از بیت کوین پیشی گرفتند. به نظر می‌رسد که درآمد کارمزد اتریوم تقریبا 10 برابر بیت کوین است و در حال حاضر ارز اول بازار از لحاظ درآمد هفتگی حاصل ازکارمزد در رتبه ششم قرار دارد.

طبق داده‌های CryptoFees، درآمد روزانه حاصل از کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین از 11 تا 17 جولای به طور متوسط 725.7 میلیون دلار بوده است و این درآمد در 18 جولای به کم‌تر از 40000 دلار رسید.

درآمد روزانه ازکارمزدها در اتریوم از 11 تا 17 جولای به طور متوسط 6.1 میلیون دلار بود و این شبکه از لحاظ درآمد کارمزد در صدر جدول رتبه بندی قرار گرفت. درآمد کارمزد این شبکه در 18 جولای بیش از 5 میلیون دلار بود.بدین ترتیب، درآمد روزانه اتریوم از محل کارمزدها در هفته گذشته 8.4 برابر بیت کوین و در 18 جولای بیش از 15 برابر بیت کوین بود.

یونی‌سواپ نسخه 3 با میانگین 1.5 میلیون دلار درآمد روزانه در رده دوم قرار دارد و بایننس اسمارت چین با 1.2 میلیون دلار، یونی سواپ نسخه 2 با 732000 دلار، آوه با 728000 دلار  و بیت کوین در رده‌های بعدی هستند.

کاربر توییتر با نام “odin free” با توییت کردن این داده‌ها، قدرت شبکه اتریوم نسبت به بیت کوین را به پیشی گرفتن فیس بوک از مای اسپیس در اواخر دهه 2000 تشبیه کرد.

فاندامنتال‌های بیت کوین در سقوط آزاد

هفتمین شبکه در حال پیشی گرفتن از بیت کوین است. کارمزدها مهم هستند، این نشان می‌دهد که افراد حاضر به پرداخت کارمزد برای استفاده از اتریوم هستند و این امنیت شبکه را  تامین می‌کند.

بدیهی است که بیت کوین هیچ ارتباطی با اکوسیستم پرو رونق وب 3.0  ندارد.

این شباهت زیادی به پیشی گرفتن فیس بوک از مای اسپیس دارد.


رشد بیشتر اتریوم با به روزرسانی‌های پیش رو

سقوط بیت کوین در جدول رتبه بندی درآمد حاصل از کارمزد در حالی رخ داده که به روزسانی هارد فورک لندن اتریوم در آینده‌ای نزدیک این گمانه زنی را مطرح می‌کند که آیا این ارز بزرگ به لحاظ ارزش بازار در میان عرضه اتریوم 2.0 جایگاه خود را از دست خواهد داد یا نه.

لارک دیویس در 14 جولای داده‌هایی را توییت کرد که نشان می‌دادند ارزش روزانه تراکنش‌های تسویه شده در شبکه اتریوم سه برابر شبکه بیت کوین شده است. دیویس خاطرنشان کرد که افزایش محبوبیت راه حل‌های مقیاس پذیری لایه دو در شبکه اتریوم احتمالا منجر به افزایش چشمگیر ارزش روزانه تراکنش‌های تسویه شده در این شبکه شده است.

من گمان می‌کنم که اتریوم با راه اندازی راه حل‌های لایه دو مانند Optimism در آینده، این فاصله را بیشتر خواهد کرد.

شبکه اتریوم همچنین به لحاظ تعداد کل تراکنش2ها (تقریبا 500 درصد) از شبکه بیت کوین پیشی گرفته و ناکامی این شبکه در حجم تراکنش‌ها، حجم معاملات و تعداد نودها  در ماه‌های اخیر به نفع اتریوم بوده است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.