در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افت قیمت بیت کوین به زیر 10 هزار دلار محرکی برای حرکت افزایشی

0 1,348

قیمت بیت کوین یک بار دیگر تا سطح حمایت کلیدی 10000 دلار افت کرد. هر چند در طول 24 ساعت گذشته چندین افت جزئی به زیر این سطح داشته، اما هر بار با فشار خرید نسبتا قوی دوباره به بالاتر از این سطح کلید بازگشته است. اگر بیت کوین قادر به صعود از این سطح نباشد، می تواند دوباره به سطح حمایت قوی و تاریخی خود در قیمت 9000 دلار افت کند.

تحلیلگران در حال حاضر معتقدند که قیمت بیت کوین قبل از این که به زیر 10000 دلار افت کند، احتمالا یک بار دیگر صعود می کند. اما اگر تاریخ تکرار شود، افت بعدی قیمت بیت کوین می تواند منجر به افزایش قابل توجه فشار خرید و در نتیجه ایجاد روند صعودی دیگری شود.

تقویت موج فروش مسبب افت قیمت به زیر 10000 دلار

در حال حاضر قیمت بیت کوین با افزایشی ناچیز به بالاتر از 10150 دلار رسیده است و نشان دهنده بهبود قیمت نسبت به روز گذشته است.

در طی سه ماه گذشته بیت کوین هر بار که به سمت قیمت 9000 دلار افت کرد، با فشار خرید قوی مواجه شد، اما در حرکت خود برای عبور از قیمت 11000 دلار شکست خورد.

ادامه این گستره نوسانات، نشانی از شکست قیمت را در کوتاه مدت نشان نمی دهد. اگر چه برخی از تحلیلگران، انتشار قریب الوقوع قراردادهای آتی Bakkt را کاتالیزوری بالقوه برای افزایش قیمت می دانند.

کریپتومیست، از تحلیلگران محبوب رمزنگاری در توییتر، اخیرا نظر خود را در مورد بیت کوین به اشتراک گذاشت و توضیح داد که انتظار دارد قیمت بیت کوین، قبل از این که به زیر 10000 دلار افت کند، تا سطح 10400 دلار افزایش یابد:

با تشکیل RSI یک ساعته گوه ای افزایشی، من انتظار دارم که یک افزایش دیگر انجام شود. هدف من منطقه 10400 دلار است.

آیا شکست قیمت به زیر 10000 دلار می‌تواند جرقه ای برای افزایش بعدی باشد؟

اگرچه حرکت قوی و عظیم افزایشی پس از شکست به زیر قیمت 10000 دلار متناقض به نظر می رسد، یک تحلیلگر با توجه به الگوهایی که در سال های گذشته می‌توان مشاهده کرد، به مثلث نزولی فعلی بیت کوین اشاره می کند که می تواند منجر به یک شکاف نزولی شود و در نهایت یک افزایش شدید به سمت بالا را سبب می شود.

B.Biddles، یکی از تحلیلگران محبوب رمزنگاری در توییتر، در توییت اخیر خود درباره روند احتمالی صحبت کرد که مشابه الگوی سال 2017 است.

او ضمن اشاره به نمودار زیر گفت:

این احمقانه است که تصور کنید کسی بتواند کاملا قطعی و واضح از اتفاقات بعدی در کوتاه مدت آگاه باشد.

در ادامه هفته و نزدیک شدن بیت کوین به اوج مثلث نزولی، بسیار محتمل است که به زودی سرنوشت قیمت برای ادامه سال 2019 مشخص شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.